Nájezdový žolík Jarůšek: S Kacetlem se dobře známe, určitě čekal střelu

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

19. března 2016, 10:19

Adam Bagar

Dlouhá léta spolu hrávali ve Znojmě a výborně se znají. Teď však muselo kamarádství stranou. Boleslavský střelec Richard Jarůšek a hradecký gólman Ondřej Kacetl se postavili proti sobě v klíčovém momentu třetí čtvrtfinálové bitvy, možná i celé série. Úspěšnější byl domácí vousáč, jenž ve čtvrté sérii nájezdů rozsekl dramatickou partii a rozpoutal oslavy v boleslavské aréně. "Klidně ať jsou příště zase nájezdy, když to pro nás dobře dopadne," směje se Jarůšek.

Fanshop

Hned po několika sekundách hry mu ale do smíchu příliš nebylo. "Bohužel jsme dostali první gól, ale hráli jsme pak přesně to, co jsme si řekli. Prostě svou hru a bylo jen otázkou času, kdy nám tam něco spadne." Bruslaři ve druhém dějství ubránili hned několik oslabení a naopak sami dvakrát udeřili a překlopili výsledek na svou stranu. "Doufali jsme, že to už urveme," říká boleslavský útočník.

Jenže Mountfield v závěru zabral a po vyšachování domácí obrany poslal duel do prodloužení. "Hokej je hra chyb, ale samozřejmě to zamrzí, když inkasujete tři, čtyři minuty před koncem." Nastavená dvacetiminutovka pak přinesla strhující podívanou s hromadou šancí. "Řekli jsme si, že musíme dát gól, hrát útočně a urvat to na svou stranu. Když se to otevře, tak zákonitě musí mít šance i soupeř."

Právě Východočeši vstoupili do nastaveného času mnohem aktivněji, ale závěr naopak patřil Bruslařům, kteří mohli několikrát rozhodnout. "Myslím, že jsme měli daleko víc ze hry a více gólových příležitostí," hlásí Richard Jarůšek, který v samém závěru nechal vyniknout výborně chytajícího Ondřeje Kacetla. Přitom po přihrávce Jakuba Klepiše zpoza brány měl před sebou skoro prázdnou klec.

"Z první jsem to vystřelil co nejrychleji jsem mohl, ale gólman to chytil. Asi bych to teď udělal stejně," přemítá si v hlavě obrovskou šanci z prodloužení, které vítěze neurčilo. Rozhodnout musely až nájezdy. V nich střelci dlouho mlčeli, až do závěru čtvrté série, kdy se ke kusu černé pryže postavil právě Richard Jarůšek. V tu chvíli byla vyprodaná aréna na nohou, dost bouřila a dočkala se odměny.

Boleslavský vousáč naznačil střelu, stáhl si puk do bekhendu a nekompromisně zavěsil. "Už na střídačce jsem si řekl, co udělám. S gólmanem Kacetlem se totiž dobře známe, několik sezon jsme spolu hráli ve Znojmě a máme spolu i titul z juniorky. Musel jsem tedy přijít s něčím novým, protože jsem moc dobře věděl, že bude čekat střelu," usmívá se Jarůšek, který nebyl pod žádným tlakem.

"Určitě to je nejlepší pozice. Ale i kdybych musel dát, tak bych se s tím musel popasovat úplně stejně," má jasno čtyřiadvacetiletý hokejista, jenž rozpoutal v boleslavském stánku pořádnou vlnu euforie. Moc dobře si uvědomoval, že tento bod může být pro celou sérii klíčový. "Snad nás to nakopne. Naopak Hradec by to mohlo dostat trošku dolů, ale musíme dál makat a dřít," velí Richard Jarůšek.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz