Další pecka pro Vsetín! Na Lapač jde střelec Dostálek

Foto: hc-vsetin.cz

Kanonýr Vlastimil Dostálek si po odchodu z Jihlavy rychle našel nové působiště. Ve čtvrtek ho jako novou posilu představil Vsetín.

NHL 20

Čtyřiadvacetiletý Dostálek tak míří na svoji pátou štaci v rámci Chance ligy: první starty sbíral v Ústí nad Labem, pak střílel góly za mateřský Přerov, následovalo angažmá v Českých Budějovicích a uplynulý ročník strávil v Jihlavě.

Na jeho statistikách z minulé sezony se podepsalo zranění kolene: Dostálek stihl odehrát jen 43 utkání, ve kterých dal osmnáct gólů a u dalších čtrnácti asistoval.

Dukla na Dostálka měla opci i pro příští sezonu, nakonec ji ale neuplatnila. „Oni se mnou třeba chtěli počítat, ale nedohodli jsme se na finančních podmínkách. Měl jsem v Jihlavě opci za nějakých podmínek. Nabídli mi něco jiného, než jsem v opci měl, takže jsme se prostě nedohodli a rozešli se," řekl Dostálek pro Přerovský deník.

Teď tedy míří na Lapač – jako další zvučná posila! 

„Bereme ho hlavně proto, protože jsme věděli, že nám asi odejde Luboš Rob. Sháněli jsme tedy typologicky podobného hráče, jenž nám bude střílet branky," prozradil na klubových stránkách sportovní manažer Radim Tesařík. 

„Vlasťa je urostlý hráč, který umí být produktivní a někoho takového jsme přesně hledali. Bylo pro nás velké plus, že na Vsetín chtěl jít, ale museli jsme počkat, jak se vyvine situace s Jihlavou, která na něj měla opci," dodal Tesařík pro hc-vsetin.cz.

Aktuální kádr VHK ROBE Vsetín

Brankáři: David Gába, Ondřej Bláha.

Obránci: Jiří Drtina, Radek Jeřábek, Tom Ondračka, Ondřej Slováček, Jakub Teper, Michal Hryciow, Ondřej Holomek.

Útočníci: Vít Jonák, Antonín Pechanec, David Tůma, David Vítek, Vojtěch Šilhavý, Adam Hořanský, David Březina, Radim Kucharczyk, Jakub Doktor, Branislav Rehuš, Vlastimil Dostálek.

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

Dosud potvrzené změny ve VHK ROBE Vsetín

Příchody
Ondřej Bláha (G, Havířov)
Branislav Rehuš (Ú, Havířov)
David Tůma (Ú, Litvínov)
Jakub Doktor (Ú, České Budějovice)
Vlastimil Dostálek (Ú, Jihlava)

Odchody
Jan Šelepněv (G)
Peter Mikuš (O)
Tomáš Frolo (O, nově kondiční trenér)
Dominik Rudl (O)
Luboš Rob (Ú, Plzeň)
Roman Rác (Ú)
Mitchell Theoret (Ú)
Ondřej Kopta (Ú)
Tomáš Pitule (Ú)
Tomáš Vávra (Ú)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz