Extraliga žen zná své finalisty: Překazí Karviná příbramskou nadvládu?

Foto: Lukáš Filipec

Stejně jako loni. I v letošním ročníku se do finále ženské extraligy probojovaly celky Karviné a suverénní Příbrami. Zatímco Středočešky prošly poměrně hladce přes Litvínov, Slezanky posunula do souboje O titul mistra ČR kontumace rozhodujícího třetího utkání s Kladnem.

Příbram míří za šestou obhajobou v řadě

V uplynulém ročníku nepoznaly porážku. A ani letos ještě nenalezly přemožitele. Příbramské ženy suverénně ovládly základní část, ve dvanácti zápasech shrábly plný bodový zisk a výborné skóre 109:11, z čehož vyplývá, že průměrně za jedno utkání vstřelily devět branek.

V semifinále pak Středočešky narazily na Litvínov, který porazily vysoce 14:0 a 19:0. „Finále bylo naším cílem, je to tak každou sezonu. Těšíme se na něj, šance jsou 50 na 50, stát se může cokoliv, určitě Karvinou nepodceňujeme,“ přibližuje trenér příbramských žen Roman Kosina, který je s výsledky spokojen, k předváděné hře má ale drobnou výhradu.

„Šance jsou 50 na 50, stát se může cokoliv, určitě Karvinou nepodceňujeme.“

„I když jsme všechny zápasy vyhráli, já jako trenér jsem u některých popravdě potěšen nebyl, protože upřednostňuji týmový výkon před individuálním,“ komentuje Kosina, jehož svěřenkyně mohou prodloužit sérii výher na magickou hranici, naposledy totiž prohrály 17. února 2019.

Karviná jede dál, Kladno po kontumaci zabojuje o bronz

Středočešky zažily povedenou základní část. V jejím úvodu si vypracovaly na Karvinou náskok a díky lepšímu vzájemnému skóre (14:13) obsadily druhé místo. Povedl se jim i vstup do semifinále. Doma díky brance 15leté Adély Fromové 25 vteřin před závěrečnou sirénou zvítězily 6:5. Karviná ale v následném utkání po výhře 5:1 srovnala stav série na 1:1.

Rozhodnout tak mělo utkání opět na ledě Kladna. Jenže na duel nedošlo a přišla kontumace, jež poslala Karvinou do dalšího boje titul. Kladno se tedy s Litvínovem utká v sérii na dva vítězné zápasy o třetí místo.

Program zápasů O titul MČR:

Neděle 12. března
11:00 HC Příbram – HC FALCONS SOKOL KARVINÁ

Pátek 17. března
18:30 HC FALCONS SOKOL KARVINÁ – HC Příbram

Neděle 19. března (případný třetí rozhodující zápas)
10:00 HC Příbram – HC FALCONS SOKOL KARVINÁ

Program zápasů o třetí místo:

Sobota 11. března
12:30 HC 2001 Kladno – HC Litvínov

Středa 15. března
TBD HC Litvínov – HC 2001 Kladno

Neděle 19. března
TBD HC 2001 Kladno – HC Litvínov

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz