Disciplinárka trestala: Vondráček pyká za bitku, Havelka za hit na Kašeho

Disciplinární komise se zabývala dvěma situacemi ze 7. kola Tipsport extraligy. Na základě jejího rozhodnutí vyfasovali stopku karlovarský Tomáš Vondráček a litvínovský Martin Havelka.

Fanshop národního týmu

Kapitán Energie se v pátečním střetnutí proti Zlínu vydal mstít brankáře Novotného, kterého předtím atakoval domácí obránce Tomáš Žižka. 

„V okamžiku zahájení šarvátky přitom nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem,“ píše se v tiskové informaci Českého hokeje. 

„V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit,“ zdůvodňuje své rozhodnutí předseda DK Viktor Ujčík.

„Po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem.“

Vondráček si tak za tento incident tři zápasy nezahraje, navíc musí zaplatit pokutu ve výši 10 % základní měsíční odměny. Disciplinárka přihlédla k tomu, že zkušený útočník byl v posledních dvou letech víckrát trestán.

Havelka bude Litvínovu chybět pouze v nedělním souboji proti Plzni, Ujčík ho potrestal zastavením činnosti na jeden soutěžní duel. 

Útočník chemiků ve čtvrtek tvrdě srazil sparťanského Davida Kašeho, přičemž rozhodčí jeho zákrok v zápase nepotrestali.

„Hráč zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho,“ vysvětluje Ujčík.

„Hráč zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici.“

„Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče,“ dodává.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz