Hokej v číslech: Jágr má pořád co nabídnout, hrál přes 22 minut

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Jaromír Jágr se po sedmi letech opět představil fanouškům nejvyšší hokejové soutěže! Jak si vedla celosvětová legenda očima statistik při přestřelce v lázeňské metropoli?

partneři českého hokeje

Ačkoliv mohl z týmového hlediska dopadnout Jágrův návrat na extraligové ledy o tři body lépe, připsal si vůdce Středočechů v přesilovce hned svou první branku po takřka sedmi letech. Naposledy se mezi tuzemskou elitou prosadil 27. prosince 2012 při výluce v NHL.

K tomuto gólu, jímž snížil na 4:6 a alespoň dočasně vrátil Rytíře do hry, zkušenému křídelníkovi stačily pouhé tři střely a celkově sedm střeleckých pokusů, což vzhledem k tomu, že všechny tyto projektily mířily na Filipa Novotného v karlovarské svatyni z mezikruží, jen potvrzuje Jágrovu herní vyzrálost.

I přes svůj běžně již naprosto nehokejový věk za to umí slavná osmašedesátka ještě pořád vzít a přebruslit i skoro o třicet let mladší soupeře, vždyť v utkání s Energií odehrál ohromných 22:20 minut, po svém parťákovi Jakubu Valském druhý největší čas mezi kladenskými forvardy!

Co víc, k takovému hernímu přídělu mu stačilo jen 23 střídání, Jágr tedy v průměru opustil střídačku na 58 sekund, což už z Rytířů dokázal dorovnat právě pouze Valský. Během poslední periody si dokonce legendární útočník protáhl průměrné střídání na minutu a tři vteřiny!

Na další stříbrnou medaili pak co se odehraného času týče dosáhl i díky 4:22 minutám v početní výhodě, ty navíc řádně zužitkoval gólem naděje.

Ze statistického hlediska měl výkon kladenského rodáka jen dvě negativa – do kolonky účasti na ledě zapsal hodnotu -1.

Tím druhým negativem pak byl dvouminutový trest za sekání v závěru úvodního dějství, který navíc poté potrestal čtvrtým gólem Západočechů Tomáš Rachůnek.

Přesto však patřil Jaromír Jágr při svém návratu do nejvyšší české soutěže mezi nejaktivnější Rytíře na ledě a dokázal, že i ve 47 letech může svému týmu i divákům pořád co nabídnout.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz