Emotivní loučení po 11 letech! Pořád jsem rozhozený a zlomený, líčí Buchtele

Jan Buchtele | Foto: hcsparta.cz

Sparta se bude muset v příštím extraligovém ročníku 2024/25 obejít bez služeb Jana Buchteleho, klub o odchodu zkušeného útočníka informoval na svých webových stránkách.

„Ve Spartě jsem byl strašně rád, vytvořil jsem si tady domov. Je mi líto, že jsem nedokázal ani jednou udělat zlatou tečku. Hrozně mě to mrzí kvůli týmu, fanouškům i klubu. Sparta by si titul zasloužila a já doufám, že ho brzy získá,“ uvedl 33letý forvard.

Dres pražského týmu hájil dlouhých jedenáct sezon, za tu dobu odehrál za Spartu víc než pět set extraligových utkání, pomohl jí 263 body (141+122) a zařadil se mezi nejvýraznější postavy klubové historie.

„Jen třináct hráčů v naší historii odehrálo v klubu více zápasů. Sparta nezapomíná. Vždy budeš na našem stadionu vítán. I jako soupeř. Zanechal jsi v našem klubu nesmazatelnou stopu. Děkujeme,“ zní ze Sparty.

Po krutém semifinálovém vyřazení s Třincem, kdy Pražané ztratili náskok 3:0 na zápasy, má za sebou psychicky nejtěžší období v kariéře. „Stoprocentně. Věděl jsem, že je to má poslední sezona, i proto se to ve mně se semifinálovým neúspěchem nahromadilo. Když jsme dostali rozhodující gól, padlo to na mě. Byl jsem zlomenej a prázdnej, protože jsem udělal pro úspěch maximum a strašně jsem to chtěl urvat,“ líčí Jan Buchtele.

„Hrozně jsem si přál, abychom udělali aspoň finále. Chtěl jsem hrát s tímhle týmem o titul, protože si myslím, že tu jsou skvělí kluci. Když jsme dostali gól, hned mi naskočilo, že je definitivní konec. Nikomu bych to nepřál, není to dobrý pocit. Jsem pořád rozhozenej a zlomenej, ale život jde dál a říká se, že čas všechno srovná,“ doplňuje.

„Věděl jsem, že je to má poslední sezona, i proto se to ve mně se semifinálovým neúspěchem nahromadilo. Když jsme dostali rozhodující gól, padlo to na mě. Byl jsem zlomenej a prázdnej.“

„Ale nechtěl bych kvůli jednomu týdnu hodit do koše celou sezonu. Byla dobrá, udělali jsme rekord v počtu bodů, chodilo více lidí, ale o to víc je závěr trpký. Ačkoliv byla sezona dobrá, tím, jak se čeká dlouho, je to blbý. Věřím, že je spousta lidí nasraných, ale nás to štve taky,“ pokračuje Buchtele, jenž se Spartou získal dvě extraligová stříbra a tři bronzy.

V příštím ročníku se do O2 areny vrátí jako soupeř, jeho další kroky by měly směřovat do nedaleké Mladé Boleslavi. „Až sem přijedu, hlavně první zápas bude divný,“ má jasno Jan Buchtele, který před příchodem do Sparty hrál extraligu za Pardubice.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz