Když ženy vládnou. Díky, trenére má první vítězku, Jiskrová bronz

Foto: Facebook HC Energie Karlovy Vary

Trvalo to pořádně dlouho, než jsme se dozvěděli jméno vítěze šestého ročníku sportovně-společenské akce Díky, trenére. Dvojice hokejových zástupců během finálového dne až na úplný vrchol tentokrát nedosáhla.

Fanshop národního týmu

Už silné zastoupení v závěrečných kolech bylo pro hokejové trenéry moc pěknou odměnou. Když na Den trenérů mládeže do Prahy přijel David Vinš, tedy vítěz posledního uskutečněného ročníku a porotce letošní edice, jistě byl sám zvědavý, jestli pomyslnou štafetu předá některému ze svých kolegů.

V porotě ho doplnila známá jména. Vlastně se dá říct, že i v ní měl hokej nejpočetnější zastoupení. Vždyť psycholog a mentální kouč vrcholových sportovců Marian Jelínek to dotáhl až na střídačku české reprezentace, Zdeněk Vojta je zase bývalým vrcholovým hráčem i trenérem a současným metodikem hokejového svazu.

Ovšem to na jejich preference pochopitelně nemělo vliv. Šlo o to, kdo z finálové osmičky předvede během osmi minut co nejlepší a nejzábavnější vystoupení se svými svěřenci.

Do druhého kola poslala porota čtyři trenéry, kteří si následně vylosovali po třech mladých sportovcích od těch koučů, jež se dál nedostali. V trojici týmových soutěží se s nimi museli rychle sladit.

Pak už rozhodovaly jen body – a těch získala nejvíc Hana Novotná, která v jihočeské Blatné trénuje mažoretky. „Měla jsem úplně úžasné děti, se kterými se mi skvělo spolupracovalo,“ popsala pro web projektu Díky, trenére vítězka šestého ročníku.

Pro upřesnění: První vítězka-žena, která ukončila „nadvládu“ mužů!

„Byl to naprosto úžasný a jedinečný den. Celá soutěž je tak pozitivně naladěná, že nejde o to, kdo vyhraje, ale o krásnou myšlenku akce,“ pochvalovala si Novotná.

Na pomyslných stupních vítězů za sebou nechala Evu Drešerovou z volejbalového týmu Lvi Praha a oblíbenou hokejovou trenérku Blanku Jiskrovou, která vede malé naděje v Karlových Varech.

Jiskrová vyhrála pro sebe a své děti příspěvek 20 tisíc korun na zahraniční stáž podle vlastního výběru a také 10 tisíc korun pro svůj klub na práci s dětmi. Druhý hokejový zástupce, Vít Černohous z Přerova, do druhého kola neproklouzl, ale u vyhlášení vítězů nechyběl.

Akce Díky, trenére má za cíl ocenit obětavou, a přitom velmi často nezištnou práci trenérů mladých sportovců. Až vypukne její sedmý ročník, svoje oblíbence do ní opět bude moci skrz web dikytrenere.cz nominovat úplně kdokoli.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz