Kometa loupila v Třinci. Verva padla s Plzní, Dynamo porazilo Spartu

(AKTUALIZOVÁNO) Tipsport extraliga zahájila poslední čtvrtinu základní části, 40. kolo nabídlo parádní bitvy a některé zajímavé výsledky. Výbornou formu potvrdila brněnská Kometa, která loupila na třineckém ledě. Ani druhý zápas pod vedením Jiřího Šlégra nedopadl pro Litvínov dobře, Verva doma podlehla Plzni. Hokejisté Olomouce zdolali Chomutov především díky hattricku Jana Knotka, Bruslaři přemohli Duklu v nájezdech, Mountfield porazil Liberec. Sparta potřetí za sebou prohrála doma, tentokrát s Pardubicemi, Berani ve finiši zlomili Vítkovice.

Kometa má formu, obrala i Oceláře

Ve velké pohodě jsou aktuálně hokejisté Komety. Obhájci titulu loupili na třineckém ledě a připsali si už osmou výhru za sebou. Svěřencům Libora Zábranského pomohl povedený vstup do utkání, díky trefám Martina Erata si Brňané vybudovali náskok. Klíčová pasáž přišla záhy po druhém brněnském gólu, v rozmezí 40 vteřin se při třinecké přesilovce (!) prosadili Leoš Čermák a Martin Nečas. Kouč Václav Varaďa si vzal ihned oddechový čas a Oceláři přidali. Soupeře přestříleli, branky Jiřího Polanského a Romana Vlacha daly Třinci naději na případné vyrovnání. Ve třetím dějství dostal kotouč do brněnské brány Vladimír Dravecký, ale rozhodčí předtím pískali a přerušili hru. V 58. minutě potvrdil výhru loňských extraligových mistrů Jakub Krejčík, hokejisté Brna se díky plnému zisku posunuli v tabulce před Oceláře.

Marek Zadina (asistent trenéra Třince): "Prvních deset minut jsme se rozkoukávali, Brno bylo lepší a silnější na kotouči. Začátek druhé části, to byl neskutečný black out, prostě výpadek. Dohánět takové manko proti Brnu, to není snadné. Náš tým to ale nezabalil a ukázal charakter. Do poslední třetiny jsme šli s tím, abychom dali kontaktní gól, což se ale nepovedlo. Výpadek ve druhé třetině nás bohužel stál celý zápas."

Kamil Pokorný (asistent trenéra Komety Brno): "Po výhře v Litvínově a dlouhé cestě jsme kladli důraz na to, abychom zachytili úvod a první třetina byla v našem podání velmi slušná. Ve druhé třetině jsme domácím dali téměř K.O., ale soupeř se zvedl a vrátil do utkání. Utkání jsme zvládli díky obětavosti a výbornému gólmanovi. Zápas jsme dotáhli k výhře, za což jsme moc rádi."

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC KOMETA BRNO 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Polanský (Martin Růžička, Svačina), 32. R. Vlach (Marcinko, Martin Růžička) – 16. M. Erat (Vincour, Krejčík), 21. M. Erat (Hruška, R. Zohorna), 22. L. Čermák (Dočekal), 23. Nečas, 58. Krejčík
Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Hanzlík, Lederer.
Vyloučení: 2:7, navíc Zaťovič (Kometa) na 10 minut.
Využití: 1:1.
Oslabení: 0:2.
Střely na branku: 38:24.
Diváci: 4767.
Nejlepší hráči: Jiří Polanský – Martin Erat.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík – M. Doudera, Jank, Roth. Linhart, D. Musil, L. Kovář – Martin Růžička, Marcinko, Svačina – Hrňa, R. Vlach, Dravecký – Cienciala, Polanský, Mikulík – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.
HC Kometa Brno: Langhamer – O. Němec, Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – M. Erat, Hruška, R. Zohorna – Vincour, V. Němec, Zaťovič – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Haščák, Čermák, Dočekal. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Haken a Horáček.

Verva dřela, ale nemá nic. Bitvu rozhodl Jones

Parádní hokej nabídlo utkání mezi Litvínovem a Plzní. Tradiční soupeři jsou v odlišném rozpoložení: zatímco Škoda vede Tipsport extraligu, Verva se nutně potřebuje chytit, aby odskočila z předposlední příčky. Po změně trenéra se první domácí pokus nepovedl, Krušnohorci vedení Jiřím Šlégrem podlehli Kometě, proti Západočechům sehráli domácí kvalitnšjší partii. Škoda sice v duelu dvakrát vedla o dvě branky, jenže hráči Vervy jsou bojovníci. Po druhé trefě v zápase z hokejky Františka Lukeše vyrovnali a drželi naději na případný zisk. Ovšem nakonec byly marné, v 52. minutě se z dorážky prosadil obránce Nick Jones a nasměroval hosty k radosti. Hráči Litvínova si připsali  sedmou porážku v řadě, Západočeši naopak po šesti prohrách venku slaví vítězství.

Jiří Šlégr (trenér Litvínova): "Začátek jsme měli dobrý. Potřebovali jsme dát první branku, přesto jsme bohužel třetinu prohráli. Vzhledem k tomu, že jsme změnili systém hry, kluci si na to zvykají. Od druhé třetiny se ale naše hra zlepšovala. Škoda, že jsme v závěru nedokázali vyrovnat, šance jsme na to měli. Chtěl bych kluky pochválit, výkon byl bojovný a snažili se dodržovat pokyny, které jsme jim dali. Jsem přesvědčený, že pokud budeme hrát jako dnes, tak výsledky přijdou."

Ladislav Čihák (asistent trenéra Plzně): "Úvod zápasu nám stejně jako ve Zlíně nevyšel, dostali jsme po deseti vteřinách gól. Na můj vkus jsme dělali řadu chyb, naštěstí jsme třetinu otočili. Ve druhé a třetí třetině jsme měli řadu nepřesností, zbytečné fauly, chyby. I přesto, že jsme získali tři body, musíme hru s pukem i další věci zlepšit."

HC VERVA LITVÍNOV – HC ŠKODA PLZEŇ 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. F. Lukeš (V. Hübl, L. Doudera), 28. Gerhát (F. Lukeš), 38. Baránek (M. Hanzl, Havlíček), 44. F. Lukeš (V. Hübl, Gerhát) – 4. Kratěna (Pour, Moravčík), 17. Stach (Kracík, Gulaš), 28. Kantner (Gulaš, Mertl), 32. Moravčík (Gulaš), 52. Jones (Stach, D. Sklenička)
Rozhodčí: Bejček, Šír – Kajínek, Zavřel.
Vyloučení: 6:8.
Využití: 2:1.
Střely na branku: 27:26.
Diváci: 4243.
Nejlepší hráči: František Lukeš – Michal Moravčík.
HC VERVA Litvínov: Kantor – Kubát, L. Doudera, Hunkes, Šesták, Gula, Baránek – Gerhát, V. Hübl, F. Lukeš – M. Hanzl, Havlíček, Trávníček – Havelka, Smolka, Matoušek – Dufek, Válek, Helt. Trenéři: Šlégr, Stránský, Weissmann a Skuhrovec.
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda –  Vráblík, J. Kindl, Jones, D. Sklenička, Moravčík, Kaňák – Gulaš, Mertl, Kantner – Pour, Kratěna, Schleiss – Straka, Stach, D. Kindl – Hollweg, Kracík, Rubner.Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Mora díky hattricku Knotka přehrála Piráty

S příchodem ledna zaznamenali trošku útlum, hokejisté Olomouce vyhráli jediné z posledních pěti utkání. Proti Chomutovu ale Mora zabrala a odrazila atak pronásledovatelů, kteří by se rádi vmáčkli do elitní šestky průběžného pořadí. Ovšem domácí se pořádně nadřeli! Svěřencům trenérů Venery, Motáka a Tomajka přišel vhod vedoucí gól, který ve 14. minutě zaznamenal Jan Knotek. Na další branku Viléma Buriana odpověděl zkušený Michal Vondrka, nicméně po polovině zápasu skóroval Zbyněk Irgl. Jenomže Piráti se nevzdali a díky brankám Michala Poletína s Petrem Koblasou srovnali. Úvahy o možném prodloužení vzaly záhy za své, po skončení přesilovky se podruhé v duelu trefil olomoucký Jan Knotek a rozhodl. V čase 58:43 totiž skóroval znovu a oslavil hattrick. Hráči Olomouce mají druhé vítězství v normální době od 26. listopadu, Piráti nenavázali na skalpy Zlína se Spartou, tentokrát vyšli bodově naprázdno.

Zdeněk Moták (asistent trenéra Olomouce): "Dvě třetiny jsme předváděli odpovědný a obětavý výkon, zaslouženě jsme také vedli. Následně jsme se nastalé situace jakoby lekli a dovolili Chomutovu srovnat. Kaňkou je určitě dvojice branek inkasovaných v přesilovce, to by se nám stávat normálně určitě nemělo. V závěru se ukázala morální síla týmu, kdy jsme nesložili zbraně a zápas překlopili v náš prospěch."

Jan Šťastný (asistent trenéra Chomutova): "Hráče jsme už před zápasem důrazně upozorňovali, že se v případě pomýšlení na výhru musíme vyrovnat soupeři v bojovnosti, nasazení a bruslení. Bohužel tato slova nedopadla na úrodnou půdu. Dvě třetiny jsme s tím měli obrovský problém, až na konci jsme hráli trošku lépe, kdy se nám podařilo vstřelit alespoň kontaktní branku. Věřili ještě ve vyrovnání, ale soupeř nakonec zápas zlomil v přesilovce a celkem zasloužené vyhrál."

HC OLOMOUC – PIRÁTI CHOMUTOV 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 14. J. Knotek (Škůrek, Vyrůbalík), 22. Burian (Houdek, Strapáč), 32. Irgl (Burian, J. Galvas), 56. J. Knotek (Eberle, Čáp), 59. J. Knotek (Eberle) – 25. Vondrka (Dietz, Flemming), 48. Poletín (Růžička, Lauko), 55. Koblasa (Vondrka)
Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 32:23.
Diváci: 4012.
Nejlepší hráči: Jan Knotek – Michal Vondrka.
HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, J. Galvas, Čáp – Eberle, J. Knotek, Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Jergl, Herman, Holec – Podlaha, Mráz, Ostřížek.. Trenéři: Venera, Moták a Tomajko.
Piráti Chomutov: Š. Lukeš – Flemming, Dietz, Valach, Grman, Slovák, Knot, J. Mrázek – Vondrka, Huml, Koblasa – Skokan, Růžička ml., Sklenář – Lauko, Smejkal, Poletín – Havel, Chlouba, Dlouhý. Trenéři: Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Bruslaři udolali Duklu v nájezdech

Potřebují každý bod, aby se přiblížili elitní desítce a utekli ze spodních příček tabulky. Hráči Mladé Boleslavi a Jihlavy věděli, že vzájemná bitva bude hodně důležitá. Obraz hry tomu odpovídal, vyrovnané klání nerozhodlo ani prodloužení, nakonec došlo na nájezdy. Utkání lépe začali hosté, Duklu poslal do vedení zkušený Tomáš Čachotský. Ve druhé třetině Bruslaři vývoj otočili – na trefu Jakuba Orsavy navázal 63 vteřin před sirénou Jakub Valský. Ale jelikož posléze vyrovnal Michal Hlinka, musela dramatická bitva až do zmíněných nájezdů. Ty vyšly lépe domácím, zatímco Jakub Orsava a Lukáš Žejdl proměnili, na straně Dukly to platilo jen u pokusu Lukáše Žálčíka. Bruslaři tedy získali bodík navíc.

Viktor Ujčík (asistent trenéra Mladé Boleslav): "Jihlava měla daleko lepší vstup do utkání, což je pro mě velké zklamání. Připravujeme se, víme, že Jihlava hraje urputný hokej, ale bohužel náš začátek byl takový, jaký byl. Měli jsme v nohách cestování z Třince plus těžký zápas, takže bych dokázal pochopit první tři čtyři minuty, ale ne první třetinu. Pak nám to chybí. Navíc máme zoufalé proměňování šancí. Dnes jsme třikrát trefili konec hokejky gólmana, těsně před koncem tam byla spojnice. Předtím tyčka. Když vedeme 2:1, potřebujeme dát ještě jeden gól, abychom se trošku uklidnili. Zatím celá sezona se ale odvíjí v tomto duchu. Zaplaťpánbůh za bod navíc."

František Zeman (asistent trenéra Jihlavy): "Do utkání jsme vstoupili dobře a první i třetí třetinu jsme byli lepší. Ve druhé jsme si bohužel nechali tři hráče vyloučit, domácí hráli šest minut přesilovou hru, což si myslím, že je dostalo do zápasu. Výsledek otočili a do třetí třetiny šli s vedením. Cením si toho, že hráči nic nezabalili a srovnali. V prodloužení byly šance na obou stranách, domácí jich měli více. Penalty jsou už loterií."

BK MLADÁ BOLESLAV – HC DUKLA JIHLAVA 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Orsava (Valský, Kotvan), 39. Valský (Eminger, Pacovský), rozhodující nájezd Žejdl – 27. Čachotský (Šidlík), 53. M. Hlinka (Rabbit, Bryhnisveen)
Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Brejcha, Jelínek.
Vyloučení: 5:5.
Střely na branku: 27:40.
Diváci: 3397.
Nejlepší hráči: Jakub Valský – Michal Hlinka.
BK Mladá Boleslav: Maxwell – Hanzlík, Říha, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Hrdinka – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš, P. Musil, Kousal – Pacovský, Holík, Lenc – Pabiška, Urban, Martin Procházka. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.
HC Dukla Jihlava: Volden (na 3. nájezd Škarek) – Suchánek, Kajínek, Bryhnisveen, Stříteský, Šidlík, de la Rose, Váňa – Zeman, Hamill, Čachotský – Jiránek, Skořepa, Dostálek – Anděl, Hlinka, Rabbit – Diviš, Hubáček, Žálčík.. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Mountfield zapomněl na derby, porazil Bílé Tygry

Páteční derby s Pardubicemi se jim nepovedlo, hokejisté Hradce Králové ale na porážku rychle zapomněli a z další domácí bitvy s Libercem si odnesli plný zisk. Vítězství se nerodilo  snadno, v náročném duelu to bylo po dvou třetinách nerozhodně. Domácí poslal v 18. minutě do vedení lotyšský obránce Oskars Cibulskis, ve druhé třetině srovnal Marek Kvapil. Klíčová situace přišla ve 47. minutě, z trestné lavice se do hry vrátil Radek Smoleńák a záhy předvedl důraz před brankou. Jak se nakonec ukázalo, byla to vítězná trefa. Výhru domácích posléze pečetil Jan Berger. Východočeši v kalendářním roce 2018 vyhráli tři zápasy z pěti, Bílí Tygři jsou na tom hůř, z posledních sedmi duelů pětkrát nebrali ani bod.

Pavel Hynek (asistent trenéra Mountfieldu HK) "Chtěl bych klukům poděkovat za výkon a vydřené body. Začala poslední čtvrtina a každý zápas pro nás i pro soupeře je strašně důležitý, tomu odpovídala i hra. Byla to taktická bitva a hodně úporný hokej o každý metr ledu. Myslím si, že rozhodl důraz na brankovišti. My jsme nejprve dotlačili první gól v přesilovce, pak to udělal podobně soupeř, a i my jsme tam odtud dali rozhodující gól. Pro nás to byl velmi těžký zápas, protože jsme chtěli odčinit páteční porážku. Jsem rád, že se to podařilo."

Filip Pešán (trenér Liberce): "Odehráli jsme stejný zápas jako posledních snad 40 kol. Hrajeme dobře, jsme vyrovnaným týmem, ale chování našich lídrů, jaké předvedl dnes Petr Jelínek, nás opakovaně posílá do proher. Jestli si tohle lídři týmu neuvědomí, tak nás v této sezoně nezachrání už nic. Máme doma čtyři zápasy, které rozhodnou o tom, jestli sezona bude dobrá nebo ne. Jestli se dostaneme do předkola, tak můžeme ještě hodně promluvit do konečných výsledků. Pokud nikoli, tak můžeme mít velký problém."

MOUNTFIELD HK – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Cibulskis (Graňák, Smoleňák), 47. Smoleňák (Koukal), 56. Berger (Vopelka, R. Pavlík) – 36. M. Kvapil (Ševc, Pyrochta)
Rozhodčí: Hribík, Úlehla – Kis, Rampír.
Vyloučení: 5:6. navíc Zámorský (Mountfield HK), Jelínek a Jánošík (oba Liberec) na 10 minut.
Střely na branku: 22:25.
Diváci: 4646.
Nejlepší hráči: Radek Smoleňák – Martin Ševc.
Mountfield HK: J. Pavelka – Pláněk, Vydarený, Zámorský, Cibulskis, Gregorc, Graňák – Köhler, Dragoun, Cingel – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Džerinš – Smoleňák, Koukal, Látal – Vopelka, Berger, R. Pavlík – Šimánek. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.
Bílí Tygři Liberec: Janus – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Maier, Derner – Bakoš, Redenbach, Krenželok – Ordoš, Jelínek, Kvapil – Lakatoš, Bližňák, Jašek – Špaček, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Sparta doma zase selhala, smálo se Dynamo

Domácí led není pro hokejisty Sparty poslední dobou přívětivý. Svěřenci trenérů Výborného, Nedvěda a Janečka před svým publikem podlehli Třinci i Chomutovu, teď odešli bez zisku bodu z utkání s Pardubicemi. Východočeši vykročili k cennému skalpu v první třetině, na vedoucí gól Petra Čáslavy rychle odpověděl Andrej Kudrna, jenže pak se radovali ještě Tomáš Rolinek a Patrik Poulíček. Hráči Dynama si uchovali energii z vyhraného derby proti Mountfieldu i předchozích bitev, na Spartě předvedli kvalitní výkon. Ve třetím dějství sice snížil Lukáš Klimek, ovšem Daniel Tomášek dal po deseti minutách hostům znovu dvougólový náskok. Pardubičtí to na Spartě v této sezoně umějí, duel 13. kola tam vyhráli 3:1, teď skončil zápas jejich kořistí poměrem 4:2. V posledních pěti utkáních si Dynamo připsalo 13 bodů, naopak Sparta doma vyšla třikrát za sebou naprázdno.

František Výborný (trenér Sparty Praha): "Podobně jako s Chomutovem se hrálo o šest bodů, ale znovu jsme to nezvládli, přestože jsme se na zápas dobře připravovali. Doufal jsem, že taková první třetina jako proti Pirátům se nebude opakovat, ale prohrávali jsme po ní už 1:3. Nedovedu si to vysvětlit. Pardubice měly v první třetině víc šancí, od druhé jsme se trošku zvedali, byla tam snaha, ale chyběl nám větší důraz a v závěru už to byla křeč. Nemůžeme být spokojeni."

Pavel Marek (asistent trenéra Pardubic): "Jsem hodně moc rád, že se nám podařilo navázat na výborný zápas v Hradci Králové. Že jsme nepodlehli nějaké přehnané euforii a hráli opravdu týmově. Rozehráli jsme utkání velmi dobře a skoro celou dobu vedli. I když nás Sparta třeba zatlačila, tak bylo důležité, že jsme si drželi pozice a v předbrankovém prostoru si počínali výborně. Samozřejmě nám znovu hrozně moc pomohl výborně chytající Ondra Kacetl."

HC SPARTA PRAHA – HC DYNAMO PARDUBICE 2:4 (1:3, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Kudrna (Reichenberg, J. Hlinka), 41. Klimek (Pech) – 4. Čáslava (Marosz), 10. Rolinek (Trončinský, P. Sýkora), 16. Poulíček (Wishart, T. Svoboda), 51. Tomášek (Wishart, Holland)
Rozhodčí: Lacina, Petružálek – Frodl, Komárek.
Vyloučení: 1:3.
Bez využití:
Střely na branku: 23:20.
Diváci: 8761.
Nejlepší hráči: Jiří Černoch – Tomáš Rolinek.
HC Sparta Praha: J. Laco – T. Pavelka, Michálek, Ďaloga, Kalina, Piskáček, Švrček, Nedomlel – Jarůšek, Vrána, Říčka – Forman, Pech, Klimek – Kudrna, Hlinka, Reichenberg – Rousek, Černoch, Uher. Trenéři: F. Výborný, J. Nedvěd a Janeček.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – Perret, Poulíček, J. Sýkora – Kaut, Dušek, Beran. Trenéři: Holáň, Marek a Janecký.

Vyrovnaný duel určil lepší finiš Beranů

Předchozí vzájemné bitvy byly plné emocí, zatím poslední souboj mezi Zlínem a Vítkovicemi nabídl vyrovnaný hokej, jemuž chyběly góly i fauly. Oba soupeři si dávali velký pozor, aby sokovi nenabídli přesilovku, na obou stranách vládli gólmani Libor Kašík a Patrik Bartošák. První branky se fanoušci dočkali až ve 37. minutě, kdy hosty poslal do vedení Radoslav Tybor. Vítkovičtí byli blíž k úspěchu, jenomže utkání nakonec řešil lepší finiš Beranů. 48 vteřin po startu třetí třetiny vyrovnal obránce Jakub Ferenc, mat protivníkovi pak dal v 57. minutě David Šťastný. Hosté už nestihli odpovědět, byť Olesz v závěru ještě trefil tyčku, a ze tří utkání venku za sebou si připsali druhou porážku. Berani naopak prožili parádní víkend, po pátečním skalpu vedoucí Plzni si vyšlápli i na druhý tým tabulky Vítkovice.

Martin Hamrlík (trenér Zlína): "Dvě třetiny jsme byli horší tým, měli jsme tam jenom jednu 'gólovku'. Nemohli jsme se dostat do šancí, tak jsme před třetí třetinou zkusili prohodit všechny lajny a všechny centry. Pomohla nám pak rychle využitá přesilovka, rozhodl šťastný gól. Bod bychom brali, máme tři."

Jakub Petr (trenér Vítkovic): "Je to pro nás třetí zápas venku. Chtěli jsme si udržet vítěznou šňůru, ale... Byl to nemastný a neslaný hokej, utkání plynulo a oba týmy využily přesilovku. Bylo to o tom, kdo bude šťastný, a to byl Zlín. Možná opticky jsme byli více na kotouči, ale nehráli jsme svůj hokej. Štěstí, co jsme měli v Liberci, jsme neměli tady. Na konci jsme trefili břevno."

AUKRO BERANI ZLÍN – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 41. Ferenc (Roberts Bukarts, Freibergs), 57. Šťastný (Freibergs) – 37. Tybor (O. Roman, Sloboda)
Rozhodčí: Hodek, Kika – Jindra, Zíka.
Vyloučení: 1:2.
Střely na branku: 33:32.
Diváci: 3011.
Nejlepší hráči: Jakub Ferenc – Ondřej Roman.
Aukro Berani Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Matějíček – Kubiš, Fořt, Veselý – D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Ondráček, Popelka, Šlahař – Fryšara, Sedláček, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Urbanec – Dej,. Lev, Olesz – Tybor, Roman, D. Květoň – Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Szturc, Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.