Skandál v Hodoníně: Derby nedohráno, Břeclav odmítla pokračovat!

Foto: hcporuba.cz

Velmi vyhrocená atmosféra provázela druholigové utkání mezi Hodonínem a Břeclaví. Tradičně vynikající návštěva sledovala na Zimním stadionu Václava Nedomanského zápas, o kterém se bude mezi hokejovou veřejností ještě dlouho diskutovat.

Fanshop

Ve 47. minutě břeclavský trenér Michal Konečný odvolal za nepříznivého stavu 1:3 své mužstvo z ledu a zápas se nedohrál. "Udělal jsem podobnou věc poprvé v životě a stalo se tak po domluvě s majitelem klubu a s mým asistentem Radkem Hamanem. Šlo o zdraví hráčů. I moji hráči už měli krvavé oči a nemáme jich zrovna nadbytek, tak jsem nechtěl riskovat, že by to mohlo dopadnout ještě hůř," popsal důvody svého rozhodnutí trenér Konečný.

Inkriminované situaci předcházely dva momenty, se kterými se hosté nedokázali vyrovnat. Ve 47. minutě hráli hosté přesilovku pět na tři a podařilo se jim skórovat. Rozhodčí Petr Humpolíček původně gól uznal, ale na pokyn čárového ho později odvolal, poněvadž bylo branky dosaženo vysokou holí. Hostující trenér Konečný mohutně protestoval a postupně naházel na led tabuli, na kterou obvykle kreslí hráčům pokyny, a poté ještě plastovou láhev. Hlavní sudí však svůj verdikt nezměnil. "Rozčílilo mě, že jeden rozhodčí tvrdil, že šlo o hru vysokou holí a druhý, že šlo o postavení hráče v brankovišti, uvedl kouč hostí.

"Musím říci, že i já jsem měl pocit, že rozhodčí nemá zápas úplně pod kontrolou, ale úkolem trenéra je hráče přimět, aby se soustředili na hru a nenechali se vyvádět z rovnováhy spornými výroky rozhodčího. My jsme měli do tohoto momentu řadu vyloučených hráčů a museli jsme se s tím vyrovnat. V danou chvíli jsem očekával, že sudí klidně může udělit hráčské lavici trest za nesportovní chování," říkal po zápase trenér Hodonínských Jan Prčík.

Přečtěte si rozhovor s břeclavským Dominikem Tobolou, který byl jedním z hlavních aktérů vyhroceného zápasu »

Hra pokračovala a sudí Humpolíček vzápětí nechal dle názoru hostí nepotrestaný zákrok hodonínského hráče a o pár vteřin později naopak vylučoval na straně hostí. To už trenér Břeclavi Konečný nevydržel a odvolal svůj tým do šatny. "Vyskočil borec z trestné lavice (pozn. redakce: David Polesný) a likvidačním zákrokem složil Dominika Směřičku, který ležel polomrtvý na ledě, a hrálo se dál. Dominik má otřes mozku a pomalu neví, jak se jmenuje. Místo toho za pár vteřin rozhodčí vyloučil našeho hráče," vysvětloval trenér Konečný.

"Slyšel jsem vyjádření hostujícího trenéra, že nechtěl, aby se břeclavští hráči zranili, ale myslím, že toto vyjádření nebylo na místě. Vždyť ti, kteří hráli v oslabení, jsme do té doby byli hlavně my," dodal Prčík.

Zápas však už od začátku provázely poměrně kontroverzní verdikty sudího Humpolíčka na obě strany. "Na začátku sudí poměrně přísně poslal domácí do třech a my jsme dali v početní výhodě gól na 1:0. V téhle přesilovce však domácí dvakrát brutálně faulovali naše hráče a rozhodčí už je nevylučoval, naopak náš Červenka šel nepochopitelně na trestnou za bránění ve hře," popisoval Konečný.

Předčasný konec zápasu Hodonín-Břeclav from Hokej.cz on Vimeo.

(Za laskavé poskytnutí videozáznamu z posledních dvou minut utkání děkujeme vedení hodonínského klubu).

Utkání sledovala vynikající návštěva, do Hodonína dorazila i početná skupina břeclavských fanoušků. "Fandilo se slušně, nebyly tam žádné nadávky. Atmosféra byla výborná a podíleli se na ní i výborní hostující fandové," poukázal Prčík na skutečnost, že publikum vyhrocené nálady rozhodně nepřiživovalo.

Přítomen na zápase byl údajně i delegát Aleš Staněk a souboj bude mít dohru u zeleného stolu. "Přikláněl bych se k tomu, aby zůstal v platnosti stávající výsledek. Určitě si nemyslím, že by se utkání mělo opakovat, protože by to pro nás bylo nespravedlivé," minil trenér Prčík. "Asi bude zápas kontumován v náš neprospěch," souhlasil hostující lodivod Konečný.

Souhrn sobotního kola 2. ligy »

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz