Dukla ještě loví posily. Opět chce patřit k favoritům

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Jihlava sice nebude mít tak široký kádr jako v uplynulých sezonách, neznamená to však, že se před startem Chance ligy ještě neohlíží po posilách.

Nový fanshop

„Dál jsme aktivní. Sháníme ještě posilu do obrany a asi bychom rádi dovedli jednoho až dva útočníky," řekl pro hcdukla.cz jednatel Bedřich Ščerban.

Už na konci července se k týmu připojili Milan Davídek s Jiřím Fronkem, kteří za sebou mají už několik prvoligových sezon. V Dukle jsou zatím na zkoušce, podobně jako několik dalších hráčů. 

„Jsme přesvědčení, že by pro nás mohli být těmi pravými," uvedl Ščerban k hráčům na try-out. „Zatím se jeví velmi dobře. Uvidíme, jak to bude v přátelských utkáních."

Jihlava se bude spoléhat zejména na dva špičkové útoky. Pokračují totiž Lukáš Anděl, Matěj Pekr, Tomáš Čachotský nebo Adam Zeman.

A když máte na soupisce takové hráče, těžko můžete mít malé cíle. „Dukla je tým, který bude mít vždy ambice," hlásí Ščerban před začátkem sezony. „Nikdy se nesmíříme s tím, že bychom šli do sezony jen tak. To se nestane. Naším cílem bude doladit to za srpen tak, aby Dukla patřila k lídrům a favoritům soutěže."

Do finančních dostihů se však nepustí. „Chováme se zodpovědně ekonomicky. Když chceme někoho přivést, držíme se toho, co jsme schopní splnit. Nepřeplácíme hráče," tvrdí Ščerban v rozhovoru pro klubový web.

Jihlavský jednatel dále prozradil, že vedení během léta oslovilo padesát nových firem v souvislosti s případným sponzoringem. Dukla by ráda přivedla i generálního partnera, oslovila proto několik velkých firem. Jednání stále probíhají.

Soupiska HC Dukla Jihlava

Gólmani: Jan Brož, Niklas Lundström, Ondřej Chaloupek.

Obránci: Jakub Černohorský, Jan Holý, Daniel Kolář, Lukáš Mareš, René Piegl, Jan Pohl, Václav Půža, Patrik Rašín, Matěj Vála.

Útočníci: Lukáš Anděl, Tomáš Čachotský, David Čermák, Milan Davídek, Jiří Fronk, Tomáš Harkabus, Tomáš Chlubna, Tomáš Jiránek, Miroslav Juda, Peter Lichanec, Matěj Pekr, Josef Skořepa, Jakub Veselý, Adam Zeman.

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

Změny v HC Dukla Jihlava

Příchody
Daniel Kolář (O, Prostějov)
Jakub Veselý (Ú, San Diego, WSHL)
René Piegl (O, Žilina, SVK)
Peter Lichanec (Ú, Topolčany, SVK2)
Jiří Fronk (Ú, Fiemme, ITA2)
Milan Davídek (Ú, Přerov)

Odchody
Vlastimil Dostálek (Ú, Vsetín)
David Honzík (G, Litvínov)
Jakub Suchánek (O, České Budějovice)
David Kajínek (O, Trenčín, SVK)
Miha Štebih (O, Lyon, FRA)
Martin Matějíček (O, ?)
Michal Hlinka (Ú, Poruba)
Juraj Bezúch (Ú, Košice, SVK)
Lukáš Klíma (Ú, Kadaň)
Dominik Hrníčko (Ú, Prostějov)
Martin Osmík (Ú, Sokolov)
Nicolas Werbik (Ú, Vítkovice)
Petr Štindl (O, ?)
David Váňa (O, Mountfield)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz