Daniel Krejčí (HC Slavia Praha)

23. leden 2012 06:08 | Václav Jáchim

Kvalitních obránců není nikdy dost, letos se jeden talentovaný prosadil do základní sestavy Slavie. Daniel Krejčí je dalším z řady bojovníků, kteří červenobílé armádě dodávají elán, důraz a mládí. Odchovanec klubu má bezpochyby perspektivu, potvrdil to na nedávném mistrovství světa juniorů, které Krejčí zvládl na úrovni. Šikovný bruslař s dobrou rozehrávkou a střelbou nedělá ze života vědu, to však neznamená, že nemá motivaci ani cíle. Budoucnosti nechává volný průběh. "Teď se především chci co nejdéle udržet v prvním týmu Slavie," říká odhodlaně.

1) Hokejové začátky? "K hokeji mě přivedl kamarád z chaty v Jílovém u Prahy. Asi do 14 let jsem hrál také závodně tenis, pak dostal přednost hokej. Proč? Možná i proto, že je při něm člověk v partě."

2) Oblíbení trenéři? "Každý z nich mi nějakým způsobem pomohl. Nechci na žádného trenéra zapomenout, proto nebudu konkrétní."

3) Nejhezčí hokejové zážitky? "Dva tituly se slávistickým dorostem, druhé místo s juniorkou. Moc si vážím účasti na nedávném mistrovství světa dvacítek. Skončili jsme pátí, což byl úspěch, navíc jsme v Kanadě zažili skvělou atmosféru."

4) Co vás nejvíc zarmoutilo? "Souvisí to také se šampionátem juniorů. Dost často se vracím ke čtvrtfinále s Ruskem, hlavně k závěru prodloužení. Nevyužili jsme přesilovku, pak mě jeden ze soupeřů trefil hokejkou do obličeje a Rusové dali rozhodující gól. Byla to sporná situace, je škoda, že to takhle dopadlo. Po turnaji jsem si o sobě přečetl nějaké věci, jako že jsem simulant a podobně. Každý má svůj názor."

5) Čeho se nejvíc bojíte? "Určitě zranění. Zatím se mi vážnější problémy naštěstí vyhýbaly, což musím zaklepat."

6) Co vás dokáže naštvat? "Při hokeji zákeřné fauly nebo některá rozhodnutí rozhodčích. V soukromí mi vadí lež a hlavně přetvářka."

7) Sledujete politiku? "Vůbec. Nesleduju. To ani nemá smysl."

8) Oblíbení herci, herečky? "Líbí se mi filmy s Johnnym Deppem nebo Georgem Cloonneyem, mám rád české komedie - především ty s Bolkem Polívkou."

9) Jakou posloucháte muziku? "Jako kluk jsem vyrůstal na Rolling Stones nebo AC/DC. Poslechnu si cokoli, ale nejraději asi bigbeatovou klasiku."

10) Zamilované zvíře? "Byl by to pes, přítelkyně má výmarského ohaře, já míval také morče, ale bohužel mi umřelo. Plánuju, že jednou si pořídím svého psa."

11) Oblíbená barva? "Červená, modrá a bílá."

12) Představa o ideální dovolené? "Někde s kamarády, bez bab. Nejlépe si odpočinu v teple, u moře. Láká mě exotika, rád bych se jednou podíval na Havaj."

13) Vysněný automobil? "Mám Volkswagen Golf, kdybych si mohl vybrat, zvolil bych asi Audi S7 nebo A5."

14) Co vám chutná? "K jídlu svíčková, k pití pivo."

15) Kdo je vaším hokejovým agentem? "Pavel Maršoun."

16) Jaké čtete noviny a časopisy, sledujete internet? "Na internetu jsem pořád, mám ho i v mobilu, bývám neustále online. Z novin čtu po ránu Sport."

17) Jaké typy žen se vám líbí, máte přítelkyni? "Přítelkyni mám, ale momentálně je v Austrálii, takže jsme si museli dát určitou pauzu. Jsme spolu v kontaktu přes Skype, na internetu. Jinak u dívek pro mě není podstatný jen vzhledem, roli hraje i to, jaké jsou, jestli mají všech pět pohromadě."

18) Jste pověrčivý? "Trošku ano, ale ne moc. Mám své malé rituály, něco dělám s hokejkou nebo s bruzslemi. Určitě mě to však nesvazuje ani neomezuje."

19) Záliby? "Rád posedím s kamarády, zajdu do kina, zahraju si tenis. Ten je mým oblíbeným sportem, v létě si ho občas dám s trenérem. A tenis také moc rád sleduju, ke koukání je to možná lepší sport než hokej."

20) Hokejové cíle? "V letošní sezoně se chci co nejdéle udržet v sestavě prvního týmu Slavie. A co dál? Bůh ví. Všechno má svůj vývoj, nijak daleko nekoukám. Budoucnost nechávám otevřenou."

Vizitka Daniela Krejčího:

Klub: HC Slavia Praha
Pozice: obránce
Narozen: 27. dubna 1992
Číslo dresu: 34
Výška/váha: 190 cm, 87 cm
Hůl: L
Premiéra v nejvyšší soutěži: v utkání Mladá Boleslav - Slavia, 42. kolo ročníku 2011-12
Dřívější působiště: odchovanec Slavie, v sezoně 2010-11 nastupoval za prvoligový Havlíčkův Brod, poté hrál také v Mostě
Reprezentace: reprezentoval od kategorie šestnáctiletých, účastník mistrovství světa dvacetiletých 2012

Dotazník