Bojovník Bilčík hlásí návrat z Polska, upsal se v Chance lize

Foto: hcdukla.cz

Zadák Vlastimil Bilčík se po sezoně v polském Gdaňsku opět vrací do Chance ligy. Roční smlouvu s opcí podepsal s Jihlavou, za níž už dřív hrál. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

„Vlastu známe z dob, kdy u nás působil. Bylo to v postupové sezoně,“ vzpomíná jednatel klubu Bedřich Ščerban. Důrazný bek přišel do Dukly v lednu 2016, téhož roku zažil neúspěšnou baráž, ale další sezonu už s týmem slavil návrat mezi tuzemskou elitu.

V jihlavském dresu tehdy nastoupil celkem ke 104 zápasům, nasbíral v nich 23 bodů za pět tref do černého a 18 asistencí. K tomu navíc potvrzoval pověst bojovníka a hokejisty, jenž se nebojí shodit rukavice a rozdat pár rán. Do statistik přidal 137 trestných minut.

Extraligu si však v Dukle nezahrál, zamířil do polské nejvyšší soutěže. Po roce se vrátil a kývl na nabídku Třebíče, ale uplynulou sezonu už zase hrál v Gdaňsku. Celkem u sousedů zapsal 97 startů s bilancí 27 bodů (9+18). Nyní hlásí další návrat do Chance ligy.

„Je to zarputilý obránce, který nikomu nic nedaruje a dokáže se zastat spoluhráčů. To je něco, co nám v poslední době chybělo.“

„Je to zarputilý obránce, který nikomu nic nedaruje a dokáže se zastat spoluhráčů. To je něco, co nám v poslední době chybělo a proto je pro nás výhodné, že jsme se dohodli na jeho návratu zpátky,“ hlásí šéf klubu k příchodu posily defenzivních jihlavských řad.

„Vlasta i sám chtěl, oslovil nás sám, takže věřím tomu, že se do Dukly vrací rád,“ dodává Ščerban s tím, že se odchovanec brněnského hokeje upsal na rok s opcí. Aktuálně figuruje na jihlavské soupisce už 25 hráčů – tři brankáři, osm obránců a čtrnáct útočníků.

Foto: Tomáš Kostečka, Benyho galerie

Aktuální kádr HC Dukla Jihlava

Brankáři:
Jan Brož, Ondřej Chaloupek, Filip Maláč.

Obránci:
Vlastimil Bilčík, Daniel Bukač, Jakub Černohorský, Adam Dvořák, Filip Eliáš, Daniel Kolář, Lukáš Mareš, Jan Strejček.

Útočníci:
Vítězslav Brož, Tomáš Čachotský, Patrik Čermák, Jiří Fronk, Tomáš Harkabus, Tomáš Havránek, Kryštof Hrala, Jakub Illéš, Miroslav Juda, Peter Lichanec, Matěj Pekr, Michal Poletín, Josef Skořepa, Matěj Zadražil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz