Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Vést hokejový klub není žádný med. V této těžké době obzvlášť. O rostoucích cenách energií píše ve svém komentáři generální manažer Letňan Tomáš Divíšek. A neskrývá obavy.

Komentář Tomáše Divíška

Rostoucí ceny energií jsou strašákem pro všechny. Doplatit na ně můžou i hokejové kluby.

Už když přišel covid, tak jsme věděli, že situace nebude dobrá a že se něco stane. Ale nic nenasvědčovalo tomu, že to bude až takový problém.

Poprvé jsem se zděsil v lednu, když jsme u nás na aréně v Letňanech zjistili, že máme skoro čtyřnásobné navýšení cen energií. Musím říct, že tehdy se mi protočily panenky a já si uvědomil, že před námi je opravdu velký problém. S cenami energií totiž souvisí celý hokej. Jsou to propojené nádoby.

„Poprvé jsem se zděsil v lednu, když jsme u nás na aréně v Letňanech zjistili, že máme skoro čtyřnásobné navýšení cen energií."

O měsíc později napadlo Rusko Ukrajinu, což byl další varovný signál, že vše bude ještě náročnější. Teď to látáme z měsíce na měsíc a držíme si palce, že se celá věc otočí trošku k lepšímu.

Reálně mám ale obavy, že všechno bude ještě horší. Přijde podzim a já si vůbec nedovedu představit, jak všechno budou hlavně menší kluby zvládat. Navíc hokej je sám o sobě nákladný sport. Nákladnější oproti třeba fotbalu a podobně. Čeká nás velmi těžká sezona.

Obavy mám zejména o menší kluby. Ty tvoří support větším klubům – celá řada hráčů zamíří do velkoklubů právě z menších klubů. Tak je to správně, jenže do těchto menších klubů se o to hůř shání peníze. K tomu vám rostou náklady na hokej samotný.

„Přijde podzim a já si vůbec nedovedu představit, jak všechno budou hlavně menší kluby zvládat."

Jednou z cest, jak tohle alespoň částečně vybalancovat, je zvýšení členských příspěvků. Ale nejsem si jistý, kam až jsou rodiče ochotni jít.

Každý rodič má logicky jiný přísun peněz. Někomu nedělá problém zaplatit měsíčně pět tisíc, jiný je na hraně při dvou a půl tisících. Pak takový rodič přirozeně přemýšlí, jestli dítě z hokeje nevyndá.

„V Letňanech jsme příspěvky zvýšili průměrně o 15 procent."

V Letňanech jsme příspěvky zvýšili průměrně o patnáct procent, což jsou většinou dvě až tři stovky navíc.

Průměrný členský příspěvek se u nás pohybuje kolem dvou tisíc. Když ale řeknu, že se nám náklady na provoz trojnásobně zvýšily, tak je jasné, že to nestačí.

Když se podíváte do vyspělých hokejových zemí, hrají v nich členské příspěvky ještě mnohem výraznější roli. My se ale musíme přizpůsobovat našim podmínkám a podmínkám státu, ve kterém žijeme. Přesto se členské příspěvky snažíme rozumně a citlivě zvyšovat, abychom kvalitu našim dětem mohli dát.

Vážím si, že rodiče v Letňanech jsou tolerantní a zvýšení členských příspěvků z většiny pochopili. I oni vidí, že nákup, který je dřív stál 500 korun, teď stojí 800 korun. Dokonce z jejich řad zazněly hlasy, že příspěvky můžeme zvýšit výrazněji. My k tomu ale chceme přistoupit citlivě a brát ohled na všechny.

„I rodiče vidí, že nákup, který je dřív stál 500 korun, je teď stojí 800 korun."

Někdo má u nás třeba dva nebo tři kluky. To už se dostáváte v podstatě na desetitisíce jen za členské příspěvky. Nepočítám výbavu pro hokej a další náklady.

Snažíme se peníze získat i jinými způsoby. Myslím, že velkou roli by měl mít stát a klubům adekvátně pomáhat. V Česku je prakticky jakýkoliv mládežnický sport velmi podfinancovaný. Přitom v klubech děti pomáháme vychovat. Dáváme jim něco do života. Už z pohledu toho, aby se neflákaly.

„Bez peněz od měst a od státu to nepůjde."

Národní sportovní agentura je dobrou myšlenkou. Mají to těžké, ale pořád si myslím, že přes NSA může do sportu přitéct ještě víc peněz. My nechceme brát peníze zdravotnictví nebo třeba školství. Zároveň je ale potřeba, aby nás stát respektoval.

Měli bychom si všichni říct: Pojďme sportu v téhle těžké době o to víc pomoct, aby nám od něj děti neodcházely. V Letňanech máme hodně dětí, které se k nám těší, pokud jim ale nedáte dostatečný komfort, tak nakonec chodit nebudou.

Bez peněz od měst a od státu to nepůjde.

Komentář redakčně zpracoval Pavel Mandát

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV