Neskutečný pocit, moc si to užívám, říká šťastný Petr Mrázek. Po oslavách zamíří odpočívat do Mexika

Foto: sikids.com

20. června 2013, 11:21

Adam Bagar

Jednadvacetiletý brankář Petr Mrázek si splnil další velký sen. Poté, co navlékl reprezentační dres nebo prožil úspěšnou premiéru v nejlepší soutěži světa, dokázal s Grand Rapids Griffins získat vůbec poprvé v historii klubu Calder Cup. Také ve finále patřil k hlavním oporám týmu a v těchto dnech si může zisk cenné trofeje patřičně užívat. „Něco takového se nepodaří vyhrát každý rok,“ říká Mrázek v rozhovoru pro hokej.cz.

Fanshop

Griffins ve finálové série nebyli favoritem, přesto slaví. Hokejisté Syracuse, v jejichž kádru většina hráčů slavila zisk trofeje pro vítěze farmářské AHL už v předešlé sezoně s Norfolkem, sice nejprve dokázali odvrátit dva mečboly soupeře, ale v šestém utkání opět nevyužili (ne)výhody domácího prostředí. Právě domácí nezdary byly jedním z hlavních faktorů vyrovnané finálové série, v níž rozhodovaly maličkosti.

Také šestý duel, v němž měli Crunch už potřetí v řadě nůž na krku, přinesl i přes výsledek 2:5 vyrovnanou bitvu. Poslední dvě trefy Griffins totiž padly do opuštěné domácí klece. „Bylo to vyrovnané utkání, ostatně jako každý zápas v této sérii,“ souhlasí gólman Petr Mrázek, který tentokrát musel zneškodnit 24 střeleckých pokusů. „Až když jsme dali čtyřicet vteřin před koncem gól na 4:2, tak jsem věřil, že je hotovo,“ přiznává ostravský rodák.

Po závěrečné siréně pochopitelně zavládla v hostujícím táboře obrovská radost a hokejky i rukavice létaly vzduchem. „Něco takového se nepodaří vyhrát každý rok, takže si to strašně moc užívám,“ vykládá spokojeně opora Grand Rapids, která měla následně možnost pozvednout nad hlavu pohár pro vítěze. „Je to neskutečný pocit,“ souká ze sebe evidentně šťastný mladík, který má za sebou doslova sezonu snů.

Naopak nejproduktivnější hráč play off zámořské AHL Ondřej Palát zůstal těsně před branami nejvyšší mety. „Při podávání rukou jsme prohodili pár slov, ale určitě pak pokecáme v Ostravě,“ ujišťuje jednadvacetiletý brankář, který není jediným českým hráčem, který v těchto dnech slaví zisk přibližně patnáctikilového poháru. V dresu Griffins totiž působí také obránce Andrej Nestrašil, který byl jedním z hlavních bavičů oslav.

Ty vypukly už při letu ze Syracuse. „Užili jsme si to tam, bylo to vynikající,“ pokyvuje hlavou Mrázek. A co jej nejvíce pobavilo? „Andrej Nestrašil s Tomášem Tatarem si v letadle hráli na kameramana s reportérem, což bylo opravdu hodně srandovní,“ culí se. „Hlavní oslavy ale přišly až ve středu večer,“ doplňuje. Ještě předtím šťastní mistři nezapomněli ani na své fanoušky, kteří po celou sezonu chodili v hojném počtu.

„Měli jsme s nimi dokonce v naší aréně takovou párty. Je to vůbec poprvé, co je Calder Cup v Grand Rapids, takže jsou moc šťastní. Máme výborné fanoušky,“ říká hrdě. Kromě oslav si náležitě užil také likvidaci vousů na tváři. „Sundal jsem to hned ráno, to mě opravdu moc těší, že už je nemám,“ usmívá se Mrázek, který letos prožil v dresu Detroitu Red Wings také premiéru ve slavné NHL.

V předešlých hodinách jej čekalo také pořádné kvantum gratulací. „Cením si všech lidí, co si na mě vzpomněli, ale samozřejmě nejvíce mě to těší od rodičů, kteří jsou strašně moc šťastní,“ říká vítkovický odchovanec, který má nyní v plánu odpočívat. „Po oslavách pojedu na dovolenou do Mexika a potom nějaký čas strávím tady,“ nastiňuje svůj plán. Brzy se uvidí také s těmi nejbližšími. „Domů přiletím ve středu 10. července,“ hlásí na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz