400. zápas – 1. gól. Vypsal jsem motivaci, přiznává "dřevák" Pulpán. Taxu si upraví

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Extraligový zápas s pořadovým číslem 400. První gól v letošní sezóně. Výhra proti Vítkovicím a posun Plzně na druhé místo tabulky. Lukáš Pulpán, zkušený obránce Škodovky, si duel 43. kola musel náramně užít.

Nový fanshop

Indiáni si užívají výsledkovou velkou pohodu. Bilance posledních 15 zápasů? 13 výher a jen jedenkrát bez bodu. A modrobílí jsou rázem na druhém místě tabulky. „Když se nám takhle daří, jedině dobře! Ale nemyslete si, že bychom něco před zápasem podcenili. Sami jsme viděli, jak jsou soupeři silní. Dneska nám v první třetině nejezdily nohy a Vítkovice nás v ní přehrály,“ říká Lukáš Pulpán.

Indiáni v duelu třikrát vedli a hosté dokázali „jen“ dvakrát vyrovnat, a tak Škoda znovu doma slavila. „Utkání bylo hodně vyrovnané a za stavu 2:2 viselo ve vzduchu, že kdo dá třetí gól, vyhraje. Naštěstí se to otočilo k nám. KoviGulim to vzali na sebe a rozhodli,“ těší Pulpána. I když se Západočechům daří, Plzni dělají starosti zranění hráči. Přestože se z marodky vrátil dlouhodobě zraněný Nedorost, druhým směrem putoval po reprezentačním srazu Peter Čerešňák. KracíkKvasničkou jsou nemocní a své trable nevyléčili ještě ani Stach, Jones a Kratěna. Do utkání s Vítkovicemi proto poprvé zasáhl kapitán juniorky Škody Matěj Kolda a Kladno půjčilo beka Hořavu.

Pulpán ale početnou marodku bere s nadhledem. „Většina extraligových klubů hraje svá utkání na šest beků a na ty hrajeme i my, tak to prostě je. Kluci jsou zkrátka zranění a je na nás, abychom to zvládli. A když nás beků bylo pět, Míra Preisinger na Spartě zaskočil do obrany a byl z nás nejlepší. Hrál, jak kdyby na bekovi strávil už 20 let,“ klaní se svému slovenskému parťákovi.

Zkušený obránce naskočil do svého 400. duelu v naší nejvyšší soutěži a okořenil ho svou první letošní trefou. „O tom čísle jsem před utkáním věděl, kluci mi to hned v kabině hlásili. A tak jsem vypsal nějakou motivaci,“ prozrazuje Pulpán, který v plzeňském týmu plní funkci pokladníka kabiny. „Asi si to trochu zkoriguju,“ směje se.

Sestřih utkání Plzeň – Vítkovice

„Od začátku utkání jsem se cítil dobře. Nemyslím, že by ze mě spadla nervozita s první trefou, ale samozřejmě každý gól je skvělý a jsem rád, že mi to tam padlo. Šance už jsem měl, ale jsem dřevák… Konečně mi střela vyšla přesně,“ pokračuje.

Škodovka má před sebou dva duely s týmy ze spodní části tabulky. V pátek doma přivítá Chomutov a v neděli jede do Pardubic. „Budou hrát to, co jim dovolíme. Když od začátku budeme hrát naši hru, napadat a dobře bruslit, budou to zápasy jako každé jiné. Když nám nepůjdou nohy, může se opakovat dnešní první třetina,“ uzavírá Lukáš Pulpán.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz