Hodil jsem to jak uhlí do sklepa, líčí Nedomlel. Hradec kráčí do finále CHL

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Hokejisté Hradce Králové mají nakročeno do finále Ligy mistrů. V úchvatném tažení hokejovou Evropou pokračovali také ve Stockholmu, kde v úvodní semifinálové bitvě porazili Djurgaarden 3:1! I díky dvěma bodům obránce Richarda Nedomlela.

partneři českého hokeje

Vytáhlý hokejista v divokém úvodu vstřelil důležitou branku, smazal rychlé vedení domácích. „Hodil jsem to jak uhlí do sklepa, ale zaplaťpánbůh to tam spadlo. Myslím, že to tečoval ještě nějaký jejich hráč, ale na to se nikdo ptát nebude,“ usmívá se na klubovém webu.

Nedomlel měl prsty i ve druhé hradecké trefě, kdy asistoval u gólu Matěje Chalupy, který pak ve třetí třetině přidal ještě jeden kousek. „Je jedno, kdo ty góly dává. Hlavně, že se vyhrává a pomáhá mančaftu,“ pokyvuje spokojeně hradecký zadák po cenném vítězství 3:1.

„Na začátku nás výborně podržel Mazi (Marek Mazanec, pozn. red.), ale po vyrovnání už jsme se trochu rozjeli, uklidnili se a bylo to lepší. Za vítězství jsme hrozně rádi, máme teď výbornou pozici před domácím zápasem,“ těší Nedomlela výborný vstup do série se Švédy.

Přispěl k němu disciplinovaný výkon podpořený precizní obranou, Mountfield dovolil soupeři od druhé třetiny pouhých devět střel na branku. „Pak už jsme to zavřeli. Vždycky se člověku hraje lépe, když vede, než když musí dotahovat výsledek. Podržel nás taky Mazi.“

Děkovat mohli hradečtí bojovníci i fanouškům, kteří s nimi odletěli do švédské metropole a vytvořili skvělou atmosféru. „Byli hodně slyšet. Všichni bychom jim chtěli poděkovat za to, že přijeli a vyjádřili nám podporu. Moc si toho ceníme,“ chválí příznivce Nedomlel.

Spoléhat na ně bude Mountfield i pod Bílou věží, kde je odveta na programu v úterý 14. ledna od 18 hodin. „Zase na ně budeme připraveni, doma musíme hrát to stejné jako ve Švédsku. Určitě ne ze začátku začít bránit, ale hrát náš hokej. A pak se uvidí, co bude dál.“

Hradec Králové je blízko finále, které je dosavadním českým maximem v soutěži. Před třemi lety se do velké bitvy o celkové prvenství probojovala Sparta, až trefou v prodloužení ji tehdy zastavila švédská Frölunda, která ovládla tři z dosavadních pěti ročníků soutěže.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz