Krásný zápas, září brněnský hrdina Hruška. Kometa už zase jede

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

31. prosince 2017, 9:05

Adam Bagar

Vítěznou sérii Vítkovic dokázala zastavit až brněnská Kometa. Nádhernou bitvu před 10 004 fanoušky rozsekla ve třetím dějství jediná trefa z hole Jana Hrušky. "Poslední dva zápasy byly z naší strany fakt dobré. Vynulovali jsme oba soupeře. A brali šest bodů. Tohle je cesta do budoucna!" těší spokojeného brněnského hrdinu po fotbalové výhře 1:0.

HokejkaTV

Klíčová akce nadprůměrného zápasu přišla až v čase 53:05. Prsty v ní měl také Martin Erat, jenž se zaskvěl expresní nahrávkou před vítkovickou branku. "Čím rychleji puky chodí, tak tím máte víc času na to, abyste s tím něco mohli udělat. A Martin je zkušený hráč, dal mi to co nejrychleji to šlo. Měl jsem tak o o něco víc času," libuje si spokojený brněnský střelec.

Ten zachoval chladnou hlavu, počkal si a přehodil ležícího brankáře Patrika Bartošáka. "Nevím, jestli to bylo jediné řešení. Ale první, které mě napadlo. Tak je to vždycky nejlepší. Myslím, že kdybych zakončil hned, tak by to asi Patrik měl, protože stál přímo proti mně. Takhle musel udělat pohyb navíc a puk za něj propadl," popisuje jedinou branku zápasu.

Další pokusy likvidovali skvělí gólmani. Z vychytané nuly se však radoval pouze Marek Čiliak, který zazářil 31 úspěšnými zákroky. "Patrik Bartošák chytal výborně, ale Marek asi ještě o něco lépe," hlásí Hruška po hubené výhře 1:0. "Byl to vyrovnaný zápas. Nedá se ani říct, že bychom měli v něčem navrch, možná jsme měli jen trošku víc štěstíčka," usmívá se.

Roman: Netlačili jsme se do střel, což se nám vymstilo

Vítkovice dřely, bojovaly, ale po devíti zápasech našly přemožitele. "Devět utkání už je slušná porce. Podle mě se jim povedly dobré nákupy. Poskládali tam dobrý tým a teď to jen dokazují výkony a výsledky. Hráli fakt dobře, útočný a aktivní hokej. Mi se to moc líbilo. O to je potom příjemnější, že jsme je dokázali porazit," těší jednatřicetiletého útočníka.

Ostravané by v případě desáté výhry v řadě vytvořili nový klubový rekord v počtu vítězství za sebou. "Hodně se o tom mluvilo, že mají takovou sérii, což je možná trošku dostalo pod tlak," myslí si Hruška. "Pro nás to byla možná i výhoda. Když se o takových věcech hodně mluví, pak je těžší to potvrdit," říká ke střetnutí, které se hrálo ve fantastické kulise.

"Krásný zápas. Myslím, že jsme si to užili jak my, tak i kluci z Vítkovic. Lidem se to muselo taky líbit, i když padl jediný gól."

Do Ostravar Areny dorazilo 10 004 fanoušků. "Atmosféra byla fakt výborná, plný velký stadion. Myslím, že jsme si to užili jak my, tak i kluci z Vítkovic. Lidem se to muselo taky líbit, i když padl jediný gól. Hrálo se nahoru dolů, spousta šancí, parádní výkony obou gólmanů. Krásný zápas," pokyvuje Hruška už po třetím po sobě jdoucím triumfu úřadujícího mistra.

Kometa po vydřené výhře nad Jihlavou přivezla z venkovních duelů plných šest bodů, když po Pardubicích vynulovala také Vítkovice. "Myslím, že poslední dva zápasy byly z naší strany fakt dobré. I když jsme těch gólů moc nedali, tak jsme dokázali oba soupeře porazit s nulou a brát šest bodů. Myslím, že tohle je cesta do budoucna," zakončuje Jan Hruška.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz