Reprezentace začne ladit na MS se 14 krajánky, ale bez Němce a Novotného

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

16. března 2016, 11:58

Václav Jáchim

Mistrovství světa v Moskvě a Petrohradě sice vypukne až za necelé dva měsíce, národní tým ale už příští týden začne s dlouhou přípravu. Potrvá šest týdnů, národní tým sehraje celkem devět utkání. Trenér Vladimír Vůjtek bude mít svěřence poprvé k dispozici v úterý 22. března, kdy startuje první z kempů ve Velkých Popovicích. "Někteří hráči už ukončili sezonu a musíme jim zajistit program. Dva týdny budeme trénovat, pak nás čekají úvodní utkání s Německem," řekl hlavní kouč.

Fanshop

Do první nominace byli zařazeni tři brankáři, sedm obránců a jedenáct útočníků. prostor dostane celkem 14 krajánků - dvanáct z nich hrálo letos ruskou Kontinentální ligu, obránci Krejčík se Zámorským nastupovali za švédské Örebro. Trenéři ukázali také na hokejisty, jejichž kluby vypadly v předkole extraligového play off. Z Třince se úvodního kempu zúčastní obránci Hrabal, Jank a Milan Doudera, brněnská Kometa naopak vyšle útočníky Hrušku, Dočekala, Káňu a Hynka Zohornu. Poslední tři zmínění dosud nemají na kontě žádný mezistátní start a ve výběru jsou jedinými nováčky.

Do přípravy na světový šampionát se zapojili vesměs hokejisté, kteří v sezoně absolvovali akce Euro Hockey Tour a už ukončili klubovou sezonu. Už minulý týden bylo zřejmé, že po úspěšných startech na předchozích mistrovstvích světa nepřidá další čárku za účast Jiří Novotný. "V sezoně měl zdravotní potíže, když jsme spolu mluvili, Jirka zmínil i rodinné důvody," uvedl kouč Vůjtek. V týmu nebude ani Ondřej Němec, vzhledem ke zranění vypadli Miroslav Blaťák nebo Lukáš Krajíček. Trenér Vůjtek v předstihu neznačil, že pozvánku nedostanou útočníci Martin Růžička s Radkem Smoleňákem. V mužstvu chybí také Marek Kvapil. Podle kouče Vůjtka je ještě třeba potvrdit účast Lukáše Kašpara. "Je v zahraničí, budeme s ním mluvit," doplnil.

Národní tým se poprvé sejde víc než dva týdny před úvodními duely Euro Hockey Challenge s Německem (8. a 9. dubna v Ústí nad Labem), jinak to ovšem nejde. "První kemp jsme svolali poměrně brzy, protože chceme, aby se reprezentanti, pro které skončila klubová sezona, dostali na led a zůstali v tréninku. Tým budeme postupně doplňovat o další hráče podle toho, jak si povedou jejich kluby v domácích a zahraničních soutěžích," řekl Vůjtek. Pro zmíněná utkání s Německem by už mohli být k dispozici hráči z klubů, které skončí ve čtvrtfinále extraligového play off. Klubové povinnosti plní další krajánci, v evropských soutěžích jich ovšem zase tak moc zase není.

Z ruské KHL připadají v úvahu brankáři Alexander Salák a Dominik Furch, obránce Michal Kempný, útočníci Jan Kovář, Tomáš Filippi, Tomáš Vincour a Vladimír Sobotka, který má ovšem zdravotní potíže. Ve švédském Färjestadu nastupuje Milan Gulaš. Po skončení základní části NHL by trenér Vůjtek rád zařadil první zámořské posily, na konkrétní jména je však brzy. "Nevíme, které kluby půjdou do play off. Situaci nám dost zkomplikovaly výměny Romana Poláka, Jiřího Hudlera nebo Tomáše Fleischmanna, bohužel se zranil Andrej Nestrašil. Dění v NHL samozřejmě pozorně sledujeme," uzavřel.

Nominace české reprezentace na úvodní kemp

Brankáři:
Pavel Francouz (Čeljabinsk, KHL), Jakub Kovář (Jekatěrinburg, KHL), Jakub Sedláček (Riga, KHL). 

Obránci:
Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava, KHL), Jan Kolář (Chabarovsk, KHL), Jakub Krejčík, Petr Zámorský (oba Örebro, Švédsko), Milan Doudera, Josef Hrabal, Bohumil Jank (všichni HC Oceláři Třinec). 

Útočníci:
Petr Koukal (Jekatěrinburg, KHL), Lukáš Kašpar (Slovan Bratislava, KHL), Martin Zaťovič (Toljatti, KHL), Lukáš Radil (Spartak Moskva, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Robert Kousal (Novokuzněck, KHL), Roman Horák (Viťaz Moskevská oblast, KHL), Jan Hruška, Hynek Zohorna, Jan Káňa, Martin Dočekal (všichni HC Kometa Brno). 

Realizační tým:

Generální manažer: Slavomír Lener.
Hlavní trenér: Vladimír Vůjtek.
Asistenti: Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.
Trenér brankářů: Petr Jaroš.
Video trenér: Denis Havel.
Manažer týmu: Martin Loukota.
Lékaři: MUDr. Dušan Singer a MUDr. Tomáš Vyskočil.
Fyzioterapeuti: Michal Truc a Radovan Sakaláš.
Kustodi: Zdeněk Šmíd a Petr Ondráček.
Media manažeři: Zdeněk Zikmund a Martin Procházka. 

Program české reprezentace před MS v Rusku

Tréninkové kempy:

22. - 25. března ve Velkých Popovicích
29. března - 1. dubna ve Velkých Popovicích 

Euro Hockey Challenge:

6. a 8. dubna 2016: Česká republika - Německo (Ústí nad Labem)
13. a 15. dubna 2016: Švýcarsko - Česká republika (Visp, Biel)

Euro Hockey Tour:

21. a  23. dubna 2016: Finsko - Česká republika (Oulu a Helsinky)
27.  a 29. dubna: Česká republika - Švédsko (Znojmo)

Generálka na MS v Rusku:

3. května 2016: Česká republika - Kanada (Praha, O2 arena)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz