Kalous už úřaduje ve Varech: Kádr ještě kompletní není. Udrží Beránka?

Jiří Kalous | Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Kádr extraligových Karlových Varů prochází přestavbou. Jak je s ním aktuálně spokojený nový sportovní ředitel klubu Jiří Kalous? Nejen o tom čerstvý mistr světa hovořil v rozhovoru pro klubový web...

„Hráčský kádr na následující sezonu už je z velké části hotový. V podstatě byla řada hráčů podepsaná již z minulých let, nicméně některým smlouvy doběhly nebo se neuplatnily opce, takže se samozřejmě kádr průběžně doplňoval v průběhu jara,“ hlásí Jiří Kalous.

Tvořící se karlovarský kádr momentálně čítá 27 hráčů – tři brankáře, sedm obránců a 17 útočníků. Kompletní není. „Monitorujeme ještě jednoho až dva obránce, pracujeme také s variantou příchodu dalšího útočníka,“ prozrazuje nový sportovní ředitel Energie.

„Monitorujeme ještě jednoho až dva obránce, pracujeme také s variantou příchodu dalšího útočníka.“

Do lázeňského města se vrátilo několik odchovanců, což je součástí Kalousovy filosofie. „Je to jedna z mých priorit, zabudovat ve spolupráci s trenéry postupně do prvního týmu vlastní odchovance,“ pokyvuje Kalous.

„Podmínkou je samozřejmě to, aby na to tito hráči měli výkonnostně, aby byli připraveni i mentálně, ale šanci vybojovat si místo v základním kádru mají velikou a já bych si moc přál, aby této šance využili,“ dodává směrem k talentovaným mladíkům.

Rymon zůstává v zámoří, chce se pokusit vybojovat NHL

Zlákat Dominika Rymona se ale Kalousovi zatím nepodařilo. „Mluvil jsem s ním a nabídl mu možnost se zapojit do A-týmu, ale příští sezonu preferuje ještě zůstat v zámoří a chce se pokusit vybojovat si NHL. Což plně respektujeme a přeji mu, aby se mu to povedlo.“

„Pokud by však z jakéhokoliv důvodu zvažoval návrat do Česka, bude v naší organizaci vždy vítán. Je to velký talent českého hokeje z karlovarské líhně a velmi rád bych ho v dresu Energie viděl opět hrát,“ přidává na adresu produktivního útočníka, jenž minulé dvě sezony hrál v kanadské juniorské WHL za Everett.

„Ilomäki a Salsten? Bodoví hráči. Ale vždycky ukáže až samotná sezona, jestli jsme se trefili.“

Energii naopak posílili i kvalitní cizinci – Fin Arttu Ilomäki a Nor Eirik Salsten, který startoval na letošním MS v Česku. „Oba jsou top hráči ve svých soutěžích, s reprezentačními zkušenostmi z mezinárodního hokeje. A především jsou to bodoví hráči, což si myslím je velmi důležitý aspekt, proč padla volba právě na ně,“ líčí Kalous.

„Ilomäki měl ve špičkové finské lize v posledních třech sezonách 43, 29 a 44 bodů, Salsten 33, 38 a 46 bodů a první formace v národním týmu Norska s hráči NHL. Trenéři ho velmi pozorně osobně sledovali na posledním MS v Praze, takže věřím, že je to správná volba. Ale vždycky ukáže až samotná sezona, jestli jsme se trefili,“ dodává.

Věřím, že Beránek bude i v příštím roce naším hráčem

A jaká je situace kolem Ondřeje Beránka, jenž má sice platný kontrakt, ale za sebou skvělý šampionát a mohl by tak o něj být zájem? „MS odehrál skvěle, je to jeden z lídrů našeho týmu. Věřím, že v příštím roce bude naším hráčem, který strhne spoluhráče ke stejným poctivým, bojovným výkonům, jako podával on sám v loňské sezoně a které neskutečným způsobem gradovaly právě na MS.“

Aktuální kádr HC Energie Karlovy Vary

Brankáři:
Dominik Frodl, Vladislav Habal, Petr Hamalčík.

Obránci:
Ondřej Dlapa, Dalimil Mikyska, David Moravec, Michal Plutnar, Adam Rulík, Radim Šalda, David Tureček.

Útočníci:
Ondřej Beránek, Jiří Černoch, Vojtěch Čihař, Dávid Gríger, Arttu Ilomäki, Vít Jiskra, Jan Kern, Filip Koffer, David Kofroň, Daniel Kružík, Lubomír Kupčo, Ondřej Procházka, Tomáš Redlich, Robin Sapoušek, Otakar Šik, Jan Šír, Eirik Salsten.

Změny v kádru HC Energie Karlovy Vary

Příchody:

Robin Sapoušek (Ú, Victoria, WHL)
Adam Rulík (O, Sokolov)
Otakar Šik (Ú, Jihlava)
David Moravec (O, Halifax, QMJHL)
Jan Šír (Ú, Liberec)
Lubomír Kupčo (Ú, Des Moines, USHL)
Radim Šalda (O, Litvínov)
Jan Kern (Ú, Vsetín)
Arttu Ilomäki (Ú, KooKoo, Finsko)
Eirik Salsten (Ú, Storhamar, Norsko)

Odchody:

Lukáš Pulpán (O, Sokolov)
Tomáš Havlín (O, Mladá Boleslav)
Jan Hladonik (Ú, Vítkovice)
Iikka Kangasniemi (Ú, neznámo)
Joona Huttula (O, neznámo)
Tomáš Bartejs (O, Kometa Brno)
Tomáš Rachůnek (Ú, Kometa Brno)
Roman Přikyl (Ú, Slavia Praha)
Jan Bernovský (Ú, Litoměřice)
Lukas Zetterberg (Ú, AIK Stockholm, Švédsko)
Matěj Stříteský (O, Vsetín)
Garrett McFadden (O, Innsbruck, Rakousko)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz