Dějiště turnaje pěti zemí? Předměstí, které vychovává hvězdy pro NHL

Foto: Jakub Prchal

13. února 2018, 22:09

Jakub Prchal

(PLYMOUTH, od našeho zpravodaje) Nenápadné předměstí Detroitu, které proslavil hokej. Tak by se v jednom souvětí dal shrnout život v Plymouthu. Vše okolo se totiž točí kolem útulné hokejové arény, která však svým významem mnohé převyšuje.

Nový fanshop

Kromě místního klubu se zde totiž pořádají ty nejvýznamnější hokejové turnaje mládežnických kategorií, loni se zde konalo i mistrovství světa žen. USA Hockey Arena je navržena tak, aby splňovala všechny potřebné požadavky.

Hlavním posláním je ale vychovávat ty nejlepší mladé hráče na americké půdě. Díky národnímu vývojovému programu se to daří na výbornou. Vždyť zdejším programem prošlo za poslední roky velké množství hvězd, které se postupně vypracovaly až do role největších hokejových osobností světa. Ať už jde o Patricka Kanea, Jacoba Troubu, Jacka Eichela, Ryana Keslera, Johna Gibsona či hvězdy nedalekého klubu Detroit Red Wings Dylana Larkina a Jimmyho Howarda.

A proč vlastně název USA Hockey Arena? V Plymouthu totiž sídlí reprezentace U17 a U18 a hrají zde nejvyšší americkou juniorskou soutěž – United States Hockey League (USHL). Většina hráčů z ní pak zamíří do univerzitních klubů a pokračuje ve svém vývoji, třeba až do samotné NHL. Obě věkové kategorie hrají stejnou soutěž, ovšem do ligové tabulky se výsledky započítávají dohromady pod jménem „Team USA“.

Foto: Jakub Prchal

Právě výběry tohoto vývojového programu patří k tomu nejlepšímu, co může americký mládežnický hokej nabídnout. Vždyť souhrnně s přehledem vedou tabulku USHL a až na výjimku tří hráčů je také tým pro turnaj pěti zemí postaven právě z výběru hrajícího zde v Plymouthu.

Spojené státy tak mají jednu velkou výhodu, a to sehranost, což připomínal i obránce českého výběru Jakub Adámek. „Hrají po celý rok spolu v jednom týmu, takže jsou dobře sehraní. Mají ten svůj vývojový program v United States Hockey League, což může být znát na jejich výkonu,“ řekl.

Místní hokejisté v areálu využívají kromě hlavního kluziště také jedno tréninkové. Navíc mají naordinovanou speciální stravu tak, aby odpovídala požadavkům pro správný vývoj sportovce. Musí se naučit zodpovědnosti sami, což připomíná i velký nápis na stěně před kabinou amerického výběru: „Převezměte odpovědnost za svůj vývoj!“

Foto: Jakub Prchal

Foto: Jakub Prchal

Foto: Jakub Prchal

Foto: Jakub Prchal

Foto: Jakub Prchal

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz