Historie hokejové ligy, sezona 1980-1981

6. ledna 2002, 15:37

Miloslav Jenšík

Plekanec TELH

I. liga

 

 1. Vítkovice                44  34 10  211:148  68
 2. Motor Č. Budějovice      44  33 11  193:119  66
 3. Poldi SONP Kladno        44  29 15  164:124  58
 4. Dukla Jihlava            44  26 18  177:131  52
 5. CHZ Litvínov             44  25 19  170:173  50
 6. Dukla Trenčín            44  20 24  158:181  40
 7. Tesla Pardubice          44  19 25  169:190  38
 8. Sparta ČKD Praha         44  18 26  155:178  36
 9. VSŽ Košice               44  17 27  176:199  34
10. Gottwaldov / Zlín        44  15 29  125.161  30
11. Škoda Plzeň              44  14 30  121:172  28
12. Slovan Bratislava CHZJD  44  14 30  155:198  28

  • Vítkovice: Šindel, Brož - K. Dvořák, Figala, Horák, Kacíř, Lyčka, Mokroš, Stankovič, Šumichrast, V. Kadlec - Černík, M. Fryčer, Holaň, Svozil, Kuřidým, Neuwirth, Říha, Krayzel, Prorok, Stránský, J. Vlk, Venkrbec, Zábojník, Kotala - trenéři Soukup a Metelka
  • České Budějovice: Gula, Plánička - Dvořák, Joun, Kočer, Kolda, Květoň, Míšek, Novák, Podlaha - Anderle, Božek, K. Caldr, V. Caldr, Čech, Hubáček, Klabouch, Korbela, Král, Liška, Mařík, Mec, Pouzar, Tlačil - trenéři Pražák a Podlaha
  • Kladno: Kolísek, Krása - Čermák, Hořava, F. Kaberle, Kasík, Neliba, O. Vejvoda, Větrovec, J. Vinš - Milan Nový, L. Bauer, Dudáček, Eberle, V. Sýkora, Fiala, Martínek, Z. Müller, J. Novotný, Reckziegel, Skrbek, Vosyka, Vrňák, Vysušil - trenéři F. Pospíšil a Vimmer
  • Nejlepší střelec: Lála (Jihlava) 40

Hrálo se jen na vítězství. Pokud zápas skončil po 60 minutách nerozhodně, prodloužil se o 10 minut s pravidlem
,náhlé smrti´ - jakmile dal některý tým gól, skončilo pro něj utkání vítězně. Pokud v prodloužení gól nepadl, rozhodly samostatné nájezdy. Vítěz získal vždy 2 body, poražený nic.

  • I. ČNL - základní skupina A: Slovan Ústí n. L. 31 - Šumavan Vimperk 30, Dukla Jihlava B 26, ZVVZ Milevsko 25, Stadion Liberec 25 - Slavia Praha 23, VTŽ Chomutov 22, Baník Sokolov 21, I. ČLTK DP Praha 20, Baník Příbram 17, Jitex Písek 16, VTJ Litoměřice 8
  • Základní skupina B: Zetor Brno 33 - MDS Olomouc 29, Ingstav Brno 29, Tatra Kolín 26, Slezan Opava 26 - ŽS Žďár n. S. 26, Baník ČSA Karviná 22, Meochema Přerov 20, Stadion Hradec Králové 16, Tatra Kopřivnice 13, AŠ Mladá Boleslav 12, VTJ Vyškov 10
  • Finálová skupina: Zetor 61, Ingstav 53, Ústí n. L. 50, Olomouc 49, Opava 49, Milevsko 44, Vimperk 43, Kolín 38, Jihlava B 37, Liberec 36
  • O záchranu - A: Chomutov 39, I. ČLTK 38, Sokolov 31, Slavia 30, Písek 30, Příbram 26, Litoměřice 17; B: Žďár n. S. 38, Karviná 35, Přerov 32, Hradec Králové 31, Mladá Boleslav 27, Kopřivnice 26, Vyškov 14
  • I. SNL: PS Poprad
  • O postup: Zetor - Poprad na zápasy 3:2 (3:1, 2:3, 3:4, 5:2, na neutrálním ledě v Ostravě 4:3)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz