Hokej v číslech: Jihlava i přes marodku válí. Může myslet na postup?

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

Potýká se s citelným lazaretem, přesto sbírá jednu výhru za druhou. V čem vězí síla Jihlavy, která i bez některých tahounů atakuje nejvyšší příčky prvoligové tabulky?

Fanshop národního týmu

SOLIDNÍ DEFENZIVA. Brankáři Dukly zatím vyloženě nezáří, tým se ovšem může spolehnout na slušnou obranu. A víte, jak se říká, že díky nim se vyhrávají tituly... Jihlava inkasovala třetí nejnižší počet branek v lize. 

BUM, BUM, BUM. Když je řeč o obraně, tak se sluší zmínit také útok. Vždyť ten má celek z Vysočiny z pohledu produktivity vůbec nejlepší! Průměrně soupeři nasází čtyři góly za zápas, v této statistice byl silný už loni. 

STŘELCI SE MOC NEMÝLÍ. Ruku v ruce s produktivitou jde úspěšnost střelby. Tady se Jihlava také řadí mezi nejlepší, hodnota 13,10 % je nadstandardní. Důraz na kvalitu střeleckých pokusů se zkrátka vyplácí.

A ZASE TY PŘESILOVKY. Bez kvalitních početních výhod se v dnešním hokeji nedá uspět. To je holý fakt. Dukla s nimi zatím může být spokojená, vyšší úspěšnost má akorát Frýdek-Místek a Slavia. Na přesilovce řádí hlavně aktuálně zraněný Tomáš Čachotský.

DÁME GÓLA VE ČTYŘECH. Jihlava mimo jiné nezaostává ani v oslabení. A pozor, dokonce často dokáže sama skórovat! Aktuálně má na kontě osm branek v početní nevýhodě, tedy nejvíce v rámci Chance ligy. 

HOKEJ MUSÍ BOLET. Schopnost lehnout si na led a schytat tvrdou ránu – to jistě ocení každý trenér. Družina Viktora Ujčíka s obětavostí nemá problém, v počtu zblokovaných střel (182) je na čtvrté příčce. 

CHYBÍ OFENZIVNÍ LÍDR? NEVADÍ. Na soupisce Jihlavy nenajdete bodově vyloženě odskočeného hráče. Udeřit může kdokoliv, hned devět hokejistů už dosáhlo na hranici deseti bodů. Vyrovnanost jednotlivých lajn hraje důležitou roli. 

NIC NEPROJDE. Nasazení a mnoho zblokovaných střeleckých pokusů ulehčuje práci gólmanům. Na ty jihlavské díky tomu v průměru létá vůbec nejméně střel, za 60 minut hry jich soupeři na branku vyšlou necelých 26. 

VENKU BEZ TLAKU. Dukla víc výher trochu paradoxně zapsala na venkovních kluzištích: zatímco doma zvítězila z jedenácti utkání sedmkrát, tak na stadionech svých soků dokonce devětkrát. 

PRVNÍ ZÁSAH. Ve třinácti zápasech Dukla otevřela skóre, pouze jednou z toho pak nebylo vítězství. Úvodní trefa vám prostě dodá sebevědomí a hned se dá hrát s větší lehkostí. 

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz