Kometa dala 8 gólů a vede, Oceláře srazil Liberec. Piráti přestříleli Spartu

11. listopadu 2016, 19:24

Adam Bagar

Nejvyšší tuzemská soutěž po reprezentační přestávce znovu nabírá pořádné tempo, na sedmi stadionech pokračovala už 19. kolem, jehož hlavním tahákem byl souboj vedoucích Ocelářů s mistrovskými Bílými Tygry. Hosté pod Javorovým potvrdili výbornou formu a díky dvěma trefám Radima Šimka vyhráli pošesté v řadě. Zaváhání Třince využila Kometa, ta smetla Energii osmi góly a vrátila se do čela tabulky. Piráti přestříleli Spartu a Litvínov vynuloval Mountfield.

Oceláři se doma trápí, triumf Liberce režíroval Šimek

Na jedné straně vedoucí Oceláři, na druhé rozjetí Bílí Tygři, kteří pětkrát za sebou neztratili ani bod při skóre 18:3. Úřadující mistr natáhl svou úspěšnou sérii také na horkém třineckém ledě, kde jeho triumf režíroval ve formě hrající obránce Radim Šimek, který se blýskl dvěma góly a vylepšil si letošní statistiky na šest přesných zásahů. Premiérový bod pak zapsal sedmnáctiletý útočník Kryštof Hrabík. Zatímco venku Slezané třikrát v řadě neinkasovali, na domácí půdě padli potřetí z posledních čtyř utkání a přišli o vedoucí pozici.

René Mucha (asistent trenéra Třince): “V přípravě před utkáním bylo jedním z témat to, že nesmíme liberecké obránce nechat střílet. Bohužel jsme z první střely od modré dostali gól. Pak jsme se dostali do hry, srovnali. Bohužel jsme pak špatně přebrali hráče na útočné modré čáře a nechali jsme, shodnou okolností, obránce, který to dobře přečetl, ujet. Ten gól byl rozhodující. Soupeř odvedl skvělou práci především v defenzívě. Dokázal eliminovat naše útoky, když už jsme se dostali na dostřel, tak ty rány blokoval.”

Karel Mlejnek (asistent trenéra Liberce): “Do utkání proti respektovanému soupeři jsme vstoupili s určitým záměrem. Ten se nám v průběhu utkání dařilo držet, trpělivou a disciplinovanou hrou se nám povedlo zápas dotáhnout do vítězného konce. Hráči za to od nás dostávají velkou pochvalu.”

HC OCELÁŘI TŘINEC – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Dravecký (M. Doudera, Kreps) – 12. R. Šimek (Hrabík, J. Vlach), 36. R. Šimek (Svačina, Vantuch).
Rozhodčí: Hribik, Hejduk – Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 5:5.
Bez využití.
Střely na branku: 27:25.
Diváci: 4 873.
Nejlepší hráči: Šimon Hrubec – Radim Šimek.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Doudera, Nosek, Jank, Galvas – Petružálek, Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Dravecký – Adamský, Polanský, Irgl – Sýkora, Špirko, Jašek. Trenéři: Kýhos, Mucha a Kopřiva.
Bílí Tygři Liberec: Will – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Vitásek, Jánošík, Pyrochta – Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Radivojevič, Bulíř, Bartovič – Ordoš, Vantuch, Svačina – Vlach, Hrabík, Stránský – Špaček. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Mladá Boleslav ustála mohutný vítkovický finiš

Zdálo se, že pošesté v sezoně vyjdou střelecky naprázdno, ale hokejisté Vítkovic to nezabalili a v závěru sahali po smazání tříbrankového náskoku, který si Bruslaři postupně vypracovali i díky hrubce Patrika Bartošáka. Ten v deváté minutě pokazil rozehrávku, poslal kotouč přesně na hůl Tomáše Hyky a boleslavský střelec měl už v oslabení snadnou práci poslat kotouč do opuštěné branky. Ostravané byli střelecky aktivnější, v závěru snížili na 3:2, ale na více už se nezmohli. Rozhodující gól vstřelil ostravský rodák Tomáš Urban. Zápas se rozhodně v rukavičkách nehrál, rozhodčí rozdali 63 trestných minut.

Marian Jelínek (trenér Mladé Boleslavi): "Soupeř nás trošku na začátku zápasu zaskočil svou aktivitou. Vytvářel si své šance. Trvalo nám osm deset minut, než jsme se přizpůsobili té hře. Čekali jsme, že budou opatrnější, ale oni se do nás od první minuty pustili. Možná nás chtěli svou aktivitou zaskočit. Souhlasím s tím, že stav 3:0 byl příliš krutý pro Vítkovice. Ale zaplaťpánbůh, že ten gól dali tak pozdě, ale i tak to utkání zdramatizovalo. Jsme se třemi body spokojení, protože nám v Litvínově body utekly. Tak jsme si tady vrátili malou satisfakci. Přesilové hry jsme nesehráli špatně, přestože jsme gól nedali. Četnost střelby tam byla, ale pořád se nám nedaří v té produktivitě z hlediska přesilových her. Paradoxně tři góly, ale ani jeden nebyl v přesilovce. Jsme spokojení s bojovností a nasazením hráčů, ale příliš často faulujeme."

Jakub Petr (trenér Vítkovic): "Náš příběh trvá. Více dílů má snad už jen Ordinace v růžové zahradě. Nemůžu hráčům vytknout hru pět na pět. Myslím si, že jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. V první třetině jsme měli solidní nástup, ale pak následovala hrubá chyba a gól. Ve druhé třetině se opakovala podobná situace a hosté opět skórovali. Do sedmé minuty jsme měli nejméně čtyři přečíslení, ale žádné jsme neproměnili. Boleslavští nám udělili lekci z produktivity. To je to, co nás trápí. Naše koncovka je tristní, tragická, a to nás stojí body při venkovních zápasech. Klobouk dolů, že jsme se za stavu 0:3 zvedli. Zápas se ale rozhodoval úplně někde jinde, konkrétně ve druhé třetině. Tlak domácích byl i díky přesilovkám enormní. Jenže ta koncovka souvisí s těmi přesilovkami. Rychlost zakončení tam bohužel není, kdežto u soupeře bylo vidět, že to tam má. I když nedali góly v přesilovkách, tak tam několikrát po rychlé rozehrávce byla prázdná brána. Proto nejsme tam, kde jsou tady ty týmy. Naše koncovka, nemám slov."

BK MLADÁ BOLESLAV – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Hyka, 38. Jonák z trest. střílení, 44. Urban (Hyka) – 49. Vandas (Hrbas, O. Roman), 55. D. Květoň (Tybor, Stastny).
Rozhodčí: Hodek, Petružálek – Bláha, Hynek.
Vyloučení: 10:4, navíc Vampola 10 minut – Hudeček 5 minut a do konce utkání.
Využití: 0:1.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 30:33.
Diváci: 3 511.
Nejlepší hráči: Tomáš Hyka – Petr Kolouch.
BK Mladá Boleslav: Lukáš – Trončinský, Kučný, Stříteský, T. Voráček, Hanzlík, Kurka, Štich – Látal, Vampola, Klepiš – Hyka, Urban, Lenc – Orsava, Žejdl, Jonák – Pabiška. Trenéři: Výborný a Jelínek.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Hrbas, Sloboda, Výtisk, Sedlák, L. Kovář, D. Krenželok – Szturc, Stastny, P. Zdráhal – O. Roman, D. Květoň, Kucsera – Kolouch, Vandas, Illéš – Balán, Hudeček, Tybor. Trenéři: Petr a Trnka.

Přestřelku rozsekl Poletín, Sparta padla potřetí v řadě

Ruský rozhodčí Vjačeslav Bulanov musel v Chomutově koukat, co se to na českých kluzištích děje. V úvodním dějství atraktivního duelu se Spartou padlo hned sedm branek a mezi tyče se dostali všichni čtyři gólmani. A když už po 24 sekundách druhé třetiny srovnával svou druhou trefou v zápase Petr Vrána na 4:4, vypadalo to na pořádnou přestřelku. Ovšem Tomášové Král a Pöpperle byli proti. Další góly padaly až v závěru. Nejdřív domácí přiblížil k triumfu Dávid Skokan, ale Lukáš Pech při hře bez brankáře poslal zápas do prodloužení. V něm potěšil slušně zaplněnou arénu Michal Poletín. Výhru 6:5 si užíval také šestnáctiletý debutant Jakub Lauko. Sparta padla potřetí v řadě.

Jan Šťastný (asistent trenéra Chomutova): „Musím říct, že hlavně v první třetině jsme byli svědky divokého utkání. Pro fanoušky určitě krásný pohled. Nicméně pro trenéry velmi náročné, co se srdeční soustavy týče. Důležité pro nás bylo rozhodnutí vyměnit brankáře. Dali jsme tím mužstvu impuls. Do utkání jsme nastoupili s obrovskou pokorou, protože jsme viděli utkání Sparty ve Švédsku. Připravovali jsme se na to, že pokud chceme uspět, musíme hrát na sto padesát procent. Jsme nesmírně rádi za dva body, jelikož nejsme v tabulce na místě dle našich představ. Věřím, že nyní se trochu uklidníme, rozebereme si chyby a připravíme se na důležité utkání v Pardubicích.“

Zdeněk Moták (asistent trenéra Sparty Praha): „Utkání bylo podobné tomu v první čtvrtině. První třetina zápasu byla z naší strany velmi špatná. Poté jsme se herně zvedali. Ve druhé třetině jsme srovnali krok s domácími a také se nám povedla hra bez brankáře, za což jsme vděční. Obecně ovšem hodně inkasujeme a budeme se muset zaměřit na obrannou hru.“

PIRÁTI CHOMUTOV – HC SPARTA PRAHA 6:5 v prodloužení (4:3, 0:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Kämpf (Koblasa, Flemming), 15. Flemming (V. Růžička, Kämpf), 16. V. Růžička (Skokan, Flemming), 18. Huml (Hřebejk, Vondrka), 48. Skokan (Sklenář), 63. Poletín (Kämpf, Valach) – 3. Čajkovský (P. Vrána, Pech), 7. P. Vrána (Pech, Kalina), 15. Kudrna (Mikuš, F. Novotný), 21. P. Vrána (Forman), 58. Pech (Ihnačák, Čajkovský).
Rozhodčí: Bulanov (Rusko), Lacina – Rozlílek, Polonyi.
Vyloučení: 4:6, navíc Skokan a Švrček 5 minut a do konce utkání.
Využití: 1:2.
Střely na branku: 23:30.
Diváci: 4 829.
Nejlepší hráči: Brett Flemming – Petr Vrána.
Piráti Chomutov: J. Laco (od 15. Strmeň) – Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, Kudělka – Hřebejk, Huml, Vondrka – Skokan, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Sklenář – Račuk, Lauko, Poletín – Krejčiřík. Trenéři: Růžička, Martínek a Šťastný.
HC Sparta Praha: F. Novotný (16. Pöpperle) – Mikuš, Piskáček, Gernát, Čajkovský, Kalina, Švrček, Barinka – Uher, P. Vrána, Forman – Klimek, J. Hlinka, Ihnačák – Kumstát, Pech, Kudrna – Černoch, Cingel, Martin Procházka. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Kolaps Zlína. Vedl v čase 59:35 4:2, ale prohrál 4:5

Neuvěřitelné utkání zvratů sledovali fanoušci ve Zlíně. Dynamo nejdříve ztratilo vedení a po domácí smršti během 223 sekund třikrát inkasovalo a rázem ztrácelo dvě branky. Jenže potom předvedlo něco nevídaného. Pouhých 24 sekund před koncem snížil Tomáš Rolinek a v čase 59:54 poslal zápas do prodloužení svou druhou trefou v utkání Lukáš Nahodil. Zdecimovaní berani nakonec po fatální hrubce inkasovali popáté a na světě byla parádní pardubická otočka, kterou podtrhl David Tomášek. Dynamo venku vyhrálo teprve podruhé v sezoně a ukončilo sérii neúspěchů.

Rostislav Vlach (trenér Zlína): "Kromě první třetiny, kdy jsme hráli špatně, jsme ty další dvě třetiny byli o něco lepší než Pardubice. Bohužel, ten obrat co jsme udělali, jsme si sami pokazili tím závěrem. Bodů je škoda. Nadřeli jsme se a máme z toho jen jeden bod."

Pavel Rohlík (trenér Pardubic): "Na zápas jsme se připravovali a myslím, že jsme splnili to, co jsme si řekli. Akorát mě trošku mrzela ta zbytečná vyloučení, ze kterých jsme inkasovali branky a potom je také škoda gólu z brejku. I já jsem byl minutu před koncem trochu skeptický, ale mužstvo ukázalo, že má sílu. Někteří rádoby experti a zkrachovalí trenéři nám možná nepřejí, nadávají Rohlíkovi, nadávají na hráče, říkají že máme staré hráče, ale já si myslím, že mužstvo je dobře poskládané a teď ukázalo, že má sílu. Já si za svými lidmi stojím a vzkazuju těm všem, co nám nepřejí, že se pletou. Závěr byl infarktový, ale tak to v hokeji někdy prostě je. Při hře bez brankáře jsme vsadili vše na jednu kartu a nakonec v prodloužení slavili."

PSG ZLÍN – HC DYNAMO PARDUBICE 4:5 v prodloužení (1:1, 0:1, 3:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Kotvan (Bukarts, Říčka), 49. R. Vlach (Honejsek, Blaťák), 51. R. Vlach (Honejsek, Kubiš), 53. Bukarts (P. Holík) – 1. Nahodil (Klimenta), 35. Klimenta (Hubáček), 60. Rolinek (Redenbach), 60. Nahodil (Rolinek), 62. Tomášek.
Rozhodčí: Čech, Pražák – Gebauer, Lederer.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 32:27.
Diváci: 4 324.
Nejlepší hráči: Roman Vlach – Petr Čáslava.
PSG Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka, Matějíček – Říčka, P. Holík, Bukarts – Kubiš, R. Vlach, Honejsek – O. Veselý, Podešva, J. Ondráček – Maruna, Popelka, Gago. Trenéři: Vlach a Jurík.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Ščotka, Schaus, Čáslava, Nedbal, Leduc, Havlík, Bokroš – Hubáček, Redenbach, P. Sýkora – Rolinek, Nahodil, Klimenta – T. Kaut, Tomášek, Bárta – Panna, Poulíček, Rohlík. Trenéři: Rohlík, Mikeska a Martinec.

Na střely 36:14, ale na góly 2:5. Mora dostala lekci

Hokejisté Plzně po domácí ztrátě se Zlínem zabrali na Hané, kde Olomouci udělili pořádnou lekci z produktivity. Mora byla po celé utkání střelecky aktivnější, ale ztroskotávala na skvěle chytajícím Matěji Machovském, jenž zlikvidoval 34 střel a byl zaslouženě vyhlášen nejlepším hráčem indiánů, kteří ohrozili domácí klec jen čtrnáctkrát. Přesto se trefili pětkrát a v úvodu třetího dějství vyhnali Branislava Konráda z branky. Dvěma brankami se zaskvěl mladík Petr Kodýtek, pojedenácté v sezoně se prosadil nejlepší střelec v soutěži Dominik Kubalík.

Zdeněk Venera (trenér Olomouce): "Plzeň hrála dobře z obrany. Přesto, že jsme dostali pět gólů, tak nám to prohrály naše nevstřelené góly. To je každý zápas, strašně se trápíme, převaha není rozhodující, rozhodující jsou góly. Kdybychom si ty šance nevytvářeli, tak neřeknu, ale tohle je pro nás strašně těžké. Nevím, co na hře změnit, musíme si to rozebrat. Asi začneme trénovat střelbu do prázdné brány, abychom aspoň tyto šance proměňovaly."

Jiří Hanzlík (asistent trenéra Plzně): "Z minima jsme vytěžili maximum. Domácí měli místy až drtivý tlak a my jsme měli sakra štěstí. To je ale hokej, měli jsme štěstí a vezeme si tři body. Olomouc v mých očích předvedla perfektní výkon. Machovský nás zachránil, předvedl fantastický výkon. Za Kodýkta jsem velmi rád, je to talent a je dobře, že se prosazuje."

HC OLOMOUC – HC ŠKODA PLZEŇ 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Fořt (J. Mikúš, Matai), 54. Skladaný (T. Mikúš) – 11. Kodýtek (Němeček, Vracovský), 13. Pulpán (P. Kadlec, Johnson), 30. D. Kubalík (Čerešňák, Němeček), 42. Kracík (Indrák), 56. Kodýtek (D. Kubalík, Kracík).
Rozhodčí: Šír, Mrkva – Zíka, Kotlík.
Vyloučení: 2:5.
Střely na branku: 36:14.
Diváci: 4 458.
Nejlepší hráči: Tomáš Fořt – Matěj Machovský.
HC Olomouc: Konrád (od 42. Falter) – J. Galvas, Vyrůbalík, Houdek, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek – Strapáč, J. Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Holec – T. Mikúš, J. Mikúš, Skladaný – Fořt, Herman, Burian – Matai. Trenéři: Venera a Tomajko.
HC Škoda Plzeň: Machovský – Čerešňák, Němeček, P. Kadlec, D. Sklenička, Frühauf, Pulpán, Moravčík – Indrák, Kracík, D. Kubalík – Kratěna, Lev, Johnson – Kodýtek, Preisinger, Vracovský – Hrnka, Koreis, Vondráček. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Hanzlík.

Litvínov válí, vyhrál i v Hradci. Janus slaví třetí nulu

Pod Bílou věží se servíroval souboj dvou rozjetých týmů, čtvrtého Mountfieldu a třetí Vervy, která po dalším výborném výkonu slavila už dvanácté vítězství z posledních třinácti střetnutí a na druhé Oceláře ztrácí už pouhé tři body. Severočeši od začátku potvrzovali ohromnou pohodu, s jakou poslední dobou hrají. Své gólové příspěvky rozložili rovnoměrně do všech tří třetin a Jaroslav Janus navrch slavil třetí čisté konto. Litvínov porazil Mountfield už potřetí v sezoně a poslal ho na páté místo, Zbyněk Sklenička sehrál jubilejní 300. extraligové utkání.

Václav Sýkora (trenér Hradce Králové): „Litvínov měl od začátku lepší pohyb a my jsme všude byli o krok později. Bylo pro nás dobře, že jsme prohrávali jenom 0:1, neměli jsme skoro žádné šance. Ve druhé třetině se to zlepšilo, ale paradoxně když jsme byli blízko vyrovnání, v přesilovce jsme měli dvě velké šance a nastřelili i tyč, tak přišlo vyloučení a ve hře čtyři na čtyři jsme inkasovali druhý gól. Tam se zápas trochu lámal. Mohla nám svitnout naděje, že s ním něco uděláme, na začátku třetí třetiny, kdy měl Ríša Jarůšek samostatný nájezd. Gól jsme ale nedali a vrcholem zmaru byla vlastní branka při odloženém trestu soupeře. Litvínov hrál výborně do obrany a bylo strašně těžké vytvořit si na něj vyložené šance. Když tam byly, Janus je pochytal. Musím soupeři pogratulovat k výhře.“

Radim Rulík (trenér Litvínova): „Myslím, že utkání mělo dobrou úroveň. V první třetině nás soupeř zatlačil, sbíral puky ve středním pásmu a měl protiútoky. Bylo strašně důležité, že jsme začátek přestáli a z první nebo druhé vážnější situace jsme dali první branku. Tím jsme domácí trochu zabrzdili. Potom byla hra vyrovnaná, pro nás bylo důležité uhrát oslabení, což se nám podařilo. Věděli jsme, že Hradec je v přesilovkách velice silný a má na ně výborné hráče. Zaplaťpánbu, že jsme neinkasovali. Kuriózní gól na 3:0 pak rozhodl o tom, že jsme dnes byli šťastnějším mužstvem.“

MOUNTFIELD HK – HC VERVA LITVÍNOV 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. T. Pavelka (R. Hanzl, J. Černý), 34. J. Doležal (Jurčík), 52. Lukeš.
Rozhodčí: Hradil, Horák – Frodl, Zavřel.
Vyloučení: 3:6, navíc Pavlík (Litvínov) 10 minut.
Střely na branku: 24:28.
Diváci: 5 302.
Nejlepší hráči: Martin Pláněk – Jaroslav Janus.
Mountfield HK: Rybár – Štajnoch, Newton, Gregorc, Dietz, Pláněk, Vydarený, Čáp – Jarůšek, Dragoun, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Köhler, T. Knotek, Červený – R. Pavlík, Nedvídek, Bulík. Trenéři: Sýkora, Hynek a Martinec.
HC VERVA Litvínov: Janus – Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš – Stříbrný, V. Hübl, Lukeš – Gerhát, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Reichel, Trávníček – Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, Stránský a Šlégr.

Kometa rozstřílela Energii, Čermák se blýskl hattrickem

Karlovy Vary sice v Brně dokázaly zlomit sérii bez vstřelené branky, když ji po 288 minutách přerušil Jakub Flek, ale z ledu velkého favorita si odvezly velký debakl. Tomu přitom dlouho nic nenasvědčovalo a ještě v polovině zápasu svítilo na kostce hubené skóre 1:0. V závěrečné třetině ale Kometa rozjela svůj famózní střelecký koncert, který režíroval hattrickem kapitán Leoš Čermák. Brňané tak potvrdili roli nejlepšího týmu na domácích kluzištích a po zaváhání Ocelářů se dostali zpátky do čela tabulky. Energie prohrála i své deváté venkovní utkání.

Petr Haken (asistent trenéra Komety Brno): "Viděli jsme Vary hrát ve středu, což pro nás byla lehce výhoda. Začátek byl podobný jako jejich utkání s Třincem. Soupeř hrál aktivně, což nám chvílemi dělalo problémy. Nepouštěli jsme ho však do šancí, byli jsme trpěliví a rozhodli v přesilovkách. Ve dvou z nich jsem odskočili a třetí třetina už byla jasně v naší moci. Prosadili jsme se, dali jsme pěkné branky, a rozhodli o třech bodech. Určitě to ale nebylo lehké utkání, i když tomu výsledek nenasvědčuje."

Jan Tlačil (trenér Karlových Varů): "My jsme v první části utkání nabídli soupeři několik zbytečných přesilovek, inkasovali jsme z nich dvě branky. Náš mladý tým musí pracovat šedesát minut s maximální koncentrací, pokud chce být konkurenceschopný v extralize. Měli jsme desetiminutový výpadek, hráči neplnili, co měli, čehož soupeř okamžitě využil. Kometa patří do špičky extraligy a zaslouženě vyhrála."

HC KOMETA BRNO – HC ENERGIE KARLOVY VARY 8:2 (1:0, 2:0, 5:2)

Branky a nahrávky: 19. Zaťovič (M. Erat, Štencel), 31. Nečas (Zaťovič, M. Erat), 38. M. Kvapil (Gulaši, M. Erat), 46. Čermák (Vincour, Trška), 48. Matěj Novák (Štencel, Zaťovič), 54. Čermák (Vincour), 56. Zaťovič (V. Němec, Štencel), 57. Čermák (J. Káňa, Malec) – 48. Flek (Rýgl), 58. Mikulík (Harkabus).
Rozhodčí: Harnebring (Švédsko), Polák – Komárek, Ondráček.
Vyloučení: 1:5.
Využití: 2:1.
Střely na branku: 35:21.
Diváci: 7 700 (vyprodáno).
Nejlepší hráči: Leoš Čermák – Jakub Flek.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, F. Král, D. Mikyska – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák, Vincour – Dočekal, Raška, Matěj Novák. Trenéři: Zábranský, Pešout, Pokorný a Haken.
HC Energie Karlovy Vary: Honzík – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Rýgl – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Mullane, Gríger, V. Tomeček – Vachovec, Skuhravý, Kindl – Harkabus, Stloukal, Flek. Trenéři: Tlačil a Antonik.