Historie hokejové ligy, sezona 1970-1971

6. ledna 2002, 14:20

Miloslav Jenšík

Nový fanshop

I.liga - základní část

 1. ZKL Brno                 36  20 7 9   152:104  47
 2. Dukla Jihlava            36  19 8 9   147:87   46
 3. SONP Kladno              36  20 4 12  140:93   44
 4. Slovan Bratislava CHZJD  36  17 5 14  127:103  39
 5. VSŽ Košice               36  13 8 15  110:131  34
 6. Tesla Pardubice          36  14 5 17  127:135  33
 7. Sparta ČKD Praha         36  14 5 17  126:156  33
 8. CHZ Litvínov             36  13 6 17  109:156  32
 9. Motor Č. Budějovice      36  10 8 18  126:165  28
10. Škoda Plzeň              36  10 4 22  120:154  24

  • Play off - semifinále: ZKL Brno - SONP Kladno na zápasy 4:3 (1:4, 5:1, 3:5, 0:1, 4:0, 5:1, 2:1), Dukla Jihlava - Bratislava 4:1 (5:4, 5:4, 2:3, 1:0 v prodloužení, 5:1)
  • Finále: Dukla Jihlava - ZKL Brno 3:0 (5:3, 6:5 v prodloužení, 1:0); o 3. místo: SONP Kladno - Slovan
    Bratislava 0:2 (2:6, 3:4)
  • Konečné pořadí: 1. Jihlava, 2. Brno, 3. Bratislava, 4. Kladno atd.
  • Jihlava: Crha, Hronek - J. Suchý, Šmíd, Horešovský, Jan Eysselt, Bubla, Kajkl, M. Dvořák, Lyčka - J. Klapáč, Jaroslav Holík, Jiří Holík, Hrbatý, J. Augusta, Vorlíček, Balun, Mec, Janák, M. Novák, J. Novák, Hlaváček, Čech, V. Honc - trenéři Pitner a Neveselý
  • Brno: Nadrchal, Jurka - Machač, Meixner, Kocourek, Hrstka, Fiala - Kepák, R. Farda, J. Černý, F. Ševčík, Kokš, Z. Špaček, Sršeň, Stehlík, Jiřík, Číhal, Nekola, Winkler, Salaj, Košan - trenér Danda
  • Bratislava: Dzurilla, Sakač, Mazal - Kužela, tajcnár, Ujváry, Bačiak, Bukovinský, Zelenický, Panák - Grandtner, Nedomanský, Kordiak, Haas, Dučaj, Mrukvia, Miklošovič, Šupler, Š. Molnár, Staroň, Uličný, M. Šťastný - trenér Starší
  • Nejlepší střelec: J. Havel (Sparta) 32

První pokus o uplatnění modelu, blízkého zaoceánské NHL. Základní část - čtyřkolově každý s každým - určila
definitivní pořadí až od 5. místa, zatímco čtyři nejúspěšnější se kvalifikovali do vyřazovacích bojů o titul - play off. Nepochopením toho systému bylo rozhodnutí, že v semifinále se utká první s třetím a druhý s čtvrtým.

  • II. liga - A: VTŽ Chomutov 49 - I. ČLTK DP Praha 46, Spartak Hradec Králové 42, Dukla Jihlava B 40, Dukla Písek 39, Slavia Praha 38, Slovan Ústí n. L. 36, AŠ Mladá Boleslav 30, Baník Sokolov 29, Tatra Kolín 23, Stadion Liberec 22, Jiskra Havlíčkův Brod 21, Dukla Příbram 21, Jitex Písek 19,
    Slovan Louny 13, Slavia Karlovy Vary 11
  • B: Gottwaldov / Zlín 45, VŽKG Ostrava / Vítkovice 38, MDS Olomouc 36, Ingstav Brno 33, Slezan Opava 32, Dukla Hodonín 31, Baník ČSA Karviná 29, AZ Havířov 25, Spartak Třebíč 22, TŽ Třinec 18, Tatra Kopřivnice 17, Zbrojovka Vsetín 17, Baník Ostrava OKD 11, Slovan Hodonín 9
  • C: Dukla Trenčín
  • O postup: Gottwaldov /Zlín 10 - Dukla Trenčín 8, VTŽ Chomutov 4, I. ČLTK DP Praha 2

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz