Fanoušci Indiánům! Straku a spol. nadchlo obrovské gesto fanouška

Foto: Milan Podpera, hcplzen.cz

Když plzeňský boss Martin Straka v pondělí dopoledne pročítal elektronickou poštu, našel v ní také dopis, který nejen šampiónovi z Nagana málem vyrazil dech...

partneři českého hokeje

„S nesmírným vděkem a pokorou jsem zjistil, že jeden z našich skalních fanoušků se rozhodl na vlastní pěst založit transparentní účet Fanoušci Indiánům, na nějž bude možné podpořit jakoukoli finanční částkou náš klub,“ potěšilo plzeňského generálního manažera.

„Je krásné vědět, že v tom nejsme sami.“

„Toto obrovské gesto je jen důkazem, že modrobílý hokej dokáže spojovat i v dobách takto nesnadných. Brzy zveřejníme číslo účtu, na který bude možné přispívat. Děkujeme předem všem, kdo tak učiní. Je krásné vědět, že v tom nejsme sami,“ dodal dojatý Martin Straka.

Dopis od fanouška v celém znění

Vážený pane Strako,

již třetí desetiletí jsem stálým návštěvníkem domácích zápasů klubu HC ŠKODA PLZEŇ. V tento čas jsem navštěvoval zápasy play off, bohužel, v letošním roce to nebylo z důvodu pandemie COVID-19 mě ani nikomu jinému umožněno. Diváci přišli o nervy drásající podívanou, hráči o vrchol sezony a Vy jako majitel klubu o příjem ze vstupného do klubové kasy.

Po přečtení několika článků o fotbale a hokeji, jak některé kluby již teď šetří, propouští hráče, kluby jsou posílány do likvidace a samozřejmě i snižování, zatím jen dočasně, platů hráčům, a jak bude financován sport po pandemii, uzrálo ve mně následující rozhodnutí.

Jako řadový zaměstnanec nemohu pomoci větší částkou peněz, rozhodl jsem se proto, oslovit prostřednictvím Facebooku fanoušky plzeňského hokeje, zda by souhlasili se založením transparentního účtu, na který by zasílali částku, kterou oni sami uznají za vhodnou a pro své potřeby postradatelnou a alespoň částečně zacelili finanční ztrátu z neuskutečněných zápasů play off. Jelikož jsem se setkal většinou s pozitivní reakcí, rozhodl jsem se jednat.

Účet pod názvem „Fanoušci Indiánům“ by byl založen již v úterý 7.4.2020 u Komerční banky a bylo by možné na něj vkládat finance do 31.8.2020. Poté by s Vámi byla podepsána sponzorská (darovací) smlouva na částku, která bude na účtu a následně převedena na účet klubu. Před prvním zápasem nové sezony, což by mělo být 18.9.2020 před zápasem se Spartou, formou symbolického šeku předána.

Chtěl jsem Vás požádat o vyjádření k takové spolupráci, a zda mi umožníte použít logo indiána při prezentaci čísla transparentního účtu.

Budu se těšit na Vaši odpověď a v dnešní době přeji hlavně pevné zdraví Vám, Vaší rodině, zaměstnancům klubu a samozřejmě hráčům.


RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz