KOMENTÁŘ VÁCLAVA SÝKORY: Kdo jsou rozdíloví hráči? A Rulík pohlcený hokejem

Václav Sýkora | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Bod se Švýcary je pro nás podle mě dobrý, oni už dávno patří do evropské špičky. Kádr je nabitý, v Praze se jim sešlo výborné mužstvo. A přijely prakticky všechny největší hvězdy...

I podle průběhu zápasu bych bodík bral. Naši den předtím nehráli, měli volno. Ale místo toho, aby na Švýcarsko vlítli, tak to spíš vypadalo naopak. První třetina vyzněla jasně pro soupeře, my jsme se do toho dostávali až později. 

Potom se hra srovnala, ale nešlo si vytvářet vyložené gólovky. Líbilo se mi vysoké nasazení a tempo. Nakonec padl jen gól na každé straně, oba v přesilovkách. Švýcaři je mají hrozně nebezpečné, taky jsme inkasovali hned z první. 

„Fiala, Hischier, Josi… To jsou všechno rozdíloví hráči.“

Důležitý faktor? Pak už jsme všechny ubránili. V prodloužení bylo na obou stranách přibližně stejně šancí. Dostál chytal celý zápas skvěle, udržel nás v něm.

Fiala, Hischier, Josi… To jsou všechno rozdíloví hráči. Pak se mi hodně líbil Andrighetto, který hraje doma ve Švýcarsku. Když je v zápase minimum šancí, tak takové typy potřebujete. Mají to v krvi, jsou rození střelci. Sebemenší příležitost se jim povede využít.  

Ale nedá se říct, že by to vždy lámali jen jednotlivci. Viděl jsem kousek utkání Slovenska s Američany, ti mají také velká jména. Jenže týmovější výkon Slováků to převrátil na jejich stranu. 

Když to srovnáte s námi… Myslel jsem si, že v nominaci bude třeba Nosek, ale ne do takové role. Je to velký pracant, v NHL hraje pravidelně, jenže ve třetí nebo čtvrté lajně. Vrána měl zase problémy, pendloval na farmu. Jsou tohle rozdíloví plejeři, o kterých mluvíme?

O Pastrňákovi nebo Nečasovi to říct můžeme. Ostatní takhle nevidím. Trenéři jsou u týmu celou dobu, nikdo nemá informace a pohled jako oni. Jinak ale marně hledám rozdílové hráče, kteří by z výběru vypadli. 

„Od trenérů je odvážný tah zařadit na první přesilovku Davida Špačka.“

Jako jeden z nich je braný Dominik Kubalík, i když měl v NHL komplikovanou sezonu. I tak by se měl projevit jako střelec. Ale pořád jsou za námi jen tři zápasy. Nevidím důvod, proč by ještě nemohl potvrdit pověst kanonýra.

Od trenérů je odvážný tah zařadit na první přesilovku Davida Špačka. Má velkou zodpovědnost. Na svůj věk i potřebné sebevědomí, dovolí si, z modré čáry to diriguje.

Zatím se nám trochu nedaří nacházet jiné varianty než pár rychlých nahrávek a střela z první. Nabízí se to, taky jsme v ní včera konečně dali gól. Uvidíme, snad se to bude v průběhu šampionátu zlepšovat.  

Teď nás čekají soupeři, se kterými bychom si měli poradit, i když nás kolikrát outsideři dokážou potrápit. Víme to z vlastní zkušenosti. Nebude to jednoduché, polevení v koncentraci nebo nasazení by se mohlo vymstít. 

„Tlak na výsledky je bezesporu obrovský.“

Tlak na výsledky je bezesporu obrovský. Trenéři reprezentace to tak mají vždycky, tuplem na krátkodobé akci. Všechno jde v rychlém sledu, zápasy řeší celý národ. K tomu je to umocněné tím, že se mistrovství hraje u nás. Všichni to silně prožívají.

Znám se s Jiřím Kalousem, Markem Židlickým, stejně tak Radimem Rulíkem. Když se potkáme, tak se pobavíme. Ale nejsme v užším kontaktu, abychom probírali nějaké konkrétní věci. Vím, že Radim je pohlcený hokejem. Jsem přesvědčený, že tomu všichni dávají sto procent. Držím jim palce.

Autorem je bývalý vynikající útočník, pětinásobný mistr ligy, vítěz Poháru mistrů evropských zemí a člen Síně slávy kladenského hokeje. Později jako trenér úspěšně působil v zahraničí, za sebou má štace ve Finsku nebo KHL. V Česku k titulům pomohl Spartě a Pardubicím, s Chomutovem slavil postup do extraligy. Nejvíc sezon strávil v Litvínově.

Václav Sýkora

Václav Sýkora | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz