Momenty TELH: Střelec Machovský, zranění Sýkory a tvrdé pěsti v Litvínově

Foto: hokej-litvinov.cz

30. ledna 2016, 16:14

Ladislav Vácha

Ani ve 41. kole Tipsport extraligy nebyla o zajímavé momenty nouze. Podívejte se na povedený kousek plzeňského gólmana Matěje Machovského, který zkusil při soupeřově power-play trefit prázdnou bránu, nepříjemné zranění třineckého útočníka Jána Sýkory a tvrdou bitku, v níž spolu svedli dlouhý a vyrovnaný boj liberecký Jaroslav Vlach a litvínovský Tomáš Frolo.

Fanshop

Machovský mířil na prázdnou bránu (PLZ – PCE 4:1)

Plzeň držela na svém ledě vedení 3:1 nad Pardubicemi a Východočeši se uchýlili k závěrečné power-play. Moc dobře to viděl gólman Škody Matěj Machovský, který mohl svůj výborný výkon korunovat nečekaným přídavkem. Počkal si na nahozený puk, udělal několik kroků před své brankoviště a z voleje vypálil přes celou délku hrací plochy na prázdnou bránu. Moc nechybělo, ale kus černé gumy doklouzal kousek vedle levé tyčky. V ochozech to jen zahučelo a maskovaná opora západočechů si vyloužila za svůj odvážný kousek zasloužený potlesk.

Sýkora tvrdě narazil do hrazení (TRI – KVA 2:0)

Au, tohle hodně bolelo! Třinec před svými fanoušky bojoval s Karlovými vary, když na přelomu první a druhé půlky zápasu došlo za nerozhodného stavu k hodně nepříjemnému momentu. Ján Sýkora dojížděl u hrazení puk, když ho zezadu hodně nešetrně narazil na hrazení obránce Energie Marek Baránek. Útočník Ocelářů spadl hodně smolně a tvrdě ramenem na hrazení, po čemž zůstal dlouho ležet otřesený na ledě. Hned bylo jasné, že je zle, povolán musel být lékař i nosítka. Ale co se nestalo, slovenský hokejista, jenž má na zranění velkou smůlu, z nosítek málem spadl dolů! V nemocnici musel hned na operaci ramene a jeho návrat zpátky na led je v nedohlednu. Baránek vyfasoval za hrubý zákrok trest na 5 minut plus do konce utkání. Sýkorovi přejeme rychlé uzdravení! 

Pěstní souboj Vlacha a Frola (LIT – LIB 2:3sn)

Liberec vedl na začátku prostřední části v Litvínově těsně 1:0, když ve středním pásmu narazila kosa na kámen. Útočník hostů Jaroslav Vlach nabral rychlost a chtěl se podél mantinelu prosmýknout vpřed, ale tvrdý hit mu uštědřil Tomáš Frolo. Je známou věcí, že oba hokejisté nejdou pro ránu daleko. Na začátku bitky měl navrch zadák Vervy, ale který uštědřil svému sokovi několik tvrdých ran. Potom se ale začala karta otáčet a navrch začal mít bijec Tygrů. Suma sumárum, spravedlivá remíza. oba hráči vyfasovali trest na 2 plus 10 minut za hrubost.   

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz