Jsem na sebe strašně nas*aný, zuří Flek. Klimeš ho deptal, i zákrokem na Holečka

Jakub Flek a Lukáš Klimeš | Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Kometa podruhé během týdne nenašla recept na Vítkovice, respektive Lukáše Klimeše. Brněnský rodák proti ní vychytal vítězství 4:0 a 2:0 a zapsal už sedmou nulu v sezoně. Jakubu Flekovi se o něm nejspíše bude i zdát...

Nejproduktivnější brněnský hráč se hned třikrát řítil úplně sám na vítkovického gólmana, ale v ani v jednom případě neuspěl. „Jsem na sebe strašně nas*aný,“ říkal ke kurióznímu zápisu.

Poprvé se dostal za vítkovickou obranu už ve 13. minutě...

„Střílel jsem na teploměr. Předvedl takový zvláštní zákrok. Na Holečka. Přiznám, že jsem se tomu v kabině trošku zasmál. Většinou jdou gólmani dolů do rozkleku, ale on si klekl jen na jedno koleno, druhou nohu vykopl do vzduchu a tím mi to chytil,“ popisoval Jakub Flek.

„Ani nevím, kam to šlo. Měl jsem v tu chvíli na sebe už vztek, rudo před očima. Selhal jsem.“

Ve 24. minutě nechal vyniknout Lukáše Klimeše podruhé...

„Zkusil jsem něco jiného, kličku do bekhendu. Ale taky si ji dobře pokryl,“ mrzelo 32letého útočníka.

A dotřetice dostal šanci v 58. minutě ve vlastním oslabení, ale přestřelil...

„Už jsem nechtěl nic vymýšlet. Byl jsem ve velké rychlosti a zkusil střílet někam nahoru na vyrážečku. Puk se mi trošku namotal a ani nevím, kam to šlo. Měl jsem v tu chvíli na sebe už vztek, rudo před očima. Selhal jsem,“ sypal si popel na hlavu.

V tu chvíli už Kometa ztrácela gól poté, co si Rhett Holland smolně srazil do vlastní branky odražený kotouč z hole Rihardse Bukartse. „Na to se nemůžeme vymlouvat, že měli štěstí. Když nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Měli jsme proměnit nějaké šance,“ mrzelo Fleka.

Jeho tým nakonec podlehl fotbalově 0:2 a nepřekazil vítkovické retro oslavy sta let Velké Ostravy. Přes další ztrátu však nadále uzavírá čtyřku, na níž po základní části čeká přímý postup do čtvrtfinále play off.

„Je to sice komplikace, ale pořád to máme ve svých rukou. Čekají nás ještě dva zápasy a pokud chceme ve čtyřce zůstat, musíme je zvládnout.“

„Je to sice komplikace, ale pořád to máme ve svých rukou. Čekají nás ještě dva zápasy a pokud chceme ve čtyřce zůstat, musíme je zvládnout,“ pokračoval muž, který by na úterní partii na vítkovickém ledě nejraději zapomněl.

„Tak to prostě někdy je, musím to vzít a v pátek už nějaký gól dát,“ zakončila své povídání brněnská opora, vyhlížející už duel pod Ještědem. V neděli pak svěřenci kouče Jaroslava Modrého zakončí dlouhodobou fázi dalším těžkým zápasem s mistrovskými Oceláři.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz