Hyka řídil obrat. Řekli jsme si, že tak se o desítku nehraje, tvrdí

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Tři minuty a 24 vteřin. Přesně tolik času potřeboval mladoboleslavský tahoun Tomáš Hyka k tomu, aby utkání v Olomouci převrátil na stranu svého celku. Veledůležité utkání. Hanáci totiž byli před vzájemným kláním jen o dva body za Bruslaři, jsou jim konkurenty v boji o postupovou desítku. Po dvou třetinách se zápas pro Mladou Boleslav nevyvíjel dobře, pak ale přišel obrat. Pod Hykovou taktovkou. „Seřvali jsme se. Řekli jsme si, že takhle se o desítku nebojuje,“ prozrazuje Hyka.

Fanshop

Mladá Boleslav se trápí celou sezonu. Nevyšla jí ani předešlá dvě utkání, v neděli ale Bruslaři zastavili rozjetou Olomouc, která je pro ně jedním ze soků o postupovou desítku. „Je to sakra důležité vítězství. Jinak by se Olomouc dostala před nás a měla ještě další dva zápasy k dobru. Jsou to pro nás důležité body, poslední třetinu jsme ukázali, že umíme hrát jako tým,“ popisuje Tomáš Hyka klíč k úspěchu na Hané.

Mladoboleslavští nezačali utkání vůbec zle. Od čtvrté minuty zásluhou Martina Látala vedli, pak ale domácí zabrali, srovnali a ve druhé části přidali i druhou branku. S Bruslaři to v tu dobu nevypadalo růžově. „Seřvali jsme se. Řekli jsme si, že takhle se o desítku nebojuje, že v prvních dvou třetinách to bylo hrozné. Pověděli jsme si, že musíme začít hrát úplně jinak, bojovat, hrát jednoduše. To jsme začali dělat a odvděčilo se nám to těmi góly,“ říká.

„Je to sakra důležité vítězství.“

Nejenže Středočeši obrali o všechny body konkurenta v boji o předkolo. Navíc srazili celek, který v posledních třech kolech zdolal Vítkovice, Brno a Litvínov s impozantním skórem 11:1. „Věděli jsme, že to tu bude urputné. Olomouc hraje dobře střední pásmo, čekali jsme těžký zápas, navíc když domácí byli hned za námi a hraje se o desítku. První dvě třetiny to bylo špatné, ve třetí jsme ale našli recept a myslím, že nám to do dalších utkání pomůže.“

První tříbodová výhra nad Olomoucí v letošní sezoně se zrodila v rozmezí 46. a 49. minuty. Tomáš Hyka v obou případech využil nedůrazu domácích zadáků před vlastní brankou a nekompromisně trestal. „Bylo to štěstí. Byl jsem na správném místě, snažil jsem se jít do brány. Dvakrát se to ke mně odrazilo a zaplať pánbůh, že to tam padlo. Ale kdybych tam nešel, tak bych ty góly nedal,“ ví s 32 body desátý nejlepší muž extraligového bodování.

Lídr Mladé Boleslavi doufá, že vítězství 4:2 nad Kohouty jeho mužstvo nakopne k lepším výsledkům, které bude v závěru části základní části soutěže potřebovat jako sůl. „Poslední dvě kola jsme hráli dobrá utkání, akorát jsme dostali hodně gólů, dozadu jsme nehráli tak dobře. Ani v Olomouci to dlouho nebylo ono, pak jsme ale ukázali, že to jde. Tak jako poslední třetinu musíme hrát zbylých jedenáct kol,“ zakončil dvougólový střelec večera.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz