Hokej v číslech: Krátkodobá posila se vyplácí. Polášek září!

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Původně měl Adam Polášek pomoci Vítkovicím pouze v říjnu, ovšem i zřejmě v důsledku koronavirové pandemie se obě strany dohodly na prodloužení spolupráce o další měsíc. Bude hájit barvy Vítkovic i v prosinci? To je zatím ve hvězdách. Ostravský tým by však měl rozhodně doufat, že tomu tak bude.

Partneři Českého hokeje

Na úvod pouze základní fakta. Se čtyřmi góly druhý nejlepší střelec Vítkovic, druhý nejlepší střelec mezi všemi obránci extraligy.

Při hře pět na pět produktivnějšího střelce mezi beky v celé lize nenajdete. Z vítkovických zadáků se prosadili už jen pouze Polák a Kovář. Oba jednou. Polášek hned třikrát.

Leckdo by ovšem mohl argumentovat tím, že Adam Polášek hned tři branky ze čtyř nastřílel hned v úvodních dvou zápasech a od té doby je na útlumu. Skutečně?

Famózní ofenziva

Polášek za pouhých jedenáct zápasů dokázal přesvědčit, proč má za sebou už několik startů v zahraničí, když patří mezi vůbec nejlepší ofenzivní zadáky extraligy v dosavadní sezoně.

O gólech už řeč byla, proto se pojďme věnovat ostatním věcem. Při hře pět na pět sice Polášek na svoji první asistenci stále čeká, ovšem to by mělo být pouhou otázkou času.

Jak lze vidět, na bránu soupeřů vystřelí, respektive přihraje spoluhráčovi na střelu, vícekrát než ostatních 99 % zadáků v extralize. To je absolutně famózní hodnota, která je oblíbená především v zámoří (tzv. 'shot contribution').

A to i přesto, že mezi všemi beky v celé nejvyšší české hokejové soutěži, kteří odehráli alespoň 100 minut, je pouze jeden jediný hráč (René Vydarený), který startoval častěji v defenzivní zóně kluziště oproti té ofenzivní.

Jinými slovy - Adam Polášek má ve Vítkovicích mezi obránci jednu z nejtěžších rolí, když velmi často nastupuje na buly v obranné třetině.

Trenéři ovšem velmi dobře vědí proč.

Adam Polášek má ve Vítkovicích mezi obránci jednu z nejtěžších rolí.

Polášek totiž vykazuje velmi solidní úspěšné výstupy z obranného pásma, zatímco v úspěšných vstupech do útočné zóny patří vůbec mezi nejlepší zadáky extraligy.

Pozitivní vliv

A co víc? Vítkovice s Poláškem na ledě své soupeře často přehrávají a bývalý zadák Sparty dělá své spoluhráče lepšími, když s Poláškem na ledě vykazují lepší čísla než bez něj.

29letý zadák odvádí v dresu Vítkovic skutečně vynikající výkony, podle nás je doposud bezpochyby nejlepším bekem týmu a obrovským důvodem toho, proč Vítkovice momentálně okupují v tabulce osmou příčku.

Ridera by měla skutečně doufat, že Polášek bude působit v jejím dresu co nejdéle.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz