Přihlášení do HOKEJKY

Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

V každém správně fungujícím týmu mají hráči různě rozdělené role. Někdo dává góly, někdo tvoří hru a jiní zase mají za úkol ubránit soupeřovy hvězdy. A právě o takových bude tento článek – kdo v Chance lize patří k nejlepším defenzivním útočníkům?

Josef Jícha (HC Stadion Litoměřice)

Už jsme o něm psali, že je možná nejpodceňovanějším hokejistou v Chance lize. Teď o něm s klidem prohlásíme, že je v současné formě také nejlepším two-way forvardem v lize. Když je na ledě, Litoměřice nedostávají góly. Hodně pomáhá i v oslabení, která má Stadion druhá nejlepší v soutěži. Jícha navíc navzdory své defenzivnější roli dokáže sbírat skoro bod na zápas. 

Obdržené góly za 60 minut v rovnovážném stavu: 1,12 GA/60 (4. v lize)
Podíl startů v obranném pásmu: 34,17 % (55.)
Průměrný ice time v oslabení: 2:16 (14.)

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín)

Jeho pozice ve vsetínském týmu je výrazně skromnější než dřív. Útok už táhnou jiní, mladší... Kucharczyk letos dostal za úkol především poctivě bránit a odvrátit soupeřův tlak, což plní svědomitě. A i když nehraje přesilovky, občas přispěje důležitým gólem, o čemž svědčí jeho dvě vítězné branky.

Obdržené góly za 60 minut v rovnovážném stavu: 1,73 GA/60 (27. v lize)
Podíl startů v obranném pásmu: 40,76 % (13.)
Průměrný ice time v oslabení: 1:57 (31.)

Foto: Patrik Žák, hc-vsetin.cz

Jakub Sklenář (SC Marimex Kolín)

Ve třiceti zápasech dal jediný gól, přesto je jeho přínos pro Kolín obrovský. Elitní lajna Kozlů je sice mimořádně produktivní, mívá však okénka při bránění. Podobný hráč, jako je Sklenář, s nímž se hra uklidní a trenéři se nemusí obávat inkasované branky, je proto obzvlášť potřeba. Ač Kolín bojuje o záchranu, Sklenář má defenzivní statistiky, jako kdyby působil v předním týmu v lize. 

Obdržené góly za 60 minut v rovnovážném stavu: 1,27 GA/60 (5. v lize)
Podíl startů v obranném pásmu: 39,41 % (21.)
Průměrný ice time v oslabení: 2:10 (17.)

Jiří Doležal (HC Slavia Praha)

Roli defenzivního útočníka má Doležal v podstatě po celou kariéru. Společně s Martinem Ondráčkem rok co rok odvádějí pro Slavii černou práci. Sešívaní letos dostávají celkem dost branek, ale rozhodně ne tehdy, když je na ledě Jiří Doležal. Přestože ho tam trenéři rádi posílají v době, kdy je mužstvo pod tlakem a hraje se v obranném pásmu, u méně inkasovaných branek (v přepočtu na čas) byl ze slávistů pouze Tomáš Knotek. U něj se to dá čekat, protože téměř polovinu střídání odstartuje v útočném pásmu, má to tedy podstatně jednodušší, u Doležala je to přesně naopak – o to jsou jeho defenzivní čísla obdivuhodnější. Za zmínku ještě stojí jím 22 zblokovaných střel, což je druhý nejvyšší počet mezi všemi prvoligovými útočníky.

Obdržené góly za 60 minut v rovnovážném stavu: 1,86 GA/60 (38. v lize)
Podíl startů v obranném pásmu: 43,81 % (7.)
Průměrný ice time v oslabení: 2:40 (6.)

Václav Krliš (SK Horácká Slavia Třebíč)

Třebíč má nejlepší defenzivu v lize, kandidátů z Horácké Slavie by tedy bylo víc: třeba Radim Ferda, David Michálek nebo Lukáš Nedvídek. V článku nakonec zmiňujeme Václava Krliše, protože žádný jiný útočník v Chance lize není u tak mála inkasovaných branek při hře 5 na 5 jako Krliš. Svoji hodnotu dokonce stlačil pod 1,00 obdrženého gólu za 60 minut. Konkrétně byl v rovnovážném stavu u devatenácti vstřelených a jen u sedmi inkasovaných branek.

Obdržené góly za 60 minut v rovnovážném stavu: 0,99 GA/60 (1. v lize)
Podíl startů v obranném pásmu: 35,36 % (47.)
Průměrný ice time v oslabení: 1:45 (48.)

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV