Hollwega by chtěl mít v týmu každý, ví Moravčík. V plecharéně je mu kosa

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Další tuhá bitva a podruhé za sebou s vítězným koncem pro favorizovanou Plzeň. Indiáni urvali na ledě Olomouce důležitou druhou výhru, díky které mají před úterním kláním alespoň trochu klid. Během samotného utkání ho ale moc neměli, mezi prsty si nechali utéct dvoubrankový náskok. Výhru nakonec svou dělovkou z 52. minuty vystřelil obránce Michal Moravčík. „Jen jsem to prostě napálil a naštěstí to tam zapadlo,“ komentoval. Zároveň varuje, že příště by to se Škodovkou mohlo dopadnout hůře.

Pojď hrát hokej

Třetí zápas čtvrtfinále byl opět velkou bitvu. Znovu se rozhodlo až ke konci. Jak jste zápas viděl?
Byl hrozně těžký. Nevím, co jsme si za stavu 3:1 mysleli. Takový náskok musíme udržet. Do dalších utkání to musíme zlepšit, aby se to neopakovalo a mohli jsme to dohrávat víc v klidu než se za vyrovnaného stavu nervovat až do konce. 

Druhý bod v sérii jste Plzni zařídil nakonec vy. Vypadlo to, že puk k vám vyplaval zničehonic, ale očividně jste si věděl rady.
Jen jsem to prostě napálil a naštěstí to tam zapadlo. Co víc k tomu říct (směje se).

Rozhodující gól Michala Moravčíka

Před vaší trefou jste olomoucké hokejisty v jejich pásmu dost dlouho mačkali. Je tohle recept?
Snažíme se to takhle hrát. V rohu to trochu utáhnout, aby se stáhli. My tím pádem získáme trochu víc místa nahoře, máme tam tři volné hráče. Teď to vyšlo, nestačili se zformovat. Oni totiž jinak hrají obranu jeden na jednoho a je velmi složité se u nich ve třetině prosadit. 

Lišil se tento duel nějak oproti těm, které se hrály v Plzni?
Nijak se nelišil. Olomouc je urputný soupeř, který dobře brání. Je pro nás těžké se k nim dostat a vytvořit si nějakou šanci. Jsme rádi, že jsme využili to, co jsme měli a dotáhli to do vítězného konce.

Rozbité plexi? Asi už bylo načaté, říká Strapáč

Zdá se, že u všeho důležitého z pohledu Olomouce jsou zatím Zbyněk Irgl, Petr Strapáč a David Ostřížek. Není na čase jim začít věnovat větší pozornost?
Myslím si, že ne. V takovém případě by pak udeřili zase jiní hráči. Spíš si myslím, že jsme jim ty góly víceméně darovali. Udělali jsme chyby, které se nesmějí stávat. Dostali jsme gól minuty před koncem druhé třetiny. Musíme to vyhodit ven za modrou a ne si to vozit k nám do pásma. 

Jak důležitá směrem k dalšímu vývoji série tato výhra je?
Je určitě hodně důležitá. Kdybychom tento zápas prohráli, tak ten druhý v Olomouci by pro nás byl ještě těžší. Jsme moc rádi, že jsme to zvládli.

Vysklené plexisklo v Olomouci

Jednou z hlavních postav zápasu byl Ryan Hollweg. Byl v souboji, po němž se rozbilo plexisklo, pak dal i gól. Co říkáte na jeho výkon?
Play off je vrchol sezony, a to je přesně pro něj. On se na tyto zápasy připravuje. Sami to vidíte, dostává se soupeřům pod kůži, fanoušci na něj skandují. Je to hráč, kterého by chtěl mít v týmu každý, a my jsme rádi, že ho máme. Co se týká rozbitého plexiskla, tak to samozřejmě nebylo příjemné. První dvě střídání po té neplánované pauze byly docela svižné, pro mě osobně byl trochu problém rozhýbat ztuhlé nohy. Ale pro oba týmy to bylo stejné.

Jak se sžíváte se zimou na olomouckém stadionu?
No, je tady hrozná kosa (směje se). Ráno na rozbruslení jsem skoro nemohl dýchat už po prvním cvičení, jaký to byl nezvyk.

Sestřih utkání HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 3:4

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz