Cena Tomáše Zelenky odhalena! Tahle trofej půjde do Robova obýváku

11. listopadu 18:47

Marek Hedbávný

Cena Tomáše Zelenky, která se bude každoročně udělovat nejlepšímu hráči Chance ligy na základě hlasování sportovních manažerů, má svoji hmatatelnou podobu.

HokejkaSHOPvanoce

Kovanou trofej vyrobili studenti Střední průmyslové školy v Třebíči. Váží 6,5 kilogramu a je vysoká 48 centimetrů. Pojmenovaná je po bývalém kanonýrovi Horácké Slavie Tomáši Zelenkovi, který v roce 2001 během derby s Jihlavou utrpěl vážné zranění.

Jednou z dominant ceny je skleněný puk. „Už samotný návrh poháru je od žáka," prozrazuje Zdeněk Borůvka, ředitel SPŠT. „Pak to studenti společně s vedoucím učitelem dali dohromady. Mně se to líbí: přijde mi to jednak netradiční a hlavně je poznat, že je to kovářská práce."

Historicky prvním vítězem Ceny Tomáše Zelenky se stal vsetínský Luboš Rob, který v minulé prvoligové sezoně zazářil 43 góly a vystřílel si angažmá v Plzni. Trofej, která není putovní a pro každého dalšího vítěze se tedy vyrobí unikátní, se mu v následujících týdnech slavnostně předá.

Anketu o nejlepšího hráče Chance ligy – stejně jako hlasování o dalších podkategoriích – organizuje server hokej.cz. Do ankety se po sezoně zapojili sportovní manažeři ze všech prvoligových klubů.

Přehled individuálních cen za sezonu 2018/2019

Nejlepší brankář: Lukáš Klimeš (HC ZUBR Přerov)
Nejlepší obránce: Ondřej Slováček (VHK ROBE Vsetín)
Nejlepší útočník: Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín)
Nejlepší junior: Šimon Jelínek (Rytíři Kladno)
Nejlepší trenér: Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov)
All-Star tým: Lukáš Klimeš (HC ZUBR Přerov) – Jiří Říha (Rytíři Kladno), Ondřej Slováček (VHK ROBE Vsetín) – Ladislav Zikmund (Rytíři Kladno), Marek Račuk (LHK Jestřábi Prostějov), Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín).
Cena Tomáše Zelenky: Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz