Jsme zvyklí hrát bez Jágra, ujišťuje Plekanec. Koláček debutoval v místě, kde vyrůstal

Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

Z důvodu poslání týmů do karantény se mělo odehrát pouze jedno střetnutí z pátečního programu. Ovšem Kladno nezahálelo a domluvilo si předehrávku 47. kola s Českými Budějovicemi. Rytíři nevstoupili do zápasu vůbec dobře, ale nepoložili se a otočili výsledek na svou stranu.

Fanshop národního týmu

Střetnutí zažívalo několik zajímavých příběhů, dva speciální prožívali Tomáš Plekanec a Josef Koláček. Domácí matador dotáhl Kladno k vítězství hattrickem. Naopak českobudějovický mladíček zaznamenal první start v Tipsport extralize.

Ačkoliv Piráti nejvyšší soutěž nehrají, tak chomutovský odchovanec prožil premiéru v „domácí“ ROCKNET Areně. „Byl to první start a já moc nevěděl, co mám od toho čekat. Po první třetině jsem se trochu ustálil a pak už jsem trochu věděl. Myslím, že budu zápas od zápasu lepší,“ popisoval svůj první start v nejvyšší soutěži.

„Hrát v Chomutově pro mě bylo krásné. Ještě když jsem byl v Litoměřicích a věděl jsem, že se řeší můj odchod do Budějovic, tak jsem samozřejmě věděl, že budou hrát s Kladnem venku. Doufal jsem, že se všechno stihne vyřešit dřív, ale mělo se hrát až později. První start za Budějovice a ještě v Chomutově, za mě je to paráda,“ odkrýval Josef Koláček dojmy.

„První start za Budějovice a ještě v Chomutově, za mě je to paráda.“

Na kladenské vítězství to moc nevypadalo, protože Jihočeši vedli po sedmi minutách už o dvě trefy. Jenomže Rytíři se nevzdali a výsledek otočili na svou stranu.

„Oni dali dva šťastné góly. Jeden byl tečovaný, takže to měl brankář těžké. Věděli jsme, že to byly góly z ničeho. V podobné situaci jsme v sezoně byli několikrát. Sice jsme prohrávali, ale bojovali jsme dál a dokázali výsledek stáhnout. Samozřejmě je škoda pořád dotahovat, ale zaplaťpánbůh za to, že to vyšlo,“ ulevilo se Tomáši Plekancovi.

„Zápas nemohu hodnotit jinak než negativně, protože jsme prohráli. Už mezi třetinami jsme si říkali, že nepracujeme tolik směrem dozadu. Tentokrát jsme prostě neodvedli černou práci,“ litoval pro změnu devatenáctiletý Koláček.

Středočeši se museli obejít bez Jaromíra Jágra, který se objevil pouze na kladenská lavičce. Podle Tomáše Plekance jsou na tuto variantu hráči Kladna již připraveni.

„My už jsme na to zvyklí, nějak zvlášť to neprožíváme. Je na něm, kdy hraje, nebo nehraje. My tomu jen přizpůsobíme lajny a trochu styl hry,“ řekl k absenci legendy kladenský kapitán, který se v pátek blýskl hattrickem.

„Je na něm, kdy hraje, nebo nehraje. My tomu jen přizpůsobíme lajny a trochu styl hry.“

„Na hattrick jsem vůbec nemyslel. Bylo to o gól, takže se na to nemůže moc koukat. Když se to otevřelo, tak jsem to zkusil. Ale pokud se mám přiznat, tak jsem ani nechtěl střílet. Chtěl jsem to nějak nahodit, aby nebyl icing. Že to tam takhle dolétlo, tak to je super,“ uculoval se Plekanec po trefě do prázdné branky.

Zpátky ke Koláčkovi.

Po příchodu do Českých Budějovic byl kabinou přivítán dobře, před zápasem mu navíc dodávala klid. „Kabina mě přijala v pohodě. Kluci se mi snažili poradit a říkali mi, ať si to hlavně užiju a že nemám mít žádný stres. Že je to jenom hokej, který hrát umím,“ vypráví rodák ze severu Čech.

Na tribunách ROCKNET Areny měl podporu otce, jenž je legendou chomutovského hokeje a aktuálně se věnuje trénování dorostu Pirátů. „Táta mi říkal, ať si zápas užiju a věřím si. Že jsem dobrý hráč na puku, tak ať se na něm nebojím hrát. Jinak ale nic zvláštního,“ dodal Koláček.

Foto: hcmotor.cz


Vsaďte si na MS v hokeji a získejte 500 Kč zdarma

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz