Extraliga je asi pasé, tvrdí Zeman. Zamíří po konci v Dukle do ciziny?

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

28. května 12:57

Adam Bagar

Jihlavský dres oblékal odmala, ale nyní už cítil, že je čas na změnu. Útočník Adam Zeman se po minulé, předčasně ukončené sezoně rozhodl v Dukle skončit a aktuálně si hledá nové angažmá.

partneři českého hokeje

„Popravdě, už jsem o tom přemýšlel déle. Měl jsem i možnosti odejít dřív, ale rozhodl jsem se až teď. Už jsem tady působil dlouho a myslím, že změna mi prospěje. Chci zkusit a vidět něco nového, nebýt pořád v tom stereotypu,“ líčí v rozhovoru pro Žďárský deník.

Dukla o něj pochopitelně dál stála, s hráčem jednala o novém kontraktu, ale neúspěšně. „Pan Ščerban mi nabídl smlouvu, za to jsem moc rád. Ale nedomluvili jsme se. O to bylo potom mé rozhodování jednodušší,“ přiznává dlouholetá opora jihlavských hokejistů.

28letý Adam Zeman měl velký podíl na tři roky starém návratu Jihlavy do extraligy, tehdy se zaskvěl dohromady 50 body. V prvním týmu debutoval už v sezoně 2008/09, celkem v barvách Dukly odehrál 498 zápasů s bilancí 284 bodů za 143 branek a 141 nahrávek.

Foto: hcdukla.cz

Další v nejbližší době nepřidá, ale nevylučuje, že by se domů zase někdy vrátil. „Loučím se v dobrém. Jsem rád, že mezi námi nebyl žádný konflikt, dveře do Dukly snad zavřené nemám. Proto neříkám, že nikdy už za Jihlavu nenastoupím. I to je možné,“ sděluje.

Zeman je po konci na Vysočině zatím bez angažmá, ale už se mu něco rýsuje. „Zkouším stále něco shánět, něco je i rozjednané. Pár možností je, ale nechávám si to pro sebe. Nechci, aby se něco rozneslo, a pak to bylo jinak,“ prozrazuje útočník menšího vzrůstu.

„Jít do extraligy je momentálně hodně složité, tu jsem spíš zavrhl. Jsou tam stop stavy, mají podepsané hráče. To je asi pasé.“

Dřív si už zahrál také mezi tuzemskou elitou. Největší porci z 78 extraligových startů ukrojil v Jihlavě, hájil i barvy Pardubic a Olomouce. „Jít do extraligy je momentálně hodně složité, tu jsem spíš zavrhl. Jsou tam stop stavy, mají podepsané hráče. To je asi pasé.“

Mnohem zajímavější by pro něj bylo se poprvé v kariéře vydat na zahraniční štaci. „Je to také jedna z variant. I o tom přemýšlím, že bych to zkusil. Třeba jen na rok. Uvidíme,“ hlásí Zeman, který se nyní chystá individuálně s kondičním koučem Miroslavem Skálou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz