Jezdíme moc okolo. A podřizujeme se soupeři, štve Hertla

Foto: Jan Beneš, Český hokej

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Dva zápasy a jen jeden vstřelený gól. Čeští hokejisté musí před play off přemýšlet, jak zvýšit efektivitu střelby.

Fanshop národního týmu

„Musíme se víc tlačit do brány, jednoho hráče zaparkovat před bránu, víc střílet a posbírat nějaké takové góly," navrhuje útočník Tomáš Hertl.

„Puk sice máme a jsme v útočném pásmu, pak ale hrajeme moc okolo. Nic z toho potom není..." ví Hertl. „Musíme raději udělat bordel před bránou, dostat se k nějaké dorážce. Když to totiž v dnešním hokeji gólman vidí, tak to prostě chytí."

„Kolikrát moc vymýšlíme, možná i v té přesilovce," pokračuje sebekriticky. „Chce to začít dvěma, třemi střelami a ono se to potom otevře."

„Musíme do toho vlétnout od začátku a na nic nečekat," velí proto před čtvrtečním čtvrtfinále s Německem. „Na tomhle turnaji jsme kolikrát čekali, co udělá soupeř, místo toho, abychom my vletěli na něj. Často jsme se podřizovali soupeři. Musíme hrát agresivněji."

Očekává se, že v zápase s Německem budou mít Češi víc ze hry. Papírová kvalita by měla být na jejich straně. „Hrají fyzický hokej. Mají tam navíc pár top hráčů: třeba obránce Seidera," vypráví Hertl o německém týmu.

„Bude to fyzicky hodně náročný hokej," očekává Hertl. „Věřím v to, že když budeme hrát tak, jako jsme hráli tady při našich lepších zápasech, máme lepší tým."

Němcům ale hraje do karet, že dobře znají led a zázemí helsinské arény. Zato Češi přijedou do hlavního finského města až ve středu večer.

„Na to se vymlouvat nemůžeme. Má to takhle víc týmů," říká o českém stěhování na čtvrtfinále. „Musíme zregenerovat a připravit se na to."

„Teď už se nikdo nemá na co šetřit. Jde do tuhého a musíme ze sebe vydat všechno," hlásí Hertl před zlomovým soubojem šampionátu. „I když třeba zrovna něco nepůjde, každý aspoň musí blokovat střely a dohrávat hráče. A kdo se bude cítit dobře, tak toho musí využít. Musíme tahat za jeden provaz, takhle vyhrajeme."

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz