Hokejisté Litvínova ukončili karanténu, od středy znovu společně trénují

Foto: hcverva.cz

Hokejisté Litvínova ukončili dvoutýdenní karanténu, do níž museli s ohledem na to, že koronavirem onemocněl jeden z hráčů týmů. Severočeši přerušit přípravu ve čtvrtek 23. července – jediný den poté, co zahájili společné tréninky na ledě. Od středy se už znovu naplno chystají na start nové sezony.

Chance liga na Hokejka TV

Hokejisté, trenéři a členové realizačního týmu Vervy museli do dvoutýdenní karantény a postupně absolovovali dva testy na přítomnost koronaviru. Kontrolní testování v úterý 4. srpna u všech potvrdilo negativní výsledky, den poté tedy opět odstartoval společný trénink. Do přípravy se zapojil i hráč, jenž měl 23. července pozitivní test na covid-19.

„Nákaza koronavirem samozřejmě ovlivnila naši přípravu, protože jsme ztratili dva týdny. Je to věc, se kterou se musíme vypořádat a jít dále. Hráči se v rámci svých možností připravovali v domácím prostředí i během karantény podle plánů od kondičního trenéra," uvedl na klubových stránkách hlavní kouč Vladimír Országh.

Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

Jeho svěřenci nyní budou naplno pracovat, aby co nejdřív dohnali tréninkové manko. „Každý den jsme měli on-line porady, kde jsme měli prostor řešit i taktiku. Nyní se vracíme zpátky na led a v příštím týdnu nás už čekají zápasy, takže všechno musí proběhnout ve zrychlené formě, abychom byli na nachystaní,“ připomněl Országh.

Krušnohorci se měli v úterý zapojit do Generali Česká Cupu TELH, ovšem vzhledem ke karanténě jim byly úvodní dva duely odloženy. Do akce poprvé půjdou 11. srpna na ledě Karlových Varů. Odložená utkání v Liberci a s Mladou Boleslavi proběhnou v náhradních termínech.

Aktuální kádr HC VERVA Litvínov

Brankáři:
Denis Godla, David Honzík, Šimon Zajíček.

Obránci:
Uvis Janis Balinskis, Jakub Březák, Lukáš Doudera, Jiří Háva, Aaron Irving, Patrick Kudla, Jiří Říha, Jan Ščotka, David Štich.

Útočníci:
František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Richard Jarůšek, Josef Jícha, Daniel Jouza, Martin Látal, František Lukeš, Samson Mahbod, Jakub Petružálek, Tomáš Pospíšil, Lukáš Stehlík, Přemysl Svoboda, Lukáš Válek, Patrik Zdráhal, Pawel Zygmunt.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz