Kotvan po pěti sezonách opouští Zlín, bude hrát v Mladé Boleslavi

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

22. března 2017, 17:18

Václav Jáchim

Pět sezon strávil ve Zlíně, slovenský obránce Oldrich Kotvan se v Baťově městě postupně zařadil k oporám týmu a elitním obráncům. Teď ale tohle spojení končí, alespoň pro nejbližší období. Slovenský reprezentant se v rámci Tipsport extraligy stěhuje do Mladé Boleslavi, Kotvan to potvrdil v rozhovoru pro stránky hokej.sk. "Klub měl zájem už v době, kdy hrával první ligu. Doufám, že mi to sedne," poznamenal.

HokejkaTV

Spekulace o přesunu urostlého a důrazného beka proudily zákulisím v uplynulých dnech, ovšem Kotvan ještě musel splnit povinnosti v hokejovém PSG. Hráči Zlína dokončili sezonu ve skupině o umístění, poslední utkání tohoto ročníku absolvovali v úterý doma proti Karlovým Varům. Kotvan v letošní sezoně sehrál 43 extraligových utkání s bilancí osmi gólů a třinácti nahrávek.

Nyní má vedení zlínské organizace prostor k uskutečnění změn v kádru. Dojde také na odchody některých opor. O Petra Holíka je zájem v Kontinentální lize, Robert Říčka by měl posílit pražskou Spartu. Kariéru zřejmě uzavře mistr světa 2010 Miroslav Blaťák, směrem KHL byl se rád vydal Lotyš Roberts Bukarts. Do výčtu ztrát je třeba doplnit také Kotvana, který ovšem dál setrvá v Tipsport extralize.

Proč si vybral právě Mladou Boleslav? "Líbí se mi styl, které tohle mužstvo preferuje. Když jsem proti nim nastupoval, strašně jsem je neměl rád," usmál se. "Po zápasech s Boleslaví jsme byli vždycky zničení, protože nás soupeř donutil hodně bruslit. Bylo to náročné, těžko se nám proti nim hrálo."

Kotvan podle svých slov řešil víc nabídek. Jednou z možností bylo, že by pokračoval ve Zlíně, ale sám cítil, že to chce změnu. Zlínský klub opouští společnost PSG, ovšem slovenský zadák odmítl, že by odchod hlavního partnera nějak souvisel s jeho rozhodováním. "Myslím, že klub vždy dokáže někoho sehnat, ale určitě tam sehrávala roli i taková menší nejistota," řekl. Do Zlína se bude vždy rád vracel, naznačil, že by si ve městě jednou možná chtěl postavit dům.

Brzy se ale vydá na novou štaci. Lze očekávat, že pro Bruslaře nebude Kotvan jedinou novou tváří. Mluví se mj. o příchodu dvou obránců z týmů WSM Ligy, zřejmě dorazí i někdo do útoku. Novým sportovním manažerem a nástupcem Davida Výborného bude Luděk Bukač mladší, jehož klub ještě oficiálně nepotvrdil. Totéž platí u trenérů Patrika Augusty a Viktora Ujčíka. Novou funkci konzultanta přijal dosavadní šéf střídačky a nejúspěšnější kouč klubu v historii František Výborný.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz