Konec kariéry? Chci pokračovat, hlásí Šmíd. Do Kanady volá třikrát denně

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Původně už měl v plánu dát kariéře sbohem, ale po zdařilé liberecké sezoně, kterou předčasně ukončila epidemie koronaviru, má obránce Ladislav Šmíd chuť u Bílých Tygrů přidat minimálně ještě jeden rok.

partneři českého hokeje

„Myslel jsem, že po tomhle ročníku ukončím kariéru. V nejbližších dnech ale budu jednat s Libercem a věřím, že se dohodneme. Chtěl bych pokračovat,“ přiznává na klubovém webu čtyřiatřicetiletý zadák, který po návratu z NHL působí pod Ještědem už tři roky.

„Mám pořád chuť, jenže teď je tam víc proměnných. Děti půjdou do školy a nevím, jak často jim povolí létat do Česka,“ pokračuje Ladislav Šmíd. Současná epidemie koronaviru jej úplně izolovala od rodiny, po zrušení play off se mu už nepovedlo do Calgary odletět.

„Byl jsem naštvaný, že extraligu nezrušili o pár dní dřív. Měl jsem letět z Frankfurtu, jenže den před odletem mi let zrušili. Ačkoliv jsem se to ještě snažil obtelefonovat, tak to bylo zbytečné. Jiné spoje byly vyprodané, případně taky zrušené,“ líčí otec pětiletých dvojčat.

„V Kanadě teď manželka jede sama na vlastní triko a chtěl bych jí pomoct,“ říká starostlivě s tím, že rodinu pravidelně vídá aspoň přes sociální sítě. „Třikrát denně volám přes Facetime do Kanady, abych se viděl s dětmi a manželkou, nepotkal jsem se s nimi od ledna.“

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Jak teď tráví volný čas? „Snažím si udržovat nějakou rutinu. Cvičím, dopoledne zvedám nějaké váhy a po obědě jdu na chvíli ven. Abych se nenudil a odreagoval, tak občas udělám nějakou výzvu, kterých teď po internetu frčí mnoho,“ usmívá se liberecký železný muž.

V minulé sezoně strávil na ledě nejvíc času ze všech extraligových hráčů, průměrně přes 28 minut za zápas. V únorovém duelu s Litvínovem dokonce vytvořil nový rekord elitní tuzemské soutěže, když zaznamenal do svých statistik odehraných 35 minut a 45 sekund.

„Když jsme vedli nebo prohrávali o gól, trenéři mě víc využívali. Do toho jsem hrál přesilovky a oslabení. Někdy mi docházely síly a neměl jsem tu správnou jiskru, občas jsem se nestačil ani vydýchat, ale skočil jsem zpátky na led. Jste v tranzu a nevnímáte to,“ líčí.

Hodně mu pomohla i předsezónní příprava v Edmontonu se skupinou Simona Bennetta, který dřív pracoval jako kondiční kouč Oilers. „Trénovali jsme pětkrát týdně tři a půl hodiny. Někdy to byl extrém, ale nemohl jsem si to vynachválit,“ pochvaluje si opora Bílých Tygrů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz