Burger: Nechceme panikařit. Co náhrada za Plekance?

Jiří Burger pracuje na Kladně jako sportovní manažer. | Foto: rytirikladno.cz

30. listopadu 2023, 16:04

Pavel Mandát

Kladnu se nyní nedaří. Rytíři prožívají sérii osmi zápasů bez vítězství, což vyústilo v pád tabulkou na dvanácté místo. Vedení klubu však panice nepropadá. „Tým ukázal, že bodovat dokáže, když jsme měli sérii asi sedmi zápasů s bodovým ziskem, takže věříme, že se to zase otočí." říká sportovní manažer Rytířů Jiří Burger.

Kladno má nyní sérii osmi porážek v řadě, asi se vám jako sportovnímu manažerovi nespí lehce, co?
Je to tak, není to pro nás jednoduchá situace. Řekl bych, že některé naše výkony nebyly špatné. Byly zápasy, kdy jsme vedli třeba o dva góly, ale nakonec jsme je bohužel nedotáhli. Tým každopádně ukázal, že bodovat dokáže, když jsme měli sérii asi sedmi zápasů s bodovým ziskem. Takže věříme, že se to zase otočí.

Čím si takovou nevyrovnanost výkonů vysvětlujete?
Upřímně nevím. Samozřejmě se o tom v klubu bavíme, ale důvod vám neřeknu. Jak už jsem zmínil, byly zápasy, které herně nebyly špatné, ale nezvládli jsme je. Nechceme dělat paniku, týmu věříme.

„Není to pro nás jednoduchá situace, ale věříme, že se to zase otočí."

Nemůže hrát roli určitá nezkušenost hráčů v klíčových momentech těsných zápasů?
Máme tady mladé kluky, kteří potřebují nabrat zkušenosti, takže to může být jeden z faktorů. Kluky bych každopádně nekritizoval. Jedna věc, která si podle mě kritiku zaslouží, je naše nedisciplinovanost. Máme nejvíc dvouminutových trestů v lize, to našim výkonům vůbec nepřispívá.

Došlo už na pokuty?
Něco v tomhle smyslu samozřejmě řešíme, ale detaily bych nechal v kabině.

Jak se tým vypořádal s nečekaným koncem Tomáše Plekance?
Byl to pro nás šok, nečekali jsme to. Přišli jsme o velezkušeného hráče a lídra kabiny. Tomášovu roli teď musí převzít jiní.

„Máme nejvíc dvouminutových trestů v lize, to našim výkonům vůbec nepřispívá."

Kdo se nyní tedy stal lídrem číslo jedna?
Nezmínil bych jedno jméno, podle mě se to rozmělnilo mezi zkušené kluky, které tady máme. Ať je to Jakub Klepiš, Michael Frolík, Radek Smoleňák Jake Dotchin a další.

Foto: Roman Mareš, hc-kladno.cz

Co hráčská náhrada za Tomáše Plekance?
Takový hráč na trhu snad ani není, to si nebudeme nic nalhávat. Trh každopádně sledujeme a posílení bychom se rozhodně nebránili. Zatím ale nic není ve fázi těsně před podpisem.

„Trh sledujeme, zatím ale není nic ve fázi těsně před podpisem."

Asi potvrdíte, že trh je v této fázi sezony zkrátka přebraný.
Ano, přesně tak to je. I proto není snadné sehnat hráče, který by byl opravdu přínosem.

Když se zastavím u vašich letošních příchodů, asi největší spokojenost prozatím panuje s Eduardsem Tralmaksem, že?
Už před sezonou jsme na něj dostali výborné reference, proto jsme se pro něj rozhodli. Zatím musím říct, že naše očekávání splňuje, nejenže dává góly, ale je výborný i herně. Věříme, že mu to takhle půjde dál.

Michael Frolík a Jiří Burger

Michael Frolík a Jiří Burger | Foto: hc-kladno.cz

Naopak Michael Frolík se zatím trápí.
Frolda to ví sám nejlíp,.že jeho produktivita není ideální. Na druhou stranu… Nepotkal jsem moc takových profíků, jako je on. Hráčům jde příkladem a věřím, že druhá polovina sezony bude v jeho podání výrazně lepší. Navíc to neměl jednoduché, v začátku sezony byl zraněný, poté nemocný, což mu taky nepřidalo.

Často platí, že starší hráči se rozjíždí pomaleji, ale o to lepší mají závěr.
Přesně tak. Když jsem hrával a byl starší, míval jsem to podobně. Pevně doufám, že ve Froldově případě se to opět potvrdí.

„Věřím, že ve Froldově podání bude druhá polovina sezony výrazně lepší."

Během sezony se vám povedlo ulovit Radka Smoleňáka, jak byste zhodnotil jeho přínos?
S Radkem jsme byli v kontaktu už před sezonou a jsme rádi, že jsme se nakonec dohodli. Plní naše očekávání, zvýšil důraz v předbrankovém prostoru, odkud dává góly, a zároveň se stal jedním z lídrů kabiny.  

Co práce sportovního manažera? Už je to pro vás denní rutina?
Myslím, že jo, zvykl jsem si. Ale nebudu lhát, pořád se najdou věci, které mě překvapí. (usmívá se) Ale jak říkám, je to moje nová práce a myslím, že jsem se v nové roli aklimatizoval.

Pomáhá vám při jednání s hráči skutečnost, že jste stejné situace zažil i z druhé strany?
Určitě, sám jsem hrál i jednal s manažery jako hráč. O to snazší to pro mě je, dovedu se vcítit do jejich pocitů.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz