Osm zápasů, osm proher. Na Duklu prostě neumíme, přiznává Suchánek

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Budějovický Motor prohrál v baráži o extraligu počtvrté s Jihlavou a celkově mužstvu z Vysočiny podlehl poosmé v sezoně. Nad kuriózní sérií nevěřícně koulí očima nejen hokejisté, ale i příznivci obou mužstev. Nicméně výsledek Motor – Dukla 2:3 dvě kola před uzavřením bojů o účast mezi elitou silně favorizuje jihlavský tým s náskokem pěti bodů v čele tabulky. Jihočeši jsou čtvrtí pouhý bod za Karlovými Vary a Pardubicemi a stále se mohou rvát o druhou postupovou příčku. „Do této situace jsme se dostali sami a zůstává na nás, jak se s tím popereme,“ ujišťuje obránce Jakub Suchánek.

Fanshop

Jihlavští nepředvedli žádný světový hokej. Vycházeli ze stažené obrany, směrem dopředu si vystačili s brejky a střelami od modré čáry. Dvougólové vedení získali využitím přesilovek. „Bohužel, letos nám Dukla evidentně nesvědčí. Teď se to zase potvrdilo. Styl jihlavského hokeje se nemění v základní části, play off, ani baráži. Je daný dlouhodobě. Jasně je vidět rukopis trenéra Vlka, který mužstvu svědčí a nese ovoce,“ konstatuje důrazný bek Motoru.

Nositelé dukláckých dresů, jejichž předchůdci vybojovali historicky nejvyšší počet ligových titulů, plný tucet, prokázali znovu obrovskou vnitřní semknutost a vůli po vítězství. Budějovický Motor ale v tomto ohledu nijak nezaostal a také díky tomu dokázal smazat nepříznivý stav 0:2. „Náš letošní tým má charakter. Ukázalo se to už několikrát. Bohužel, tentokrát to možná byla otázka štěstí. Ale pravda je taková, že štěstí přeje připraveným. A že by stálo při Jihlavě štěstí osmkrát za sebou? Prostě na ně neumíme,“ krčí rameny táborský odchovanec v budějovických službách.

"Do této situace jsme se dostali sami a zůstává na nás, jak se s tím popereme."

Do třetí periody šli soupeři za stavu 2:2. V 51. minutě se však hostům vydařilo přečíslení dva na jednoho a Josef Skořepa vsítil rozhodující gól. Pod střechou vyprodané Budvar arény pořádně zhoustla atmosféra, diváci hnali domácí tým za vyrovnáním, jenže to nepřišlo ani po značném tlaku a více než minutu a půl trvající power play. Jihočeši doplatili na to, že jim nešly přesilovky, a přestože výrazně přestříleli soupeře, často ještě volili zbytečnou nahrávku, nebo pálili avizovaně, nikoliv překvapivě.

V budějovickém týmu se nenašel snajpr, který by úspěšně napřahoval od modré čáry. „Jo, najít tak člověka, který bude mít ty koule to tam napálit,“ mračí se stokilový zadák, jeden z kandidátů na pozici ostřelovače. „Je to samozřejmě v hlavách. Ale to nikoho nezajímá. Jsme tady od toho, abychom hráli dobře a jestli si někdo věří víc nebo míň, je úplně jedno. Prostě ať je to přesilovka nebo pět na pět, ty puky bychom tam měli dostávat častěji. V této disciplíně prostě nejsme dobří,“ lituje upřímně.

Do souboje s Jihlavou šel dvaatřicetiletý hokejista s nesmírným elánem, neboť dostal důvěru v základní sestavě po velmi dlouhém čase. „Přestal jsem počítat, v kolika zápasech jsem chyběl. Z plného vytížení jsem hrál naposledy v 52. kole základní části proti Kladnu. Pak jsem měl asi tři šichty s Přerovem. Herních příležitostí bylo poskrovnu. Naskakovat do rozjetého rychlíku je obtíž, ale nebudu zapírat, že chuť byla obrovská. O motivaci bylo postaráno. S Jankem Muchou ve dvojici jsme si řekli, co chceme plnit, a myslím, že jsme to zvládli víceméně dobře,“ ohlíží se Jakub Suchánek za náročným večerem.

Do konce baráže zbývají dvě utkání. Motor se v tabulce krčí na čtvrtém místě, ale chybí mu pouze bod za Karlovými Vary a Pardubicemi. Boj o druhou postupovou příčku je otevřený. „Nemá cenu kličkovat. Je třeba nalít si čistého vína. Do této situace jsme se dostali sami a zůstává na nás, jak se s tím popereme. Pokud ale podáme výkon jako proti Jihlavě, který vůbec nebyl špatný, tak se na tom dá stavět. Trošku nám schází pohoda na hokejce a v zakončení, ale v této fázi sezony nemá cenu být negativní. Prostě jsme prohráli a teď nás čekají Pardubice,“ nahlíží na věc sportovně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz