Knotek po vyřazení: Prázdno, nic. Salák? Lítal tam, asi to tak hraje

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

„Najednou víte, že se nic dalšího dít nebude,“ mrzí olomouckého Jana Knotka po konci sezony. Hanáci se rvali, bojovali, Spartě nedali nic zadarmo, ale na tři vstřelené branky v sérii se těžce vyhrává.

Fanshop národního týmu

I proto skončila série postupem Pražanů 4:0 na zápasy. Ve čtvrtém duelu Sparta vyhrála o tři branky.

Asi to je velké zklamání, že?
Je to samozřejmě zklamání. Člověk vypadne, ví, že má konec sezony. Takové prázdno, prostě nic. Najednou víte, že se nic dalšího dít nebude.

Přitom začátek zápasu vypadal dobře. Spartu jste téměř k ničemu nepouštěli.
Vypadal. Vsadili jsme na to, že jediná naše šance je dát gól, jít do vedení. Věřili jsme tomu, že by nás to nějak nakoplo a že by nás Sparta konečně musela dobývat. To se bohužel nepovedlo a pak už to bylo těžké.

Měli jste i přesilovku pět na tři. V její polovině jste ale šel na trestnou lavici. O co šlo?
Já jsem šel za nesportovní chování střídačky. Asi tam byly nějaké řeči směrem k rozhodčímu, protože to, co jsem tam já měl s gólmanem, tak za to nás jenom vykázali z pásma. Ale samozřejmě, tam jsme to měli sehrát lépe. Kdybychom to prostřelili, bylo by to lepší.

Vy jste těch soubojů před Alexanderem Salákem měl několik. Občas tam i upadl. Bylo to od něj někdy chytré?
Nevím, jestli je to chytré. (směje se) Asi podle toho, jak mu to zbaští rozhodčí. Nejspíš to tak hraje. Člověk mu tam projel, byl úplně mimo brankoviště, ale on tam lítal. Teď mi tam i sahal na helmu. Ale co no, asi je to jeho styl.

„Člověk mu tam projel, byl úplně mimo brankoviště, ale on tam lítal. Teď mi tam i sahal na helmu."

V sérii se Spartou bylo několik potyček, šarvátek – mezi hráči to někdy vřelo.
Jinak se to ani nehraje. Když proti sobě hrajete každý den, máte na spoustu protihráčů pifku a kumuluje se to. Je to naprosto normální.

Vy si kočkování na brankovišti užíváte?
Úplně si neužívám, když mi lítají rány do obličeje. (směje se) Ale jsem tam od toho, mám nějakou váhu a výšku, takže když ne já, tak kdo jiný by tam měl jít.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Jaké máte pocity ze sezony? Z dvanáctého místa jste postoupili do předkola a přešli přes Plzeň.
Za sebe můžu říct, že série s Plzní vystřelila tu sezonu někam, kde jsme chtěli před sezonou být. Celkově ale musím říct, že základní část byla trápení. Nedokázali jsme se tam najít. Zajíci se ale počítají až po honu a tou Plzní jsme to trošku vylepšili.

„Já jsem tady nějakým osmým rokem a těch sedm let, co se padalo, jsem měl v hlavě vždycky to, že to tady musíme udržet, abych mohl hrát extraligu dál."

Čím to, že jste nedokázali najít herní tvář?
Alespoň s čím jsem měl problém já, tak to byl ten měsíc přerušení. Nechci se vymlouvat, ale myslím si, že většina týmů extraligy trénovala a my jsme do toho skočili fakt z nuly. Měli jsme pět tréninků. Než jsme to manko dohnali, tak jsme ztratili spoustu zápasů, neměli jsme kde si nahnat sebevědomí. Člověk se v tom babral, jeden zápas vyhrál, ale pak přišly dva nebo tři špatné. A takhle to bylo furt, neměli jsme kde brát. Takhle jsem to cítil.

Příští sezona bude asi ještě náročnější, ne? Budou padat až dva týmy.
Já jsem tady nějakým osmým rokem a těch sedm let, co se padalo, jsem měl v hlavě vždycky to, že to tady musíme udržet, abych mohl hrát extraligu dál. Takže pro mě se nic nezmění.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz