Čermák mě inspiroval klidem, tvrdí Zaťovič. Na hádky s rozhodčími nemá nervy

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Organizace Komety zaznamenala v létě dvě hlavní změny. To první je příchod hlavního trenéra Petra Fialy, to druhou pak změna kapitána. Leoš Čermák pověsil brusle definitivně na hřebík, novým mužem s céčkem na prsou bude Martin Zaťovič. „Mám už nějaký věk, a tak z toho nejsem nijak vyjukaný. Budu pořád stejný, protože se pro mě nic nemění,“ popisuje útočník s bohatými zkušenostmi.

HokejkaTV

Jak se těšíte na novou roli, kdy Kometu povedete do sezony v roli kapitána?
Budu pořád stejný, protože se pro mě nic nemění. Jde jen o to, abych reprezentoval klub a chodil na akce, jako jsou tiskovky. Na ledě budu hrát furt stejně, v kabině jsem taky stejný a je hlavní, aby Kometa pořád vyhrávala.

Vzhlížel jste, nebo vzhlížíte v tomto ohledu k někomu?
Není to tak, že bych k někomu vyloženě vzhlížel. Takových bylo víc a nemuseli to být jenom kapitáni. Mám už nějaký věk, a tak z toho nejsem nijak vyjukaný. Když budou výsledky, tak budeme šťastní a nikdo se nad ničím nebude pozastavovat a jako kapitán budu mít méně práce. To je nejhlavnější.

Leoš Čermák ale v Kometě nastavil laťku hodně vysoko.
Každý je nějaká osobnost. Leoš byl osobnost, kabina za ním šla a všichni jej respektovali. Byl to zkušený hráč, který toho hodně odehrál v Česku i v zahraničí, a nahradit jej chci hlavně výsledkem a mojí hrou. Každý z nás je jiný. Chtěl bych se od něj inspirovat klidem, protože přesně tak všechno řešil. Hlavně v klidu.

„Dá se bavit jen s některými rozhodčími, s dalšími to opravdu nejde.“

Budete se tedy snažit situace odlehčovat po svém a být i nadále bavičem kabiny?
Jsem pořád stejný, ale vtipů bude méně, když se nebude dařit. Chceme pracovat tak, abychom vyhrávali. Občas mám výbuch, ale přišel jsem na to, že už se hádat s rozhodčími nemá cenu. Když mě trenér pošle něco řešit, tak půjdu, ale jinak už na to nemá nervy. Nechci se hádat.

Umíte s rozhodčími najít společnou řeč během zápasů v sezoně?
Dá se bavit jen s některými, s dalšími to opravdu nejde. Dělají si co chtějí a nemůžete jim mluvit do jejich práce. Oni mi také nemluví do mé práce, takže to všechno budu brát s nadhledem.

Kometa v létě zažila hodně změn. Jak se to podle vás na týmu podepíše?
Změnil se trenér, spoustu hráčů přišlo a odešlo, takže tým si musí sednout. Každý ví, co se od něj čekat, a trenér také bude určitě něco měnit. Snad to budeme klapat a poradíme si se vším.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

S Liborem Zábranským, který bude nyní pouze ve vedení klubu, se vídáte?
Moc často ho nevídám, ale občas ho potkám. Zároveň si však myslím, že jak začne liga, tak bude cítit (úsměv). Dolů nás kontrolovat nechodí, teď je to spíš ostřejší nahoře v kanceláři (znovu se směje). Je to v pohodě, občas spolu řešíme provozní věci, to znamená věci, co potřebuje kabina, jídlo nebo například odjezdy na zápasy. Jsou to maličkosti, aby kabina fungovala.

V týmu máte opět hodně osobností. Vy, Ondřej Němec, Tomáš Plekanec a později se má připojit znovu i Martin Erat. Budete muset dbát na to, aby v kabině fungovala týmovost?
Hlavou jsou tu všichni úplně v pohodě. Není tu žádný frajer, který by si o sobě myslel a létá hlavou v oblacích. Jsou tu sice osobnosti, ale všichni jsou pokorní, chtějí výsledky a úspěch. Celkově jsem se tu za tři roky nesetkal s nikým, kdo by vyčníval, osobnosti nás naopak držely nohama na zemi. Snad bude pro nás sezóna končit dobře.

Loni jste skončili už v semifinále, útok na zlatý hattrick nevyšel. Bude motivace letos zase o něco větší?
Pro mě určitě. Byl jsem hodně zklamaný z toho, jak jsme skončili. Nebyl jsem ani nadšený ze hry, co jsme předváděli, a teď máme další šanci něco dokázat. Začíná nová sezona a musíme do toho šlapat.

„Když to Peterovi začne zase střílet, tak to bude pecka.“

Vaší formaci s Petrem Holíkem a Peterem Muellerem se neskutečně dařilo, tvořili jste nejspíš nejlepší útok ligy. Budou si na vás letos dávat soupeři větší pozor?
Nemyslím si, že na nás s něčím přijdou. Musíme makat a bojovat, abychom na to navázali. V lize máte ale vždy několik útoků, které se těžko zastavují. Jedeme si svoje a nic si nemusíme říkat. Chemie je výborná a snad nám toho soupeři zase hodně dovolí. Když to Peterovi začne zase střílet, tak to bude pecka.

Soupeři se na vás jako tým budou chtít určitě opět vytáhnout. Budete pod tlakem?
Tlak na nás nikdy moc nebyl. Vždy se pasovaly Třinec nebo Sparta, ale nám je to jedno. Kometa má poslední roky kvalitní tým, tak se na ni každý chce vytáhnout. V lize bude šest sedm vyrovnaných mančaftů a bude se hodně bojovat.

Co říkáte na příchody a odchody v rámci dalších týmů?
Ani jsem nesledoval, jak kdo posiloval. Něco jsem zaslechl nebo četl v novinách, ale první čtvrtina soutěže bude určitě oťukávací a bude to těžké. Sezona bude vyrovnaná, my se musíme v klidu dostat do play off a tam se bude rozhodovat.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz