Král zpátky v Třinci: Smír, dres pod stropem a ovace! Velká pecka, září

Foto: hcocelari.cz

Třinečtí fanoušci se dočkali něčeho, v co už možná ani nedoufali. Pod strop Werk Areny byl vyvěšen dres jejich miláčka Richarda Krále, který se po letech vrátil na třinecký led. Legenda Ocelářů ukázala, že hokej pořád umí, v repríze finále 1998 přispěla čtyřmi body k výhře Železáren 8:4 nad Petrou.

HokejkaTV

Bývalý vynikající útočník byl dlouhé roky v klatbě, po odchodu v roce 2005 se s vedením v čele s prezidentem Jánem Moderem rozešel ve zlém. Těžko říct, jak to tehdy přesně bylo, ale jeho třinecké zásluhy rozmetaly půjčky, návrhy k insolvenci a smutné soudní tahanice.

Letité spory končí smírem. Moder pozval Krále, ten kývl

Šéfa třineckého hokeje zklamal Král jako člověk, ještě před pár lety bylo vyvěšení dresu pod strop arény hotové sci-fi. Až nyní, při oslavách 90. narozenin klubu, letité spory utichly. Moder pozval legendu Ocelářů na exhibiční reprízu finále po 21 letech a ta ji ráda přijala.

„Říkal jsem si, že se rád zúčastním. Potkat se s hráči, které jsem třeba patnáct let neviděl, byla pro mě obrovská výzva. Navíc si zase zahrát před třineckými fanoušky... To je další věc, která se neodmítá,“ říká muž, jehož jednadevadesátka už zaslouženě visí pod stropem.

„Potkat se s hráči, které jsem třeba patnáct let neviděl, byla pro mě obrovská výzva. Navíc si zase zahrát před třineckými fanoušky... To je další věc, která se neodmítá.“

„Beru to jako ocenění mé práce, kterou jsem v Třinci odvedl. Byl jsem tady asi deset sezon a zanechal nějakou stopu. Beru to jako takové vyústění mého působení u Ocelářů, samozřejmě mě to moc potěšilo,“ září nejproduktivnější hokejista v historii třineckého klubu.

Foto: hcocelari.cz

Autor 208 gólů a 359 asistencí si od fanoušků opakovaně vyslechl bouřlivý aplaus. „Bylo to skvělé. Kdykoliv jsem se vrátil do Třince jako hráč nebo později trenér, tak mě fanoušci přijali skvěle, za což jim chci moc poděkovat. Byla to velká pecka,“ těší dojatého Krále.

„Kdykoliv jsem se vrátil do Třince jako hráč nebo později trenér, tak mě fanoušci přijali skvěle, za což jim chci moc poděkovat. Byla to velká pecka.“

Na ledě ukázal, že mu to i ve 49 letech pořád jde, se sportovním ředitelem Janem Peterkem vytvořili údernou dvojici. Oba se zaskvěli čtyřmi body (2+2). „Jako trenér jsem na ledě každý den, sem tam hraju s veterány, takže pohyb nějaký mám. Ale fyzičku už ne,“ prozrazuje.

„Naštěstí to nebylo tak fyzicky náročné. Hrálo se třikrát patnáct minut, třetiny byly rozděleny pauzami a tempo bylo taky pohodové, takže se to dalo zvládnout. Kdyby bylo tempo jiné, asi bychom všichni čudili daleko víc,“ usmívá se Richard Král po třinecké výhře 8:4.

Oživily se mi parádní vzpomínky, bylo to krásné setkání

Exhibici v rámci oslav 90 let třineckého hokeje si moc užil. „Oživily se mi parádní vzpomínky, bylo to krásné setkání.“ Po zápase dokonce na vlně euforie vhodil mezi fanoušky svůj dres. „Tak nějak to z toho vyplynulo,“ culí se na závěr velký oblíbenec třineckého publika.

Foto: hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz