Budějovice našly gólmana: k postupu jim má pomoct Klouček

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Po týdnech spekulací je jasno. Brankářskou dvojici s Janem Strmeněm vytvoří Milan Klouček, který do Motoru přichází na roční hostování z Pardubic.

Nový fanshop

Klouček v Českých Budějovicích nahradí svého vrstevníka Petra Kváču, jenž se vydal do Třince. Motor tímto vyřešil největší otazník, který měl před blížící se sezonou. 

Do Pardubic naopak přišel zkušený Jakub Štěpánek (viz tento článek).

V Kloučkovi se skrývá velký potenciál: prošel všemi kategoriemi mládežnických reprezentací. Odletěl i na mistrovství světa do 20 let. V roce 2018 ho pak ze 213. příčky draftoval Nashville.

Jednadvacetiletý gólman se v extralize dosud stabilní jedničkou nestal, v Pardubicích dostával více prostoru Ondřej Kacetl. Klouček proto v minulosti vypomáhal i prvoligovým klubům: Litoměřicím, Kladnu a loni pak odchytal jedenáct zápasů za Přerov (92,48 %, 2,25 G/Z).

V extralize během minulé sezony naskočil do dvaceti utkání základní části (90,06 %, 3,04 G/Z), tří zápasů play out a čtyř duelů baráže.

„Milan nám ještě předtím prodloužil smlouvu. Tato spolupráce je prospěšná pro všechny strany: náš hráč jde do špičkového klubu první ligy a měl by zde zabojovat o post jedničky,“ řekl pro hcdynamo.cz sportovní manažer Jaromír Kverka. „Milan byl s tímto záměrem s předstihem obeznámen a tuto skutečnost přivítal pro svůj další rozvoj.“

Dosud potvrzené změny v Motoru

Příchody
Jakub Suchánek (O, Jihlava)
Radek Prokeš (Ú, Prostějov)
Jan Kloz (Ú, Pardubice)
Vít Christov (Ú, Frýdek-Místek)
Miroslav Holec (Ú, Olomouc)
Jan Veselý (Ú, Ústí nad Labem)
Matouš Venkrbec (Ú, Prostějov)
Ben Hawerchuk (Ú, Barrie Colts, OHL)
Ivan Lytvynov (O, Peliitat, FIN2)
Jan Havel (Ú, Chomutov)
Milan Klouček (G, Pardubice)

Odchody
Zdeněk Kutlák (O, ?)
Mitch Fillman (O, Mladá Boleslav)
Cody Bradley (Ú, ?)
Jakub Doktor (Ú, Vsetín)
Miloslav Čermák (Ú, ?)
Petr Kváča (G, Třinec)

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Aktuální soupiska ČEZ Motor České Budějovice

Brankář: Jan Strmeň, Milan Klouček.

Obránci: Ondřej Kachyňa, Vojtěch Doktor, Žiga Pavlin, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Jakub Suchánek, René Vydarený, Ivan Lytvynov.

Útočník: Jakub Babka, Martin Beránek, Jakub Čížek, Milan Dančišin, Zdeněk Doležal, Lukáš Endál, Martin Heřman, Miroslav Holec, Vít Christov, Václav Karabáček, Jan Kloz, Martin Novák, Pavel Novák, Radek Prokeš, Roman Přikryl, Jiří Šimánek, Jan Tlačil, Matouš Venkrbec, Jan Veselý, David Gilbert, Ben Hawerchuk, Jan Havel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz