Za Vejbu! zavelel Trončinský: Ani jsem nevěděl, jak se mám radovat

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

16. března 2016, 16:39

Martin Voltr

Jak vypadají góly v pravý čas? Tak tohle Mladá Boleslav v úterý vyučovala. Klepiš udeřil v 16. sekundě zápasu, Jarůšek z první přesilovky. Pacovský minutu a půl po hradeckém vyrovnání na 2:2, no a Marek Trončinský? 72 sekund po startu prodloužení! Nejvytíženější obránce večera vystřelil svému týmu v parádní bitvě vítězství, které srovnalo čtvrtfinálovou sérii. „1:1 je super,“ radoval se před stěhováním na domácí led.

Fanshop

Aby ne. Bruslaři potřebovali po úvodní porážce 2:5 zlepšit hodně věcí, ale šachmat hned po úvodním buly asi nečekali ani oni sami. Krásný průnik Jakuba Klepiše dal ráz celému utkání, ve kterém musel Mountfield tentokrát dotahovat. „Od začátku bylo vidět, že jsme zarputilejší. Řekli jsme si, že první zápas byl fakt špatný, že jsme byli takoví nijací. Teď jsme si zatím šli víc, určitě to byl lepší výkon,“ pokyvoval Marek Trončinský.

„Výškový průměr zůstal stejný. Vypadli nejmenší a největší.“

„Asi taky rozhodl přístup. Někde jsem četl, že když dostanete v prvním zápase venku kotel, je to lepší. Asi se to potvrdilo, měli jsmě větší chuť,“ těší obránce Boleslavi, která měla hodně ztíženou pozici. Musela se totiž obejít jak bez zraněného Davida Výborného, tak vyfaulovaného Tomáše Urbana. A takové díry v prvních dvou útocích se lepí mnohem hůř než v případě Bedřicha Köhlera, bojovníka ze čtvrté hradecké formace.

„Výškový průměr zůstal stejný, když vypadli nejmenší a největší,“ chechtal se Trončinský, než přešel do vážnějšího tónu. „Samozřejmě je to škoda. Vypadli dva centři, Vejba i Urbi, který je platný před bránou. Ale je nás dost. Kluci, kteří nehrajou, čekají na šanci. A myslím, že to zvládli dobře.“

Motivace pomstít faul na Davida Výborného tím nejlepším možným způsobem ale Bruslaře přece jenom tlačila dopředu. Boleslavský kapitán a člen zlaté generace českého hokeje už se s přetrhanými vazy na led bohužel nevrátí. „Nějak jsme to neřešili. Ale v kabině padlo, že musíme hrát za Vejbu. Já nevím, třeba ještě bude hrát. Ale říká se, že ne. Škoda, že takovou kariéru ukončil nějaký faul,“ mrzelo Trončinského.

Druhý duel byl o kus vyhecovanější než ten první. Hradečtí nedali gólmanovi Rittichovi dýchat, což celkem ostře kontrastovalo s děním na druhé straně ledu – Boleslav prakticky za celý zápas nepředvedla větší tlak do branky. Na tvrdost domácích ale odpovídala stejnou mincí, Trončinský rozhodně nezůstal pozadu. „Trochu jsem se tam strkal s Kudrnkou (Jaroslavem Kudrnou)... Kamarádství musí jít stranou. Pár bitek tam bylo. Šli jsme do toho víc než v pondělí, Lencík (Radan Lenc) šel do Vantucha, který je o dvě hlavy větší. Dali jsme do toho srdíčko,“ pochvaloval si.

Nakonec byl Marek Trončinský hlavním hrdinou. Fanoušci čekali osmnáct minut na to, aby prodloužení skončilo hned za minutu a dvanáct sekund. Lenc slepě hledal spoluhráče před brankou, ale puk dojel až k modré čáře a Trončinský do něj práskl obrovskou silou. Parádní ulice vedla až pod břevno, klečící Kacetl už neměl šanci!

„Chtěl jsem zase vymýšlet nějaké blbosti, už v první třetině jsem měl šanci. Říkám si, vystřelím to, ať mají klid. Ať mi neříkají, že to pořád někam nahrávám,“ vypráví bek pobaveně. „A spadlo to tam, takže paráda! Ani jsem pak nevěděl, jak se mám radovat,“ hlásí Trončinský. Díky němu je teď psychická výhoda v sérii na straně Středočechů. „Musíme ještě nasadit tři korálky, doma si zase půjdeme za vítězstvím. Doufám, že bude vyprodáno a poženou nás fanoušci,“ dodává.

Pokud si tedy chtějí boleslavští příznivci zachovat tvář, vyprodat nejmenší hlediště v Tipsport extralize – a to ještě s výrazným přispěním fanoušků Hradce – by pro ně mělo být jasnou záležitostí. Skvělé bitvy nás v téhle sérii čekají ještě minimálně tři.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz