KHL ani jiná Evropa! Peter Mueller zůstane v Kometě další tři sezony

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

30. ledna 14:22

Václav Jáchim

V jeho případě trefila Kometa do černého. Peter Mueller po loňském příchodu okamžitě naplnil očekávání, ve formaci s Petrem Holíkem a Martinem Zaťovičem táhne tým parádní produktivitou. Borec ošlehaný NHL vládne cizincům v TELH, teď je navíc jasné, že v Kometě zůstane i nadále!

Nový fanshop

Mueller se s vedením Komety dohodl na prodloužení spolupráce a podepsal smlouvu pro další tři sezony. Obhájci extraligového titulu si mohou mnout ruce, podobně kvalitních útočníků v tuzemských končinách totiž není nazbyt. A jsou hodně žhavým zbožím.

Také proto majitel a hlavní kouč Libor Zábranský začal s Muellerem jednat v předstihu. „Peter jednoznačně potvrdil předpoklady, kvůli kterým jsme ho do Komety před touto sezonou přivedli. Měl jsem eminentní zájem o prodloužení smlouvy na delší období," uvedl na klubových stránkách Zábranský.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Mueller si udělal výborné jméno, jeho služby sondovaly zajímavé zahraniční kluby. „Všichni takoví TOP hráči mají při dlouhodobých kontraktech specifická ujednání, za kterých mohou odejít například do KHL nebo NHL. V případě Petera Muellera jsme tohle plně akceptovali. Smlouva je podepsaná na následující tři sezóny," potvrdil Zábranský.

O Muellera se nedávno údajně zajímal ruský Podolsk. Bylo to v době, než klub angažoval Michal Řepíka. Probíhaly i jiné kontakty, především s výhledem na následující sezonu. Ale extraligová konkurence i celky z jiných evropských soutěží mají smůlu. „Je pravda, že se o Petra zajímaly týmy z KHL, Švédska, Finska, Švýcarska nebo z německé DEL. Nicméně před touto sezonou šel Peter do Česka s tím, že Kometu nebere jako přestupní stanici. A že pokud bude spokojena i jeho rodina, tak by rád podepsal s,dlouhodobou smlouvu," uvedl Tomáš Krejčí ze společnosti Unlimited Sports Management, která hráče zastupuje.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Mueller se v Tipsport extralize velmi rychle adaptoval, spokojen je i po osobní stránce. „Jeho syn tady chodí do školy, také proto byla pro Petera dlouholetá smlouva podmínkou, protože nechtěl každou sezonu měnit prostředí. Víceméně šlo pak pouze o to, abychom s vedením Komety našli společnou řeč o délce a výši kontraktu. Což se také povedlo," doplnil Krejčí.

Bývalý útočník Phoenixu, Bostonu, Floridy a dalších týmů je momentálně čtvrtým nejproduktivnějším hráčem Tipsport extraligy, ve 38 zápasech nastřílel 20 branek a přidal 21 asistenci. Na vedoucího Marka Kvapila ztrácí sedm bodů. V úterním utkání proti Pirátům zaznamenal jeden gól, díky čemuž se posunul na první příčku extraligových kanonýrů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz