Michal Poletín (HC Slavia Praha)

03. duben 2009 13:02 | Václav Jáchim

Umí být tvrdý, dokáže vybojovat kotouče, tlačí se do koncovky. Michal Poletím splňuje nároky na moderní útočníky, v pražské Slavii vyrostl ve velmi perspektivního hokejistu. Jeden z kmenových hráčů ročníku 1991 zvládl během sezony většinu akcí reprezentační osmnáctky, nechyběl ani ve výběru pro mistrovství světa ve Spojených státech. "Chtěl bych domů přivést úspěch," řekl Poletín před odletem za Atlantik. V dalších sezonách touží neustále stoupat. "Tajně sním o NHL, jenže to je strašně daleko. Pořád stojím teprve na začátku," doplnil sympaticky.

1) Hokejové začátky? "S hokejem jsem začínal ve čtyřech letech. Věnoval jsem se také golfu, bavil mě tenis. Ale k hokeji jsem měl nejblíž. Třeba i proto, že táta byl jedním ze sponzorů Slavie, má hokej moc rád."

2) Oblíbení trenéři? "Určitě pan Růžička, také Jiří Kalous nebo Josef Turek. Každý trenér mi něčím pomohl, bylo by jich víc."

3) Nejhezčí hokejové zážitky? "Asi druhé místo se slávistickým dorostem, které jsme v extralize vybojovali před dvěma lety."

4) Co vás nejvíc zarmoutilo? "Nejspíš nic. Zranění jsem zatím naštěstí neměl, což hned musím zaklepat."

5) Čeho se nejvíc bojíte? "Na ledě zranění, v soukromí mám strach o zdraví svých blízkých."

6) Co vás dokáže naštvat? "Při zápase, když se nedaří. A jinak? Vadí mi lidé, kteří lžou a pomlouvají. Nebo závidí."

7) Sledujete politiku? "Ne, vůbec."

8) Oblíbení herci, herečky? "Z herců by to byli Will Smith nebo Jackie Chan. Rád se podívám i na české filmy. Moc rád mám Pelíšky - to je klasika."

9) Jakou posloucháte muziku? "Je mi to jedno, nemám vyhraněný žánr. Stačí mi puštěné rádio."

10) Zamilované zvíře? "Pes. Doma máme dva, jmenují se Alan a Alt. Jeden je bavorský barvář, druhý bender teriér."

11) Oblíbená barva? "Červená a bílá."

12) Představa o ideální dovolené? "Loni jsem byl na Floridě a na Kanárských ostrovech, vysněnou destinaci na dovolenou nemám. Nejraději odpočívám tam, kde je teplo. A kde mohu být s rodinou."

13) Vysněný automobil? "Ještě nemám řidiíčský průkaz, měl bych si ho dodělat v červnu. Moje první auto by mohlo být střední třídy, pokud bych si měl jednou vybrat, zvolil bych třeba audi nebo bmw. Ale to je hlavně otázka peněz."

14) Co vám chutná? "Před zápasy kuřecí maso, jinak klasická česká jídla od mamky. Například vepřo knedlo zelo. K pití jablečný džus."

15) Kdo je vaším hokejovým agentem? "Agenta nemám."

16) Jaké čtete noviny a časopisy, sledujete internet? "Z novin čtu Sport a Blesk, na internetu jsem pravidelně. Sleduju veškeré novinky."

17) Jaké typy žen se vám líbí, máte přítelkyni? "Přítelkyni mám, jmenuje se Nela. Dívka mě musí zaujmout, měla by být nečím přitažlivá."

18) Jste pověrčivý? "Ani ne. Pokud mi vyjde zápas, příště si zkusím vzpomenout, co jsem dělal minule. A občas něco napodobím. Ale vážné rituály nemám, zbytečně by svazovaly."

19) Záliby? "Studuju druhý ročník gymnazia, takže se dost věnuju škole. Když mám čas, zajdu si zahrát golf, tenis. Nebo někam vyrazím s přítelkyní. Také miluju les. Táta je myslivec, vztah k lesu jsem získal díky němu."

20) Hokejové cíle? "Chtěl bych se dostat na mistrovství světa osmnáctiletých a tam získat úspěch. Tajně myslím na NHL, ovšem to je strašně daleko. Jednou bych chtěl v hokeji uspět, teď stojím teprve na začátku."

Vizitka Michala Poletína:

Klub: HC Slavia Praha
Pozice: útočník
Narozen: 9. června 1991
Číslo dresu: v klubu 5, v reprezentační osmnáctce 8
Výška/váha: 190 cm, 96 kg
Hůl: L
Premiéra v nejvyšší soutěži: extraligu dospělých dosud nehrál
Dřívější kluby: odchovanec pražské Slavie, v jiných klubech dosud nepůsobil
Reprezentace: nastupuje v mládežnických výběrech, je členem kádru letošní osmnáctky

Dotazník