Hokejistky se chystají na MS. Musíme dostat soutěživost i do tréninku, velí Pacina

Foto: Karel Švec, Český hokej

Ženská reprezentace ve Velkých Popovicích odstartovala závěrečnou část přípravy na květnové mistrovství světa. Na kempu se od neděle chystá 37 hokejistek, které se porvou o vstupenku na šampionát.

Fanshop národního týmu

Ženský národní tým ještě před kempem absolvoval dvojutkání v Dánsku. „Byla to zkušenost k nezaplacení. Po prvním utkání jsme měli velice dobrý mítink. Měli jsme poradu, kde jsme si jasně vysvětlili, co to znamená reprezentovat Českou republiku. Víme, že máme talentované hráčky i svůj playbook, a že umíme hrát kvalitní hokej. Bez toho, abychom soupeřky přepracovali, vyhrávali jsme osobní souboje, byli první u puku a ukázali větší úsilí, to ale nejde,“ má jasno kouč českých hokejistek.

Zatímco na úvod Češky zapsaly trpkou porážku, druhý zápas už jasně opanovaly a zvítězily rozdílem čtyř branek. „Co se mi líbilo, bylo, že holky byly na první utkání okamžitě schopny reagovat. Celý zápas jsme byli první u puku, skvěle jsme backcheckovali, chodili jsme do brzd. Byl to takový stop and start hockey. Když hrajete dobře, většinou se to časem prolomí, což se nám v průběhu utkání povedlo a vyhráli jsme zcela zaslouženě,“ vrací se k druhému duelu v Dánsku.

Od neděle už hokejistky ladí ve Velkých Popovicích. „Tým jsme rozdělili na šest pětek plus další dvě hráčky, máme tady i pět brankářek. Chceme každý den dvakrát trénovat s tím, že každý večer bychom rádi zařadili buď řízenou hru, nebo normální zápas. Budeme mít dresy i rozhodčí, abychom co nejvěrněji simulovali mezinárodní zápasy,“ popisuje Pacina.

Ten má na kempu k dispozici celkem 37 hokejistek. „Když jsme skládali nominaci, prosil jsem holky, ať sem dorazí se soutěživostí. Musí ji dostat i do tréninku. Jasně, v šatně mohou být vlídné kamarádky, ale na ledě musí hrát bezohledně. Tohle je neuvěřitelně důležité. Musíme vytvořit atmosféru, která nás co nejlépe přípraví na mistrovství světa,“ nabádá.

Nominace na světový šampionát už se realizačnímu týmu české ženské reprezentace pomalu rýsuje. „Některá děvčata si své pozice v Dánsku upevnila, některá jsou pro změnu na hraně. Rádi bychom do Kanady vzali třináct útočnic, devět obránkyň a tři brankářky, ale nerad bych to říkal takhle dopředu. Může to být i jiný poměr, zařídíme se dle potřeby. Každopádně máme volná místa, což je jedině dobře. Máme před sebou deset dní přípravy. Pak se speciálem přepravíme do zámoří, kde bychom po karanténě měli sehrát ještě jeden přípravný zápas se Švýcarskem,“ doplňuje Tomáš Pacina.

Soupiska českého týmu

Brankářky (5):
Blanka Škodová (University of Vermont, NCAA), Klára Peslarová, Viktorie Švejdová (obě MODO, Švédsko), Julie Pejšová (Kobra Praha), Kateřina Zechovská (Bílina).

Obránkyně (13):
Sára Čajanová (Brynäs IF, Švédsko), Magdalena Erbenová (Rensselaer Polytechnic Institute, NCAA), Pavlína Horálková (Krasnojarsk, Rusko), Adéla Jůzková (HPK Hämeenlinna, Finsko), Samantha Kolowratová (Metropolitan Riveters, NWHL), Karolína Kosinová (Příbram), Dominika Lásková (Merrimack College, NCAA), Daniela Pejšová (MODO, Švédsko), Tereza RadováKlára Seroiszková (obě Göteborg, Švédsko), Adéla Škrdlová (St. Cloud State University, NCAA), Aneta Tejralová (Nižnij Novgorod, Rusko), Andrea Trnková (Choceň).

Útočnice (19):
Kateřina Bukolská (Kladno), Karolína Erbanová (Vrchlabí), Lucie Gruntová (Klášterec nad Ohří), Klára Hymlárová (St. Cloud State University, NCAA), Denisa Křížová (Brynäs IF, Švédsko), Aneta Lédlová (Kadaň), Laura Lerchová (Skelleftea, Švédsko), Veronika Lorencová (IFK Helsinky Finsko), Tereza Mazancová (Benátky nad Jizerou), Alena Mills (Vanke Rays Šen-čen, Čína), Natálie Mlýnková a Kristýna Pátková (obě University of Vermont, NCAA), Kateřina Mrázová (Brynäs IF, Švédsko), Noemi Neubauerová (Colgate University, NCAA), Barbora Patočková (Hvězda Praha), Michaela Pejzlová (IFK Helsinky, Finsko), Vendula Přibylová (AIK Stockholm, Švédsko), Lenka Serdar (TPS Turku, Finsko), Tereza Vanišová (Boston Pride, NWHL).

Realizační tým:

Manažer týmu: Martin Loukota.
Hlavní trenér: Tomáš Pacina.
Asistenti trenéra: Jakub Peslar a Jiří Vozák.
Trenér brankářek: Josef Dušek.
Kondiční trenér: Filip Raptopulos.
Lékař: MUDr. Jan Frühauf / MUDr. Vojtěch Třebický.
Fyzioterapeut: Tomáš Kučera / Anna Šulcová.
Kustodi: Karolína Kovářová, Petr Mlíkovský / Jan Boháč / Marcel Krejsa.
Media manažerka: Tereza Sadilová.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz