Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

• 26. 11. - 11:57

Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

Stejně jako jsme vám nabídli preview z pohledu čísel ke každé sérii semifinále play off Tipsport extraligy, podíváme se na ně v krátkosti i zpětně. Díky čemu dané celky postoupily a kdo vlastně byl herně lepším týmem v jednotlivých duelech?

Pardubice měly v semifinále, jako vítěz základní části, proti sobě nejhůře postaveného soupeře ze zbývajících týmů. Zatímco loni v semifinále vypadly s pozdějšími vítězi z Třince, letos je v této fázi čekalo překvapení sezony – Litvínov.

Verva v celé sezoně ukázala, že letos je mezi čtyřkou nejlepších týmů po zásluze, v semifinále ale na favorita série nestačila. Pardubice těžily především z šířky svého kádru, zatímco Litvínov sázel hlavně na své nejlepší hráče, kteří tak museli zvládnout mnohem větší porci času, než hvězdy na straně Dynama.

HC Dynamo Pardubice vs. HC VERVA Litvínov

Pardubice se dokázaly na semifinále skvěle připravit a prakticky od prvních minut série nenechávaly nikoho na pochybách, kdo bude diktovat tempo hry.

V prvním utkání série je Litvínov nerozhodil ani svým brzkým vedením, kdy Pardubice naopak o to více svého soupeře tlačily. Na pohled byl výsledkově první zápas sice vyrovnaný, když Dynamo zvítězilo 2:1, herně ale mělo jasně navrch.

Na očekáváné góly utkání vyhrálo 4,3:1,8 a očekávanost výhry mělo 74 %. Při hře pět na pět pak kontrolovalo 70 % všech šancí a Litvínov se do nějakých lepších příležitostí dostával jen sporadicky.

Podobný průběh měl i druhý zápas, s tím rozdílem, že Pardubice nenechaly Vervu jít do vedení, naopak samy udeřily na konci první třetiny a zápas s tímto náskokem dovedly poměrně s přehledem až do vítězného konce, kdy výhru potvrdily ještě dvěma zásahy do prázdné branky.

Na domácím ledě byl Litvínov přeci jen odvážnějším týmem, ani ve třetím duelu ale nechytil začátek zápasu a po první třetině prohrával 0:2. Opět to byly Pardubice, kdo měl zápas pod kontrolou. Chemici se zmohli na nápor až v posledních minutách, kdy šli brzy do šesti, dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, ale k vyrovnání se už nedostali.

Čtvrtý zápas pak nabídl pro Litvínov rozlučku ve stylu. Celou sezonu se prezentoval velmi otevřeným a rychlým hokejem, který nabízel hodně gólů. Těch nakonec diváci čtvrtého zápasu semifinálové série viděli 11.

Litvínov tentokrát byl v první třetině lepším týmem a vedl po dvaceti minutách 3:1. Ve druhé třetině ale hru opět začaly diktovat Pardubice a skóre otočily až na 6:3. Ani závěrečný nápor a mírná herní převaha v celém utkání domácím výhru nepřinesly.

Ani v sérii s Pardubicemi nezklamal Matej Tomek, který na play off formu vyladil opravdu výborně. V sérii sice nakonec chytil „pouze“ 0,54 gólu nad očekávání, v prvních dvou duelech ale Litvínov výrazně držel ve hře, když chytil vždy přes dva góly nad očekávání.

Roman Will měl na druhé straně výrazně méně práce. V sérii nakonec kvůli ofenzivnímu čtvrtému duelu skončil mírně za očekáváním, v prvních třech zápasech ale podal vždy spolehlivý výkon.

V poli se Pardubice mohly v semifinále opřít především o silnou obranu. Hodnocením Game Score byl nejlepším hráčem série Jan Košťálek. Ten sice bodoval pouze jednou, když se gólově prosadil ve čtvrtém utkání, ale při hře pět na pět byl v semifinále na ledě hned u pěti vstřelených gólů a žádného obdrženého, navíc s podílem očekávaných gólů 66 %.

Peter Čerešňák přidal čtyři body, za dva góly a dvě asistence, zblokoval 11 střel a při hře pět na pět měl podíl očekávaných gólů 60 % a skóre 4:1.

Výraznou roli pak opět sehrál čtvrtý útok. A dařilo se znovu Tomáši Vondráčkovi. Ten jednou skóroval a přidal dvě asistence. Při hře pět na pět pak byl na ledě u čtyř vstřelených gólů a jednoho obdrženého, když měl podíl očekávaných gólů 56 %.

Tři asistence přidal Adam Musil a také Robert Kousal. Dvakrát bodoval Tomáš HykaLukášem Sedlákem nebo Lukášem Radilem. Opět tak Pardubice nesázely na jednoho hráče, či jednu formaci, ale udeřit mohla vždy jakákoliv.

Bohužel pro Litvínov naopak play off příliš nevyšlo Ondřeji Kašemu. Ten v sérii s Dynamem sice bodoval třikrát, na ledě byl při hře pět na pět ale hned u šesti obdržených gólů a pouze jednoho vstřeleného. Jeho bratr David přidal v sérii tři body, Liam Kirk se prosadil gólově také pouze jednou, stejně jako Petr Koblasa.

Nejlepšími hráči Litvínova byli dle hodnocení Game Score nakonec v semifinále Jindřich Abdul a Marek Baránek, kteří jako jedni z mála zvládli své minizápasy.

Pardubice byly zkrátka nad síly chemiků, kteří ale jinak za sebou mají fantastickou sezonu, ve které dokonce i chvíli byli v základní části na vrcholu tabulky. Nakonec vypadli s největším favoritem na titul a jasným vítězem základní části, což rozhodně není žádná ostuda.